Погода в Черновцах
 

Понеділок, 13 листопада 2017
Платники мають право звірити розрахунки за податками, зборами та ЄСВ PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:51

Платники  мають право звірити розрахунки за податками, зборами та ЄСВ

Пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.04.2016 № 422, визначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються інтегровані картки платників (далі – ІКП) за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками.

ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.

Згідно зі ст. 1 Закону України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР «Про звернення громадян» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 393) громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, зокрема із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних та особистих прав і законних інтересів.

При цьому звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, – невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання (ст. 20 Закону № 393).

Отже, за письмовою заявою суб’єкта господарювання, щодо якого в контролюючому органі відкрито ІКП, надається письмовий документ щодо стану розрахунків цього платника за податками, зборами та єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у довільній формі. Такий письмовий документ видається не пізніше п’ятнадцяти робочих днів з дня отримання заяви, в якій суб’єктом господарювання зазначено платежі і період щодо яких здійснюється звірка стану розрахунків з бюджетами, а також нараховані і сплачені суми по цих платежах за вказаний період.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 135).

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІЗаощадження чернівчан збагатили бюджет на понад 16 мільйонів PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:50

Заощадження чернівчан збагатили бюджет на понад 16 мільйонів

Упродовж десяти місяців цього року пасивні доходи чернівчан додали до державного бюджету 16,1 млн. грн. у вигляді податку на доходи фізичних осіб.

Чернівецька ОДПІ нагадує, що оподаткування пасивних доходів у вигляді депозитів запроваджено ще 1 серпня 2014 року. У перший рік ставка ПДФО для оподаткування пасивних доходів становила 15%. У 2015 році чернівчани сплачували даний податок за ставкою 20%. А з 1 січня 2016 року ставка податку становить 18%. При цьому, не має значення ані сума вкладу (депозиту), ані розмір отриманих відсотків – така ставка діє абсолютно для всіх.

Звертаємо увагу, що оподатковується не сума депозитів, а виплачені відсотки за ними. Ставка становить 18 відсотків (ст. 167.1, 170.4. Податкового кодексу України).

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Громада Чернівців отримала від землекористувачів 127 мільйонів гривень PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:49

Громада Чернівців отримала від землекористувачів 127 мільйонів гривень

Упродовж десяти місяців цього року землевласники та землекористувачі сплатили до бюджету Чернівців 126,9 млн. грн. плати за землю, що на 10,7 млн. грн. перевищує минулорічні показники.

Левову частку надходжень, - майже 104,6 млн. грн. перерахували юридичні особи, фізичні особи сплатили 22,4 млн. грн.

Нагадаємо, що плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності. Даний платіж у повному обсязі надходить до місцевого бюджету.

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Чернівецька ОДПІ нагадує PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:48

Як оскаржити рішення про відмову в реєстрації податкової накладної

Оскарження рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Лише жінка може скористатись правом на податкову знижку з оплати репродуктивних технологій Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування до початку здійснення діяльності або дати переходу зі спрощеної системи оподаткування Відповідно до пп.166.3.6 п.166.3 ст.166 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 №2755-VI із змінами та доповненнями, платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року.

Книга обліку доходів і витрат підприємця – загальносистемника
Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування до початку здійснення діяльності або дати переходу зі спрощеної системи оподаткування зобов’язані зареєструвати Книгу обліку доходів і витрат після дати їх державної реєстрації.


Втратили ключі електронного цифрового підпису: алгоритм дій Чернівецька ОДПІ звертає увагу осіб, які користуються послугами електронного цифрового підпису на порядок дій у випадку втрати особистого ключа або помилок при використанні паролю захисту особистого ключа.

Підприємці на єдиному податку ведуть книгу обліку доходів
Платники єдиного податку першої і другої груп та платники єдиного податку третьої групи, які не є платниками ПДВ, ведуть книгу обліку доходів шляхом щоденного, за підсумками робочого дня, відображення отриманих доходів.


Цьогоріч у жовтні чернівецькі платники сплатили рекордну суму єдиного соцвнеску
Упродовж десяти місяців цього року чернівецькі працедавці спрямували на соціальні потреби 971,9 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.


Завдяки чернівецьким платникам держбюджет отримав 636 мільйонів податків
Упродовж десяти місяців цього року платники податків, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили до Державного бюджету 636,2 млн. грн.


Платники мають право звірити розрахунки за податками, зборами та ЄСВ
Пунктом 1 глави 1 розд. ІІ Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів.


Заощадження чернівчан збагатили бюджет на понад 16 мільйонів
Упродовж десяти місяців цього року пасивні доходи чернівчан додали до державного бюджету 16,1 млн. грн. у вигляді податку на доходи фізичних осіб.


Громада Чернівців отримала від землекористувачів 127 мільйонів гривень
Упродовж десяти місяців цього року землевласники та землекористувачі сплатили до бюджету Чернівців 126,9 млн. грн. плати за землю, що на 10,7 млн. грн. перевищує минулорічні показники.


Особливості відображення у формі № 1ДФ виплат підприємцям
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого.


Повідомити фіскальні органи про прийнятого працівника можна онлайн
Чернівецька ОДПІ нагадує, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом.


одаткові пільги зобов’язують до подання Звіту про суми податкових пільг
Відповідно до п. 30.6 ст. 30 Податкового кодексу України суми податку та збору не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг обліковуються таким суб’єктом - платником податків.


Податкові відрахування чернівецьких платників - 1,7 мільярда гривень
Упродовж десяти місяців цього року платники податків, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили до зведеного бюджету 1701,5 млн. грн. податків.

Матеріальна допомога колишнім працівникам: правила оподаткування

Не включається до оподатковуваного доходу, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, сума нецільової благодійної допомоги.
Вартість ліцензій на тютюн та алкоголь у витратах підприємця
Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст.177 Податкового кодексу України.


Чернівецькі підприємці сплатили понад 80 мільйонів роздрібного акцизу
Протягом десяти місяців цього року алкогольно-тютюнові бізнесмени, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили до бюджету 80,2 млн. грн. акцизного податку.

До 9 листопада єдинникам третьої групи слід відзвітувати за новою формою
Відповідно до норм Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої групи подають до органів фіскальної служби податкову декларацію платника єдиного податку у строки.

Документи на робочому місці підприємця – спрощенця
Відповідно до п. 296.1 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платники єдиного податку першої - третьої груп ведуть облік у порядку.


Екологічний податок: нова форма декларації з 1 жовтня 2017

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до п.250.1 ст.250 Податкового кодексу України базовий податковий період дорівнює календарному кварталу.

