Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua

вересня 2018

Неділя 23 вересня 2018
П’ятий вечір боксу білих комірців “Джентльмени в ринзі ” відбувся в Чернівцях
Неділя, 23 вересня 2018, 13:01
П’ятий вечір  боксу  білих комірців  “Джентльмени в ринзі ” відбувся в Чернівцях, зібравши двадцять чоловіків різного віку  та сфери зайнятості ,захопленням яких є бокс та бажання випробувати себе  в боротьбі  за перемогу в ринзі
Детальніше......

Середа 19 вересня 2018
Допомога на лікування не оподатковується за наявності підтверджуючих документів
Середа, 19 вересня 2018, 23:05

Допомога на лікування не оподатковується за наявності підтверджуючих документів

Згідно з п.п. 165.1.19 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) до загального оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку або члена сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення, дитини, яка перебуває під опікою або піклуванням платника податку, за умови документального підтвердження витрат, пов’язаних із наданням зазначеної допомоги (у разі надання коштів), у тому числі, але не виключно, для придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних виробів, виробів медичного призначення для індивідуального користування інвалідів, за рахунок коштів благодійної організації або його роботодавця, в тому числі в частині витрат роботодавця на обов’язковий профілактичний огляд працівника згідно із Законом України від 06 квітня 2000 року № 1645-ІІІ «Про захист населення від інфекційних хвороб» із змінами та доповненнями та на вакцинацію працівника, спрямовану на профілактику захворювань в період загрози епідемій відповідно до Закону України від 24 лютого 1994 року № 4004-ХІІ «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» із змінами та доповненнями за наявності відповідних підтвердних документів, крім витрат, що компенсуються виплатами з фонду загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування.

Зазначені норми застосовуються юридичною особою – благодійною організацією або роботодавцем платника податку лише за наявності відповідних документів, які підтверджують факт проведення такого лікування та медобслуговування.

При цьому, рекомендуємо платникам податку для підтвердження фактично понесених ними витрат, пов’язаних з лікуванням та медичним обслуговуванням, надавати договори, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача), платіжні та розрахункові документи тощо.

Довідково: Загальнодоступний інформаційно –довідковий ресурс (категорія 103.15).

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІМісцеві бюджети отримали додаткові можливості для збільшення надходжень
Середа, 19 вересня 2018, 23:03

Місцеві бюджети отримали додаткові можливості для збільшення надходжень

Органи місцевого самоврядування мають. Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» від 10.07.2018 р. № 2497-VIII (далі — Закон № 2497) змінено порядок сплати податку на доходи фізичних осіб.

Зокрема, передбачається, що податок на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) зараховується до місцевих бюджетів за місцезнаходженням земельних ділянок (зміни до підпунктів 168.4.4 та 168.4.5 пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу). Також Податковий кодекс доповнили новим підпунктом – 168.4.9, який встановлює, що суми податку, нараховані податковим агентом з доходів за здавання фізичними особами в оренду (суборенду, емфітевзис) земельних ділянок, земельних часток (паїв), виділених або не виділених в натурі (на місцевості), сплачуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням таких об’єктів оренди(суборенди, емфітевзису).

Нагадаємо, що раніше особи, які орендували земельні ділянки, сплачували податок до місцевого бюджету за місцем податкової адреси, а не до бюджетів громад, на територіях яких розташовані земельні ділянки.

Ще одним нововведенням є запровадження сплати земельного податку за лісові землі. Раніше передбачалося, що податок за лісові землі справляється як складова рентної плати, що визначається податковим законодавством (п.273.1 статті 273 Податкового кодексу). Відтепер законодавство встановлює, що податок за лісові землі складається з земельного податку та рентної плати.

Довідково: Закон України від 10 липня 2018 року № 2497-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств» опубліковано 14.08.2018 в газеті «Голос України» № 150 та 15.08.2018 в газеті «Урядовий кур’єр» №152 (набрав чинності 15.08.2018)

З оновленою редакцією тексту Кодексу можна ознайомитись, скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


На зміцнення оборони країни чернівчани спрямували понад 72 мільйони гривень
Середа, 19 вересня 2018, 23:01

На зміцнення оборони країни чернівчани спрямували  понад 72 мільйони гривень

Упродовж восьми місяців цього року платники податків, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, спрямували на підтримку української армії 72,4 млн. грн. військового збору, що перевищує показник аналогічного періоду 2017 року на 15,6 млн. грн., або на 27,5 відс.