Громада Чернівців заробила на готелях і парковках 943,1 тис. грн. податків
Впродовж дев’яти місяців цього року до бюджету Чернівців сплачено 943,1 тис. грн. туристичного збору та збору за паркування транспортних засобів.


За неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності є відповідальність
Відповідно до п. 110.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством.


Як отримати індивідуальну податкову консультацію

За вибором платника податків індивідуальна податкова консультація надається в усній або письмовій формі.


Подарувати онукам квартиру цьогоріч можна без податків

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що 25.03.2017 набрав чинності Закон України від 23.02.2017 №1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».


Реєстрація за неосновним місцем обліку

Чернівецька ОДПІ нагадує платникам податків, що у разі виникнення у суб’єкта господарювання обов’язків щодо сплати податків на території іншої адміністративно-територіальної одиниці.


Чернівецькі підприємства сплатили майже 79 мільйонів податку на прибуток

Платники податку на прибуток, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, упродовж дев’яти місяців цього року сплатили до зведеного бюджету 78,7 млн. грн.

Бюджет Чернівців отримав 437 мільйонів зарплатного податку
Упродовж дев’яти місяців цього року бюджет столиці Буковини отримав 436,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 132,7 млн. грн.

Платник податків може оскаржити в одній скарзі всі рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної
Оскарження рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.


Оновлено критерії щодо блокування податкових накладних для с/г товаровиробників

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що 13 жовтня 2017 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.09.2017 №776 «Про затвердження Змін до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних».

Особливості подання податкового розрахунку за формою N 1ДФ
Особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку.

Дії «спрощенця» при перевищенні встановленого обсягу доходу
Підприємці - платники єдиного податку 1-ї групи, які у календарному кварталі перевищили обсяг доходу 300 тис.

 

Як відстежити оновлення інформації в ЗІР
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що для перегляду запитань-відповідей, нормативних (інформаційних) документів чи витягів з письмових консультацій, несених або актуалізованих в електронному сервісі ДФС України «Загальнодоступний інформаційно - довідковий ресурс».

За кордон не поспішай – декларацію подай!
Чернівецька ОДПІ звертає увагу бажаючих виїхати за територію України на те, що громадяни – резиденти, які перетинають кордон з метою переселення та проживання в іншій країні, зобов’язані подати до органу Державної фіскальної служби України.

За забруднення довкілля чернівецькі платники компенсували 1,4 млн. грн.
Платники екологічного податку, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, упродовж дев’яти місяців цього року на оздоровлення навколишнього середовища перерахували 1412,5 тис. грн.

У разі припинення діяльності самозайняті особи та підприємці сплачують єдиний внесок до подання звіту
У разі припинення діяльності ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску.

За неподання або несвоєчасне подання звіту по ЄCВ передбачена відповідальність
Відповідно до п.7 частини одинадцятої ст.25 Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності.

Неприбуткова установа не може обрати спрощене оподаткування
Юридична особа, яка була внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, може обрати третю групу спрощеної системи оподаткування у разі дотримання вимог.

Туристичний потенціал Чернівців демонструє позитивну динаміку
За незмінної ставки туристичного збору стабільний ріст надходжень свідчить про позитивну динаміку туристичної привабливості столиці.

Фізособи – підприємці при видачі готівки працівнику на відрядження або під звіт оформляють первинні документи
Відповідно до п. 3.4 глави 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637 із змінами і доповненнями , видача готівки з кас проводиться за видатковими касовими ордерами.

Сервіс ДФС України «Пульс» –захищає інтереси платників
Чернівецька ОДПІ нагадує, що сервіс Державної фіскальної служби України «Пульс» приймає звернення громадян та суб’єктів господарювання щодо неправомірних дій та бездіяльності.

Цьогоріч до податківців звертались частіше
Як повідомила завідувач сектору розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації Чернівецької ОДПІ Ольга Бурла, упродовж дев’яти місяців цього року до Чернівецької ОДПІ надійшло 3772 письмових звернення громадян.

В бюджеті Чернівців – 664 млн. податків
Упродовж восьми місяців цього року чернівецькі платники податків сплатили до бюджету Чернівців 664,1 млн. грн. податків і зборів, що на 127,2 млн. грн. більше надходжень минулого року.


За землю, нерухомість і транспорт чернівчани сплатили 20 мільйонів податків

Упродовж восьми місяців цього року бюджет Чернівців від громадян – землекористувачів, власників нерухомості та елітного транспорту отримав 20799,7 тис. грн. майнових податків, що на 4400,2 тис. грн. більше, ніж торік.


Про систему СМКОР – під час «гарячої лінії»

Податок на додану вартість вважається одним з найбільш складних в адмініструванні та "зручним" з точки зору мінімізаторів для маніпулювання показниками.

Податкова соціальна пільга для осіб з інвалідністю, або осіб які виховують дитину інваліда
Працівникам, які мають статус особи з інвалідністю, або виховують дитину інваліда до доходу у вигляді заробітної плати надається податкова соціальна пільга згідно норм ст. 169 Податкового кодексу України.


Повідомлення для підтвердження реальності операцій по зупинених податкових накладних подаються лише в електронному вигляді

Чернівецька ОДПІ інформує, що для унеможливлення впливу людського фактору на процес приймання документів Міністерством фінансів України наказом від 21.07.2017 №654 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року №567".

Найбліш запитувані послуги у ЦОП Чернівецької ОДПІ
Центром обслуговування платників Чернівецької ОДПІ надається широкий спектр безкоштовних послуг для відвідувачів.


Перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до п. 201.16 ст. 201 Податкового кодексу України у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, у квитанції зокрема, зазначається пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів.

Оподаткування додаткового джерела заробітку
Чернівецька ОДПІ інформує, що здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, а це може бути одна кімната у квартирі, сама квартира, гараж, дачний будинок тощо.

Якщо дані у декларації з ПДВ не співпадають з даними Єдиного реєстру податкових накладних
Виявлення розбіжностей даних податкової декларації та даних ЄРПН є підставою для проведення контролюючими органами документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.


До уваги релігійних організацій! Релігійні організації зобов’язані привести у відповідність установчі документи до 01 січня 2018 року

Відповідно до норм пункту 35 підрозділу 4 розділу XX ,,Перехідні положення” Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755 – VI та Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року №440.


Фінансова безпека держави – в руках чесного підприємництва

Четвертий рік країна живе і працює в особливих умовах, спричинених бойовими діями на сході України, переорієнтацією товарних потоків з російського ринку на ринки ЄС.

Чернівчани зміцнили оборону України майже на 57 мільйонів
З початку цього року платники, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили 56,8 млн. грн. військового збору. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 14,6 млн. грн., або на 25,7 відс.

Доходи підприємця на загальній системі
ідповідно до п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI, об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами.

Землекористувачі сплатили до бюджету Чернівців більше 100 млн. грн.
Упродовж восьми місяців цього року землекористувачі сплатили до бюджету Чернівців 100,9 млн. грн. плати за землю, що на 8,2 млн. грн. перевищує минулорічні показники.

В одному із торговельних центрів Чернівців податківці розповідали про ризики нелегального працевлаштування
Вже традиційними стали зустрічі працівників Чернівецької ОДПІ з приватними підприємцями столиці Буковини.

Виплати фізособам слід відобразити у формі №1ДФ
Підпунктом «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу.

Як нараховується єдиний внесок за цивільно-правовими договорами
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що у листі від 15.02.2017 р. № 3128/6/99-99-13-02-03-15 ДФС України надано роз’яснення щодо нарахування ЄСВ на суми виплаченої винагороди за цивільно-правовими договорами.

Підприємці мають право включити сплачену суму ЄСВ до витрат звітного року
Відповідно до п. 2 розд. ІІІ Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України.

Торгівля газетами – без касового апарата
уб’єкти господарювання мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу у кіосках, з лотків та розносок газет, журналів та інших апаратавидань, листівок, конвертів.

Інструкція ДФС щодо заповнення Таблиці платника податків – на веб-порталі відомства
Державною фіскальною службою України (далі – ДФС) на офіційному веб-порталі у банері «До уваги платників ПДВ! Зупинення реєстрації ПН» за посиланням http://sfs.gov.ua/data/files/207836.pdf розміщено «Інструкцію як правильно заповнити Таблицю платника податків».

Ще є час звірити дані по нерухомості з податковою інспекцією
Громадяни, які отримали податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у випадку незгоди з нарахованими сумами мають можливість звернутись до органу Державної фіскальної служби та провести звірку даних.

Про податок на нерухомість у Чернівцях – з начальником Чернівецької ОДПІ
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки - це місцевий податок, що сплачується платниками за об’єкти житлової та нежитлової нерухомості і зараховується до місцевого бюджету.

"Пульс" – за новим номером!
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що з 20 липня 2017 року громадяни та суб’єкти господарювання зможуть повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС на Сервіс «Пульс», зателефонувавши до Контакт-центру ДФС, за номером 0800501-007.

Не забудьте! До 29 серпня - термін сплати за землю та нерухомість!
Громадянам - платникам плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до 1 липня направлено податкові повідомлення про розмір податку на нерухомість та землю. Сплатити необхідно протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення, тобто до 29 серпня.

Чернівчани сплатили майже 14 мільйонів майнових податків
Упродовж семи місяців цього року бюджет Чернівців від громадян – землекористувачів, власників нерухомості та елітного транспорту отримав 13853,8 тис. грн. майнових податків, що на 1124,2 тис. грн. більше, ніж торік.

Торгуєте технікою – подбайте про касовий апарат
З 08 травня 2017 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Затверджено порядок переходу платників податку на прибуток до подання спрощеної податкової декларації та форма такої декларації
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що 15.08.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 09.08.2017 №592 (далі – Постанова №592), якою відповідно до абзацу четвертого п.46.5 ст.46 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями.

Увага! Телефонні шахраї вдають із себе податківців та вимагають у бізнесу гроші
Про такі факти уже вдруге впродовж серпня цього року повідомляють у Головному управлінні ДФС у Чернівецькій області.

Цього року Чернівецькою ОДПІ видано 7785 карток платника податків
З початку року в Центрах обслуговування платників Чернівецької ОДПІ реєстраційний номер облікової картки платника податків отримали 7785 чернівчан та мешканців Глибоцького району.

За ліцензії на торгівлю алкоголем і цигарками чернівецькі підприємці сплатили 8,2 млн. грн.
Підприємці, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, упродовж семи місяців цього року сплатили до бюджету за ліцензії на право торгівлі пивом.

Якщо заблоковані накладні на залишки товарів, або послуги – подайте таблицю даних платника
Якщо за результатами автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

До уваги нотаріусів! Порядок надання інформації про видачу свідоцтв про право на спадщину
Відповідно до чинного законодавства видача свідоцтв про право на спадщину спадкоємцям, які прийняли спадщину здійснюється нотаріусом або в сільських населених пунктах.

Право на реєстрацію податкових накладних зберігається протягом 365 днів
У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних/розрахунків коригування, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів.

Які документи мають бути на торговому місці у підприємця - “загальносистемника”
Фізичні особи - підприємці на загальній системі оподаткування при здійсненні торгівельної діяльності зобов’язані здійснювати розрахункові операції виключно із застосуванням РРО відповідно до вимог Закону України.

Як підтвердити реальність здійснення операцій по відмовленим податковим накладним
Чернівецька ОДПІ нагадує, що відповідно до вимог п. 74.2 ст. 74 гл. 7 р. II Податкового кодексу України (далі - ПКУ) з 1 липня 2017 року функціонує система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків.

Відбувся традиційний інтерактивий діалог начальника Чернівецької ОДПІ з платниками
Нещодавно на сайті бухгалтерського сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» відбулась чергова онлайн-конференція на тему: «Система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних і розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (СМ КОР)».

Як оскаржити блокування податкової накладної
Чернівецька ОДПІ нагадує, що при зупиненні реєстрації податкової накладної платник має право протягом року подати повідомлення щодо підтвердження реальності здійснення операцій по зупиненим податковим накладним/розрахункам коригування.

Чернівецький бізнес сплатив понад 168 мільйонів ПДВ
Упродовж семи місяців цього року платники податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили до державного бюджету 168,4 млн. грн. податку додану вартість, що на 13,7 млн. грн. більше, ніж торік.

Цього року чернівецьким бізнесменам відшкодовано понад 80 мільйонів ПДВ
Упродовж семи місяців цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, відшкодовано 80,8 млн. грн. ПДВ.

Яка відповідальність за відсутність у фіскальному чеку обов’язкових реквізитів
Згідно з ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.Внесено зміни до Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість

Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що 22.07.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 19.07.2017 №536.

Як оскаржити відмову в реєстрації податкової накладної
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.17 №485 затверджено Порядок розгляду скарг на рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Від спрощенців Чернівці отримали 86,7 мільйонів податку
Упродовж семи місяців цього року від суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, до бюджету Чернівців надійшло 86,7 млн. грн. єдиного податку.