Збільшення находжень військового збору – це підтвердження того, що все більше роботодавців відмовляються від виплати заробітної плати в «конвертах» та здійснюють офіційне працевлаштування працівників.  Кожен, хто сумлінно сплачує військовий збір, робить свій внесок у підтримку наших військових у зоні проведення Операції Об`єднаних сил та зміцнення обороноздатності української армії.

Нагадуємо, що військовий збір запроваджено з серпня 2014 року. Ставка збору складає 1,5% від об’єкта оподаткування. Платниками збору є фізичні особи – резиденти (нерезиденти), які отримують доходи з джерела їх походження в Україні, та податкові агенти.

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Аліменти не оподатковуються
Середа, 19 вересня 2018, 23:01

Аліменти не оподатковуються

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що Законом України від 03 липня 2018 року №2477-VIII внесено зміни до ст.165 Податкового кодексу України, якими передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, які виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом.

Вказані зміни до Податкового кодексу набрали чинності з 28 липня 2018 року.

Детальніше із Законом України від 03 липня 2018 року №2477-VIII можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Верховної Ради України, за посиланням: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2477-19

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Незабаром продавці зможуть позбутися касових апаратів і видаватимуть електронні чеки
Середа, 19 вересня 2018, 22:59

Незабаром продавці зможуть позбутися касових апаратів і видаватимуть електронні чеки

В Україні реалізується пілотний проект щодо використання смартфонів і планшетів в якості касових апаратів, який спростить та здешевить процес реєстрації розрахункової операції і покращить умови ведення господарської діяльності.

Реалізація експериментального проекту з упровадження інноваційної системи реєстрації та обліку РРО e-Receipt триватиме до 31 грудня 2019 року. У цей період будуть проведені дослідження роботи новітніх моделей програмних та програмно-технічних комплексів, можливості їх застосування для здійснення розрахункових операцій, прийняті рішення щодо доцільності їх впровадження у промислову експлуатацію та подальшого застосування суб’єктами господарювання.

Що ж отримає бізнес у результаті впровадження цього нововведення?

Як пояснила начальник управління обслуговування платників Чернівецької ОДПІ Оксана Дьоміна, відповідно до діючого законодавства в Україні при проведенні розрахунків усі суб’єкти господарювання, що здійснюють готівкові розрахунки у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за винятком окремих категорій платників єдиного податку, а також купівлі-продажу іноземної валюти, повинні використовувати РРО. Але існуюча на сьогодні система реєстрації і обліку РРО потребує від підприємців витрат на придбання та обслуговування реєстратора розрахункових операцій. Підприємець має отримати документи від сервісної організації, подати заяву до Центру обслуговування платників фіскальної служби та отримати документ про реєстрацію. Вартість реєстратора при цьому в залежності від виробника становить від 4 до 20 тисяч гривень, витрати на сервісне обслуговування – від 200 гривень на місяць.

Система e-Receipt сприятиме популяризації використання відповідних комплексів бізнесом, створить передумови для демонополізації ринку засобів для реєстрації розрахункових операцій, спростить умови їх введення в експлуатацію та використання, зменшить витрати підприємців на їх придбання та обслуговування, зазначила Оксана Володимирівна.

Загалом, інноваційна система реєстрації та обліку РРО – e-Receipt має наступні переваги:

- може бути встановлена та підтримуватиметься будь-яким пристроєм (персональні комп’ютери, планшети, смартфони тощо);

- передбачає оnline реєстрацію пристроїв без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею;

- всі кейси цієї системи безкоштовні для її користувачів та не потребують абонентської плати за користування;

- система працюватиме цілодобово та міститиме значний масив інформації для забезпечення потреб її користувачів;

- сформований  електронний чек буде реєструватися в системі ДФС та доповнюватися QR-кодом, при цьому інформація про чек та його QR-код будуть доступні для перегляду в «Електронному кабінеті» платника, а також доступні для перегляду покупцем. Таким чином, електронний чек матиме юридичну силу на рівні із звичайним у випадку, якщо покупець захоче повернути товар чи направити скаргу у відповідні органи.