Оновлено Звіт неприбуткових організацій
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що Наказом Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №469 викладено у новій редакції форму Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Куди звертатись для звірки даних, якщо нерухомість у різних населених пунктах
Чернівецька ОДПІ нагадує, що платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання.

Власники нерухомості у Чернівцях сплатили 6,7 млн. грн. податку
Власники нерухомого майна – юридичні та фізичні особи упродовж семи місяців цього року сплатили до бюджету Чернівців 6,7 млн. грн. податку на нерухоме майно, що на 3,7 млн. грн., або більш як удвічі перевищує минулорічні показники.

Не згодні з сумою податку на нерухомість – звіртесь з податковою інспекцією
Громадяни, які отримали податкові повідомлення-рішення про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у випадку незгоди з нарахованими сумами мають можливість звернутись до органу Державної фіскальної служби та провести звірку даних.

З 01.08.2017 року – оновлена форма акцизної накладної
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що з 06.06.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України №452.

До уваги чернівчан! Не забудьте до 1 серпня сплатити задекларовані зобов’язання!
Чернівецька ОДПІ нагадує, що платники податку на доходи фізичних осіб, які згідно з нормами Податкового кодексу України(далі - ПКУ) подали декларації про майновий стан і доходи, суму податкового зобов’язання, зазначену у такій декларації, повинні самостійно сплатити до 1 серпня 2017 року.

Алгоритм дій для незастосування штрафних санкцій через кібератаку
Набрав чинності Закону України від 13.07.2017 №2143-VIII «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України щодо не застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних унаслідок несанкціонованого втручання у роботу комп’ютерних мереж платників податків».

Як визначити правильність нарахування плати за землю
Базою оподаткування платою за землю є вартість земельної ділянки визначена як величина рентного доходу - доходу, який можна отримати від землі як фактора виробництва залежно від якості та місця розташування земельної ділянки, що визначений за встановленими і затвердженими нормативами у порядку виконання нормативної грошової оцінки.

Профспілкові путівки - не оподатковуються
Вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою професійною спілкою.

Для реєстрації податкових накладних в ЄРПН – 365 к.д.
Платник податку має право зареєструвати податкову накладну та/або розрахунок коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, в якій загальна сума податку не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 1.3 статті 200 1 Податкового кодексу протягом 365 календарних днів

Чернівецькі податківці продовжують роз’яснювальну роботу на ринках
Нещодавно підприємцям іще одного із чернівецьких ринків про руйнівне явище нелегальних трудових відносин розповідали працівники Чернівецької ОДПІ.

Чернівецькі підприємства сплатили 58,4 млн. грн. податку на прибуток
Платники податку на прибуток, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, упродовж першого півріччя цього року сплатили до зведеного бюджету 58,4 млн. грн.

З 20 липня 2017 року змінено номер "Пульсу"!
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що з 20 липня 2017 року громадяни та суб’єкти господарювання зможуть повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС на Сервіс «Пульс».

Продавати свої фрукти та овочі можна без податків
Не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках.

У Чернівцях побільшало спрощенців
Підприємці, які обирають спрощену систему оподаткування, мають змогу значно зменшити свій документообіг та кількість звітів по податках та зборах.

Не усім землевласникам доведеться сплатити податок
Відповідно до п. 281.1 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від сплати земельного податку звільняються: - інваліди першої і другої групи; - пенсіонери (за віком); - ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Не пропустіть! До 29 серпня - термін сплати за землю та нерухомість!
Громадянам - платникам плати за землю та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до 1 липня направлено податкові повідомлення про розмір податку на нерухомість та землю. Сплатити необхідно протягом 60 днів з дня вручення такого повідомлення, тобто до 29 серпня.

До бюджету Чернівців VIP- автівки додали 262,3тис. грн.
продовж першого півріччя цього року до бюджету столиці Буковини надійшло 262,3 тис. грн. транспортного податку.

В Чернівецькій ОДПІ – тиждень СМ КОР
З 1 липня повноцінно запрацювала система автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних та розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків (СМ КОР), яка була запроваджена ще з квітня 2017 року.

Чернівецька громада отримала понад півмільйона гривень збору за паркування
Упродовж першого півріччя цього року до бюджету Чернівців надійшло 545,6 тис. грн. збору за місця для паркування транспортних засобів, в тому числі від платників збору – юридичних осіб – 324,9 тис. грн., від суб’єктів господарювання – фізосіб –220,8 тис. грн.

Як подати Пояснення та копії документів при зупиненні реєстрації податкової накладної в ЄРПН
У разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної в ЄРПН платнику ПДВ необхідно відправити до органів ДФС Таблицю даних платника податку та пояснення і/або копії документів, які підтверджують реальність здійснення операції, зазначеної в такій ПН.

Як внести зміни до Повідомлення про прийняття працівника на роботу
До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором власник підприємства, установи, організації або фізична особа повинна подати до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування повідомлення про прийняття такого працівника на роботу.

Увага! Зміни до програмного забезпечення ДФС для формування та подання звітності в електронному вигляді
На головній сторінці офіційного веб-порталу Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) в електронному сервісі «Електронна звітність» у розділі «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»»


Начальник Чернівецької ОДПІ розповів про електронну систему управління ризиками при адмініструванні ПДВ
Податок на додану вартість вважається одним з найбільш складних в адмініструванні та "зручним" з точки зору мінімізаторів для маніпулювання показниками.

Власники нерухомості у Чернівцях сплатили до бюджету 4,6 млн. грн.
Упродовж першого півріччя цього року платники податку на нерухоме майно сплатили до бюджету столиці Буковини 4,6 млн. грн. податку, що на 2,8 млн. грн., або у 2,5 рази перевищує показники минулого року.

У Чернівцях працевлаштувались 609 колишніх нелегалів
Як розповів заступник начальника Чернівецької ОДПІ Віктор Гетьман упродовж першого півріччя цього року завдяки діям чернівецьких податківців спільно з іншими контролюючими органами до офіційного працевлаштування залучено 609 чернівчан, які не були оформлені працедавцями згідно вимог чинного законодавства.

Про електронну систему управління ризиками при адмініструванні ПДВ – в режимі on-line
Для кращої поінформованності платників про систему автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування в ЄРПН.

Оновлено декларацію з податку на прибуток
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що 9 червня 2017 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 28.04.2017 № 467, яким внесено зміни до форми декларації з податку на прибуток.

Комунальні некомерційні підприємства можуть мати неприбутковий стату
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що Державною фіскальною службою України у листі від 11.07.2017 №18066/7/99-99-12-02-04-17 (далі – лист ДФС №18066) надано роз’яснення щодо включення комунальних некомерційних підприємств до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Чернівецька земля – стабільне джерело доходу громади
Протягом першого півріччя цього року землекористувачі сплатили до бюджету Чернівців 72,0 млн. грн. плати за землю, що на 4,6 млн. грн. перевищує минулорічні показники.

Чернівчани можуть скористатися правом на податкову знижку до кінця року
Чернівецька ОДПІ нагадує, що відповідно до вимог Податкового кодексу України платники податку мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.

Чернівецький центр обслуговування платників відвідали понад 145 тисяч громадян
За даними програми зчитування відвідувачів, упродовж першого півріччя цього року ЦОП у Чернівецькій ОДПІ відвідало 145388 платників, в т.ч. у червні 33285 платників.

Електронний кабінет запрошує платників
Інтернет давно прийшов на допомогу бухгалтеру. Державна фіскальна служба не залишилась осторонь від сучасних новацій і створила власний продукт під назвою «Електронний кабінет платника», який вже став справжнім помічником у світі податків.

Наближається термін сплати податкових зобов’язань декларантами - громадянами
Чернівецька ОДПІ нагадує, що фізичні особи (громадяни), які подали податкові декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік та зафіксували до сплати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір

Зупинено реєстрацію податкової накладної? Подайте пояснення
Акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів, а саме: алкогольних напоїв та тютюнових виробів, запроваджений з 2015 року, стабільно наповнює бюджет Чернівців.

Що робити у разі зупинення реєстрації податкової накладної
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що у разі зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Реєстр) відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України.

Житлова нерухомість непридатна для проживання – повідомте територіальні органи ДФС щоб не сплачувати податок
Чернівецька ОДПІ нагадує, що відповідно до п.п. «ґ» п.п. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом

Як пенсіонеру чи інваліду припинити сплачувати ЄСВ за себе?
Фізичні особи-підприємці звільняються від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Набрали чинності Зміни до форми декларації акцизного податку
Чернівецька ОДПІ інформує про те, що з 6 червня п. р. (дня опублікування в «Офіційному віснику України») набрали чинності Зміни до форми декларації акцизного податку та Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, які затверджені наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2017р. №451

Єдиний податок та операції оренди
Фізична особа-підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає всім вимогам для реєстрації та застосування єдиного податку.

Строки давності при проведенні документальних перевірок
З 01 січня 2017 року набули чинності зміни, внесені до ст. 102 Кодексу Законом України від 21 грудня 2016 року № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Чи є обмеження щодо надсилання повторної електронної звітності протягом дня
Обмежень щодо надсилання платником податків протягом одного дня декількох звітних документів в електронному вигляді за різними податковими деклараціями немає.

РРО вичерпав термін дії експлуатації: наслідки використання
У порядку технічного обслуговування та ремонту реєстратора розрахункових операцій визначено, що строк служби – це строк, протягом якого виробник (постачальник) гарантує працездатність реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО), у тому числі комплектувальних виробів та його складових частин, збереження інформації у фіскальній пам’яті за умови дотримання користувачем вимог експлуатаційних документів.

Виплата дивідендів фізичним особам: дія п’ятдесятитисячного обмеження
Пунктом 1 постанови Правління Національного банку України від 6 червня 2013 року №210 «Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою» із змінами та доповненнями встановлено граничну суму розрахунків готівкою фізичної особи з підприємством протягом одного дня за товари у розмірі 50000.

Задекларувати податкову знижку можна до кінця року
Кампанія декларування минулорічних доходів громадян закінчилася, але не для осіб, які мають право подати декларацію добровільно з метою реалізації свого права на податкову знижку. Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що такі особи можуть подати декларацію до кінця 2017 року.

Нові можливості електронних сервісів ДФС
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відтепер всі бажаючі можуть скористатися новою можливістю електронного сервісу ДФС України.

Продати помешкання, яким володіли понад 3 роки, можна без податків
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об'єктів нерухомого майна регулюється статтею 172 Податкового кодексу України.

Платники єдиного податку І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку
Чернівецька ОДПІ нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу України, фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку один раз на рік на час відпустки протягом одного календарного місяця.

Антикорупційний сервіс «Пульс»" працює для платників
При ДФС України діє інтерактивний сервіс «Пульс», який дає змогу платникам повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників органів ДФС.

Загальна система оподаткування для підприємців
Відповідно до статті 42 глави 4 Господарського кодексу України підприємництво - це безпосередня самостійна, систематична на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

РРО та готівка: підприємцям варто знати
Використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) з метою фіксації розрахунків з покупцями в разі проведення оплати: готівкою; платіжними картками; платіжними чеками; жетонами передбачено Законом України.

Обираємо систему оподаткування
Відповідно до п.п. 1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб.

Суми податку на нерухоме майно можна звірити
Чернівецька ОДПІ нагадує, що обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється фіскальним органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Для дистанційної роботи із податковим відомством використовуйте електронні сервіси ДФС України
Кількість електронних сервісів, запроваджених ДФС України та розміщених на офіційному веб-порталі ДФС sfs.gov.ua, постійно збільшується, це дозволяє платникам отримувати послуги в електронному вигляді.

1 липня закінчується термін формування нового реєстру неприбуткових установ та організацій
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 р. № 440 “Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру.

Звітність єдинників зазнала змін
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що Міністерство фінансів України наказом від 17.03.2017 N 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року №578» внесло зміни до форм.

Як отримати витяг з реєстру платників єдиного податку
Згідно з п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

Для боржників - податкова вимога
У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає йому податкову вимогу. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Код бюджетної класифікації для сплати пені та штрафу
Відповідно до п. 113.1 ст. 113 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.

Продаж складних побутових товарів – лише з касовим апаратом
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що з 08.05.2017 набула чинності постанова КМУ від 16.03.2017 № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягаютьгарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».

Кошти на закупівлю товарів: терміни звітування підзвітної особи
Правові питання відшкодування витрат, понесених працівником при придбанні товарів для підприємства, та інші питання правомірності використання власних готівкових коштів працівниками підприємства для вирішення виробничих (господарських) питань регулюються ст.ст. 1159, 1160 Цивільного кодексу України.

Алгоритм обрання або переходу на спрощену систему оподаткування
Відповідно до п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 - 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ.

У Чернівцях до нового Реєстру включено 1267 неприбуткових організацій
Як розповіла начальник відділу адміністрування податку на прибуток Чернівецької ОДПІ Юлія Гросу, на сьогодні у Чернівцях до Реєстру неприбуткових організацій увійшли 1267 неприбутківців.