Крім полегшення життя підприємцям відомство переслідує ще одну мету – збільшення податкових надходжень. Адже система електронного адміністрування розрахункових операцій успішно працює у Європі, там розрахункові операції фіксують навіть продавці сувенірної продукції.

Керівництво фіскальної служби вважає, що реалізація вищезазначеної ініціативи дозволить зменшити об’єми тіньового обігу, особливо підакцизних товарів, допоможе у боротьбі із сірим імпортом, контрабандою та нелегальною торгівлею, забезпечить захист споживача, буде стимулювати суб’єктів господарювання використовувати РРО, оскільки зникне аргумент щодо незручностей та дорожнечі реєстраторів.

Результати проведеного пілотного проекту будуть узагальнені фахівцями ДФС України з урахуванням пропозицій, поданих територіальними органами ДФС, центрами сервісного обслуговування, користувачами новітніх моделей та передані для подальшої роботи до Мінфіну. Новітні моделі РРО будуть впроваджені у промислову експлуатацію та застосовуватимуться поряд із традиційними моделями касових апаратів.

Довідково: зазначений проект реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.06.2018 №472 «Про реалізацію експериментального проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій».

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Зарплата нижче мінімальної - «скромні» доходи перевірять чернівецькі податківці
Середа, 19 вересня 2018, 22:56

Зарплата нижче мінімальної -  «скромні» доходи перевірять чернівецькі податківці

У свій перший робочий день на посаді начальника Чернівецького управління ГУ ДФС у Чернівецькій області Сергій Лєснік визначив одним із основних приорітетів в роботі – боротьбу  з тіньовими доходами і неофіційно працевлаштованими співгромадянами. Посадовець розповів про те, чого чекати підприємцям, які декларують заробітну плату працівників нижче мінімальної.

Аналітична робота з базами даних ДФС за ІІ квартал 2018 року свідчить, що «скромні» доходи у Чернівцях офіційно виплачують 720 суб'єктів господарювання – юридичних осіб. Порівняно з І кварталом цього ж року кількість платників, які заощаджують на своїх працівниках зменшилась на 46, але ті що продовжують порушувати трудове законодавство повинні готуватись до перевірок представників Фіскальної служби, Управління Держпраці, Нацполіції, Пенсійого фонду та інших органів державної влади України.

За словами Сергія Миколайовича, головним пріоритетом є профілактична робота та консультування роботодавців і працівників про основні ризики порушення трудового законодавства, але для тих, хто досі сумнівається у невідворотності покарання, - дієвим аргументом  стануть штрафні санкції.

Традиційно, у Чернівцях галузі, які суцільно сидять на "мінімалках" і «півставках»,-  це торгівля, обслуговування і ремонт автотранспортних засобів, будівництво, виробництво одягу, меблів, медична практика тощо. Прикро, що й окремі представники чернівецького бізнесу, які працюють у сфері консультування з питань оподаткування «грішать» заниженням офіційних доходів. Реальність це чи ухилення від оподаткування, розберуться перевіряючі, адже це один із критеріїв ризиковості, що дає можливість потрапити під фактичну, позапланову або планову документальну перевірку.

Хочу звернутися до усіх представників бізнесу, незабаром в Україні розпочнеться широкомасштабна урядова кампанія боротьби з нелегальним працевлаштуванням, до жовтня ще є час виправити ситуацію,-  самостійно задекларувати реальні заробітні плати працівників і сплатити належні суми податку на доходи, військового збору та ЄСВ до бюджету,- наголосив Сергій Миколайович.

До прикладу, ТОВ «БІБІ ФЕШН» - підприємство, яке займається виробництвом верхнього одягу та, упродовж двох кварталів цього року декларує заробітну плату нижче мінімального рівня, розміщує оголошення у місцевих ЗМІ, де «гарантує: заробітну плату від 6000 до 10000 грн»; ТОВ «Базисмед»- запрошує на роботу  медичних представників, менеджерів з продажу на зарплату «12000 грн. Ставка+премії»,  а офіційно – у чотири рази менше…!!!!!