Для-платників-єдиного-податку-нові-форми-податкових-декларацій
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що 05.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.11.2017 за № 478/30346

За право торгувати алкоголем і цигарками чернівецькі підприємці сплатили 4,5 млн. грн.
Цьогоріч підприємці, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили до бюджету за ліцензії на право торгівлі пивом, алкогольними напоями та тютюновими виробами 4,5 млн. грн., що на 0,1 млн. грн. більше надходжень минулого року.

Роздрібна алко-тютюнова торгівля збагатила громаду Чернівців на 30 мільйонів
Акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів, а саме: алкогольних напоїв та тютюнових виробів, запроваджений з 2015 року, стабільно наповнює бюджет Чернівців.

Єдинник змінив адресу: алгоритм дій
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що для внесення змін до реєстру платників єдиного податку при зміні відомостей (місця здійснення діяльності, податкової адреси та ін.) платник повинен подати заяву про зміни у встановлені ПКУ строки.

 

Кому з адвокатів слід реєструвати незалежну професійну діяльність
Згідно з норами підпункту 14.1.226 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), самозайнятою особою є платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Податкова соціальна пільга на дітей у 2017 році
Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги.

Відпочинок за рахунок підприємства оподатковується
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що підпунктом 165.1.35 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається вартість путівок на відпочинок.

Звітуємо про кошти на відрядження
Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, складається підзвітною особою, що отримала такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи за формою, встановленою наказом Міністерства фінансів України від 28.09.2015 р. № 841.

У Чернівцях платники отримали 37,3 млн. грн. заявленого до відшкодування ПДВ
Упродовж чотирьох місяців цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, відшкодовано 37,3 млн. грн. ПДВ, що на 16,1 млн. грн., або на понад 43 відсотки більше, ніж торік.

Запитайте про податки – ЗІР
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що для отримання фахової консультації з питань оподаткування можна скористатися електронним сервісом «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (далі - ЗІР).

Чернівчанам повернуть 1,2 мільйона гривень податкової знижки
Станом на 1 травня 2017 року до Чернівецької ОДПІ подано 706 декларації на податкову знижку, загальна сума до повернення складає 1171,5 тис. грн., з них, 87,8 відс. або 620 декларацій подали громадяни, які сплачують за навчання у закладах освіти. За договорами недержавного пенсійного страхування податкову знижку розраховують отримати 65 чернівчан.

Зведена податкова накладна – алгоритм заповнення
Чернівецька ОДПІ нагадує платникам ПДВ правила складання зведеної податкової накладної, які регламентовані пунктом 19 Порядку заповнення податкової накладної, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015р. № 1307.

Цьогоріч чернівецькі платники сплатили більше 8-ми мільйонів податкових боргів
На обліку в Чернівецькій ОДПІ перебувають 31522 платники податків – юридичні та фізичні особи – підприємці. Більшість із них – чесно виконують свій громадянський обов’язок. Проте є й такі, які маневрують у різний спосіб, намагаючись обійти законодавство

Для-платників-єдиного-податку-нові-форми-податкових-декларацій
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що 05.05.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.03.2017 № 369 «Про затвердження Змін до наказу Міністерства фінансів України від 19 червня 2015 року № 578», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 10.11.2017 за № 478/30346

Виплата доходу лише за наявності реєстраційного номера, або відмітки в паспорті
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що громадяни при отриманні доходів, з яких утримуються податки, зобов’язані надавати податковому агенту інформацію про свій реєстраційний номер облікової картки, а особи, які за своїми релігійними переконаннями відмовилися від прийняття номеру і повідомили про це відповідний контролюючий орган та мають відмітку у паспорті, надають серію та номер паспорту.

Збільшено неоподатковувану суму, яку працедавець може сплатити за навчання
З 1 січня 2017 року суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми податком на доходи фізичних осіб.

Чернівецький бізнес у квітні зареєстрував більше сотні касових апаратів
Упродовж квітня цього року чернівецькі підприємці зареєстрували в Чернівецькій ОДПІ 109 реєстраторів розрахункових операцій. Загалом на 01.05.2017р. на обліку в Чернівецькій ОДПІ перебувають 2370 реєстраторів розрахункових операцій, в т.ч. 2097 працюють у Чернівцях, а 273 – на Глибоччині.

Туристичний збір: платники та ставки податку
Туристичний збір - місцевий збір, який встановлюється місцевою радою. Платники - громадяни, які на території місцевої ради отримують послуги з тимчасового проживання.

У туристичної привабливості Чернівців – позитивна динаміка
За незмінної ставки надходження туристичного збору систематично зростають, що свідчить про позитивну динаміку туристичної привабливості столиці Буковини, адже туристичний збір - своєрідний індикатор розвитку туризму.

Профспілкові путівки не оподатковуються
Вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, які надаються профспілковою організацією членам профспілки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб при виконанні наступних умов:

Підприємець – загальносистемник завжди заповнює та подає Додаток Ф2 до декларації
Відповідно до п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів..

Збільшено неоподатковувану суму, яку працедавець може сплатити за навчання
З 1 січня 2017 року суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми податком на доходи фізичних осіб.

Зберігання документів - обов’язок платників
Чернівецька ОДПІ нагадує платникам податків про те, що норми Податкового кодексу містять положення щодо обов’язку платників податків забезпечити зберігання документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності.

Чернівчанам повернуть 1,2 мільйона гривень податкової знижки
Станом на 1 травня 2017 року до Чернівецької ОДПІ подано 706 декларації на податкову знижку, загальна сума до повернення складає 1171,5 тис. грн., з них, 87,8 відс. або 620 декларацій подали громадяни, які сплачують за навчання у закладах освіти.

В бюджеті Чернівців - майже 400 тисяч збору за паркування
Упродовж чотирьох місяців цього року до бюджету Чернівців надійшло 384,8 тис. грн. збору за місця для паркування транспортних засобів, в тому числі від платників збору – юридичних осіб – 250,0 тис. грн., від суб’єктів господарювання – фізосіб – 134,8 тис. грн.

На соцвиплати від чернівчан бюджет отримав 360 мільйонів ЄСВ
продовж чотирьох місяців цього року платники податків столиці Буковини сплатили 359,4 млн. грн. єдиного соціального внеску, що на 116,0 млн. грн., або майже на третину більше, ніж торік.

Обираємо систему оподаткування: єдиний податок
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що новостворені фізичні особи – підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, мають подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування.

На роздрібній торгівлі алкоголем і цигарками Чернівці заробили 31,1 млн. грн.
Акцизний податок з реалізації через роздрібну мережу підакцизних товарів, а саме: алкогольних напоїв та тютюнових виробів, запроваджений з 2015 року, стабільно наповнює бюджет Чернівців. Так, за чотири місяці 2017 року алкогольно-тютюнові бізнесмени спрямували до бюджету столиці Буковини 31,1 млн грн.

У Чернівцях про доходи відзвітували 18 мільйонерів
Кампанія декларування доходів проводиться в Україні вже 24-ий рік поспіль. З 1 січня 2017 року до 3 травня (включно) тривала кампанія декларування доходів громадян, отриманих за 2016-ий рік.

Чому реєстрацію платника єдиного податку можуть анулювати
Відповідно до п. 299.10 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація платником єдиного податку є безстроковою, однак може бути анульована шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку за рішенням контролюючого органу

На допомогу армії чернівчани сплатили 26,8 млн. грн.
Упродовж чотирьох місяців цього року платники, що перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили 26,8 млн. грн. військового збору. У порівнянні з минулим роком надходження зросли на 8,0 млн. грн., або майже на 30 відсотків.

У інтернів є право на податкову знижку
Чернівецька ОДПІ звертає увагу громадян, які навчаються з метою отримання кваліфікації лікаря або провізора певної спеціальності відповідно до переліку лікарських або провізорських спеціальностей інтернатури на те, що згідно з п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України.

Податкові наслідки неподання громадянами податкової декларації про доходи
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що платники податку на доходи фізичних осіб зобов’язані подавати податкову декларацію за встановленою формою у визначені строки у випадках, коли згідно з нормами цього розділу таке подання є обов’язковим.

Малогабаритне житло в Чернівцях – без податків
«Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які мають у власності квартиру/квартири, житлова площа яких перевищує 60 кв.м і будинок/будинки площею більше 120 кв.м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв.м.» , - розповіла заступник начальника відділу адміністрування майнових податків і зборів з фізичних осіб Чернівецької ОДПІ Ірина Павлюк.

Про статус пенсіонера для несплати ЄСВ податкову повідомляти не потрібно
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) є фізичні особи підприємці, в тому числі фізичні особи підприємці платники єдиного податку, відповідно до п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Застосування РРО при реалізації складної побутової техніки
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що з 08 травня 2017 року набирає чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 р. № 231 «Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій».

У багатодітних – пільга по земельному податку
Відповідно до п.п. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) земельний податок – це обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

На землі Чернівці заробили 47,8 млн. грн.
Упродовж чотирьох місяців цього року землекористувачі сплатили до бюджету Чернівців 47,8 млн. грн. плати за землю, що на 6,5 млн. грн. перевищує минулорічні показники.

Нові можливості електронних сервісів ДФС
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відтепер всі бажаючі можуть скористатися новою можливістю електронного сервісу ДФС України - Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (ЗІР) та оцінити якість уніфікованих відповідей, що містяться у розділі «Запитання-відповіді з Бази знань».

1 липня 2017 року завершується формування нового Реєстру неприбуткових установ та організацій
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що для включення в новий Реєстр неприбуткові організації зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із вимогами Податкового кодексу. Неприбуткові організації зобов’язані це зробити до 1 липня 2017 року, а релігійні - до 1 січня 2018 року.


Заслужений артист України Іван Дерда задекларував доходи
На фасаді Міністерства внутрішніх доходів США є напис: «Податки - це ціна цивілізованого суспільства». Повністю погоджуючись із цим лозунгом та демонструючи власну державницьку позицію щороку Чернівецьку ОДПІ відвідує Іван Дерда, співак, соліст Чернівецької філармонії

Як розрахувати податкову знижку для компенсації вартості навчання
Чернівецька ОДПІ нагадує, що платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Не плануєте забруднювати середовище – повідомте податкову
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до п. 250.9 ст. 250 Податкового кодексу України якщо платник податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року.

Про природні ресурси звітуємо за новою формою декларації
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що за І квартал 2017 року та наступні звітні періоди, у тому числі і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні періоди - платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин.

Про неправомірні дії податківців та митників – повідомте «Пульс»
Чернівецька ОДПІ нагадує, що «Пульс» – це інтерактивний сервіс ДФС України, за допомогою якого приймаються звернення від платників податків з податкових та митних питань.

Нотаріусам та адвокатам час декларувати доходи
Чернівецька ОДПІ нагадує, що незалежна професійна діяльність, визначена Податковим кодексом, як участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів.

Нарахування та сплата земельного податку фізичними особам
Нарахування земельного податку фізичним особам з урахуванням строків давності контролюючі органи мають право не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом.

Про декларування on-line з начальником Чернівецької ОДПІ
В рамках кампанії декларування доходів громадян та для кращої поінформованності платників нещодавно на сайті бухгалтерського сервісу «Інтерактивна бухгалтерія» відбулась чергова онлайн-конференція, яка була присвячена актуальним запитанням декларування.

Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що фізичні особи у відкритій частині «Електронного кабінету платника» можуть заповнити, зберегти та роздрукувати податкову декларацію про майновий стан і доходи.

На чернівчан, які продали більше одного авто, чекають у податковій
Чернівецька ОДПІ звертає увагу громадян на те, що до завершення компанії декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році, залишилося обмаль часу, адже останній день подання декларації - 03 травня 2017 року.

Чернівчани задекларували понад 100 мільйонів доходів
До завершення кампанії декларування доходів залишились лічені дні. Про попередні результати розповів начальник Чернівецької об’єднаної державної податкової інспекції Микола Загарюк.

До граничного терміну декларування доходів залишились лічені дні
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що громадяни, які отримали доходи, що підлягають декларуванню та особи, які провадять незалежну професійну діяльність повинні у термін не пізніше 3 травня поточного року (який є граничним строком)

Як отримати відомості про доходи та утримані податки на веб-порталі ДФС
В «Електронному кабінеті платника» функціонує сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді».

За І квартал застосовуються нові ставки екоподатку
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до Закону України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».

Цього року для онуків спадок - без податків
Зміни, внесені до Податкового кодексу України Законом України від 23 лютого 2017 року № 1910-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини».

Здаєте в оренду житло, земельні ділянки, автотранспорт - задекларуйте доходи
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що згідно зі ст.164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду.

Єдиний податок для підприємця – початківця
Новостворені фізичні особи – підприємці для обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, повинні подати заяву про застосування спрощеної системи оподаткування до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація.

До початку роботи працівника - повідомте податкову
Чернівецька ОДПІ нагадує роботодавцям про законодавчі положення частини 3 статті 24 Кодексу законів про працю України (із змінами та доповненнями).