Серед чернівецьких підприємств, як задекларували заробітну плату працівників нижче мінімальної за ІІ квартал 2018р:

 1. ТОВ "БУКОВИНСЬКА БУДІВЕЛЬНА КОМПАНІЯ"

 2. ПРИВАТНА МЕДИЧНА УСТАНОВА "МІЖНАРОДНИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ЦЕНТР СХІДНОЇ МЕДИЦИНИ "ПРОЗРІННЯ"

 3. ТОВ "ЄВРОМЕДСЕРВІС"

 4. ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "БУКОІМПЕКС ЛТД"

 5. ТОВ "АФ-ТРАНС"

 6. ТОВ "БОМА-БУКОВИНА"

 7. ТОВ "ТД "АКВА ГРУП"

 8. ПП "БУК-18"

 9. ПРЕДСТАВНИЦТВО ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА "ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "МІЖРЕГІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ "ЦЕНТР ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ "ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ІНСТИТУТ"

 10. ТОВ ВКП "ІНМА"

 11. ДП "МАВЕКС-МЕДИЦИНА"

 12. ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ФАКУЛЬТЕТ НАЦІОНАЛЬНОГО ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ "ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"

 13. ПРИВАТНИЙ НВК "СОЛОМОН"

 14. ТОВ "СААДЕТ УКРАЇНА"

 15. ТОВ "ЧДБК"

 16. ТОВ "ЕКОЛАТ"

 17. ТОВ "КОНКОРД АЕРОТЕХНІК"

 18. ТОВ "ДАХМОНТАЖСЕРВІС"

 19. ПРАТ "ІМПУЛЬС"

 20. ТОВ "БУКОВИНА-АСП"

 21. ПРИВАТНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІ СТУПЕНІВ "НАДІЯ", ЩО ЗНАХОДИТЬСЯ У ПРИВАТНІЙ ВЛАСНОСТІ МАНЧУЛА ВАСИЛЯ ІВАНОВИЧА

 22. ТОВ "КРІОЛЛА"

 23. КОМПАНІЯ "ВІКТОРІЯ", ТОВ

 24. ПСК "БУК-КООП"

 25. ТОВ "ЧЕРНІВЦІ-МОНОЛІТ"

 26. "МЕДИЧНИЙ ЦЕНТР ЛІКУВАННЯ БЕЗПЛІДДЯ"

 27. ТОВ "БЕТА-ІНВЕСТ ЛОГІСТІК"

 28. ПП "МАРСЕН ЛТД"

 29. ТЗОВ "ДЕЛЬТА БУД ТРАНС"

 30. ТОВ "СІЛК УКРАЇНА"

 31. ПП ВБФ "КОНСТРУКТИВ"

 32. ТОВ "КАХАНОВ"

 33. ТОВ "НАЛАДКА-КОМЕРЦ" ЛТД

 

Усім, хто продовжить «оптимізацію» витрат, пов'язаних з оплатою праці, хочу ще наголосити, що чернівецькими фіскалами проводиться серйозна аналітична робота з базами даних, моніторинг оголошень в засобах масової інформації, реагування на скарги громадян тощо. Час попереджень і вмовлянь скоро завершиться, - розпочнеться час дій,- підсумував посадовець.


Начальник

Чернівецького управління

ГУ ДФС у Чернівецькій області                                                   С. ЛЄСНІКПонеділок 17 вересня 2018
У Чернівцях поліцейська автівка під керуванням патрульного збила на смерть чоловіка (ВІДЕО)
Понеділок, 17 вересня 2018, 20:04
Трапилось це у неділю вночі, парубок переходив дорогу неподалік пішохідного переходу в той час як патрульні поліцейські патрулювали вулицю, де й трапилась трагедія
Детальніше......
Корифеї світової науки! (ВІДЕО)
Понеділок, 17 вересня 2018, 19:26
У Чернівецькому національному університеті  професори, доктори наук та науковці з 15 країн світу представляли свої доповіді на науковій конференції “Сучасні проблеми математики та її застосування в природничих науках та інформаційних технологіях”
Детальніше......
Українська рок-група «Воплі Відоплясова» презентувала у Чернівцях новий відеокліп під назвою «Кобіта» (ВІДЕО)
Понеділок, 17 вересня 2018, 18:47
Автор слів та музики Олег Скрипка присвятив музичну роботу усім львів’янкам, адже  в перекладі  з галицького діалекту слово «Кобіта» - означає суперова, класна дівчина
Детальніше......
Сторінка 1 з 4
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 Наступна > Кінець >>

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2018 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 339 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.