Неоплачувана відпустка: нарахування ЄСВ
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що єдиний внесок для роботодавців за загальним правилом встановлено у розмірі 22% до бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Чернівецьким бізнесменам повернули 28,6 млн. грн. ПДВ
Упродовж першого кварталу цього року платникам податку на додану вартість, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, відшкодовано 28,6 млн. грн. ПДВ, що на 12,0 млн. грн., або на 41,9% більше, ніж торік.

Чернівчанам повернуть майже мільйон податків
Цього року до Чернівецької ОДПІ вже подано 592 декларації на податкову знижку, загальна сума до повернення станом на 6 квітня складає 996,7 тис. грн. (в т.ч. 472 мешканці столиці Буковини задекларували своє право на податкову знижку на 802,4 тис. грн., а 120 глибочан відшкодують 194,3 тис. грн.).

У «ЗІР» функціонує розділ «Електронний цифровий підпис»
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що в електронному сервісі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Загальнодоступний інформаційно - довідковий ресурс» («ЗІР») з’явився розділ «Електронний цифровий підпис».


Сума поворотної фінансової допомоги відображається у розрахунку за ф. 1ДФ
У разі отримання поворотної фінансової допомоги фізичною особою від юридичної особи, у податковому розрахунку за ф. 1ДФ відображається уся сума отриманої допомоги.

Цього року на підтримку армії чернівчани сплатили 20 млн. грн.
Упродовж першого кварталу року мешканці столиці Буковини сплатили 19,7 млн. грн. військового збору, що на 6,2 млн. грн., ніж 2016-го. Загалом із початку введення військового збору містяни поповнили ним держскарбницю на 153,7 млн. грн.

Право на податкову знижку за іпотечним кредитом
Відповідно до пп. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного року вит
рати у вигляді частини суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом.

«Зарплатний» податок приніс бюджету Чернівців 133,4 млн. грн.
Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом у наповненні місцевої казни, його питома вага в загальних податкових надходженнях бюджету міста майже 50-ти відсотків.

Зміни для неприбуткових організацій
Чернівецька ОДПІ інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 №195 внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.07.2016 №440.

Як оподатковуються доходи нерезидентів
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що чинне податкове законодавство, зокрема, пункт 141.4 статті 141 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), установлює окремий порядок, ставки та умови оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, які отримують нерезиденти.

За березень декларація з ПДВ подається за новою формою
Наказ Міністерства фінансів України від 23.02.2016 № 276, яким внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ, набрав чинності з 01.03.2017 року.

«Зарплатний» податок приніс бюджету Чернівців 133,4 млн. грн.
Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом у наповненні місцевої казни, його питома вага в загальних податкових надходженнях бюджету міста майже 50-ти відсотків.

Бюджет Чернівців отримав 56 тис. грн. туристичного збору
Упродовж першого кварталу цього року туристичний збір поповнив місцеву скарбницю Чернівців на 56,1 тис. грн., це на 16,7 тис. грн., або майже на третину більше, ніж торік.

У «ЗІР» функціонує розділ «Електронний цифровий підпис»
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що в електронному сервісі Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) «Загальнодоступний інформаційно - довідковий ресурс» («ЗІР») з’явився розділ «Електронний цифровий підпис».

Заробляєте репетиторством – подайте декларацію
Чернівецька ОДПІ нагадує, що отриманий дохід від репетиторських послуг підлягає декларуванню. До таких послуг відноситься: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо.


Спадщина: хто декларує доходи

Громадяни, які у 2016 році отримали спадщину не від родичів першого ступеня спорідненості та не сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини, повинні подати декларацію та сплатити податок.

Вдосконалено форму реєстраційної заяви платника ПДВ
Чернівецька ОДПІ інформує про те, що з 20 березня 2017 року набрали чинності зміни до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, внесені наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2016 року №1125.

Який код бюджетної класифікації для сплати пені та штрафу
Відповідно до п. 113.1 ст. 113 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суми штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законом зараховуються відповідні податки та збори.

Податкову знижку задекларували 387 чернівчан
Станом на 23 березня цього року 387 мешканців столиці Буковини задекларували своє право на податкову знижку на 676,4 тис. грн. Найактивніше декларують право на податкову знижку - батьки студентів – контрактників.

Як оподатковуються пасивні доходів фізичних осіб
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу України, згідно з пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються пасивні доходи (крім зазначених у пп.165.1.41 п. 165.1 ст. 165 ПКУ).

Дохід від оренди автомобіля треба декларувати
У разі отримання фізичною особою у 2016 році доходу від надання в оренду легкового автомобіля іншій фізичній особі, яка не зареєстрована як самозайнята особа, тобто не є суб’єктом підприємницької діяльності або особою, яка не займається незалежною професійною діяльністю, така особа повинна надати до територіального органу ДФС за місцем реєстрації річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2016 рік у термін не пізніше 3 травня 2017 року.

Як відображаються доходи, якщо книгу обліку зареєстровано пізніше
Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством (п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України).

Як нарахувати ЄСВ у разі укладення цивільно-правового договору
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що у листі від 15.02.2017 р. № 3128/6/99-99-13-02-03-15 ДФС України надано роз’яснення щодо нарахування ЄСВ на суми виплаченої винагороди за цивільно-правовими договорами.

У Чернівцях економічний ефект кампанії декларування - перетнув двомільйонну позначку
Як розповів заступник начальника Чернівецької ОДПІ Віктор Гетьман, наразі про свої доходи відзвітували 558 чернівчан на загальну суму 37,9 млн. грн.

Надійність бізнес-партнера легко перевірити
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що нагадує суб’єктам господарювання, що на офіційному веб - порталі ДФС України діє електронний сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес - партнера» http://sfs.gov.ua/businesspartner).

Виплати фізособам відображаємо у формі №1ДФ
Підпунктом «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено, що особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

Пенсіонери та інваліди – підприємці звільняються від сплати єдиного внеску
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що з 01.01.2017 фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Репетиторів чекають у податковій
Чернівецька ОДПІ звертає увагу вчителів та викладачів, які минулого року надавали репетиторські послуги, та не були зареєстровані як суб’єкти господарської діяльності, про обов’язок зареєструватися, а також включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання до територіальних органів ДФС декларації про майновий стан і доходи за 2016 рік.

Отримав статки – сплати податки
У найманих працівників податки із заробітної плати утримують і сплачують до бюджету їх податкові агенти – роботодавці, які є суб’єктами господарської діяльності. За таких обставин громадянам необхідно самостійно звітувати та сплачувати лише за наявності інших доходів, зокрема, у разі отримання спадщини, подарунків тощо.

Як отримати витяг з реєстру платників єдиного податку
Згідно з п. 299.9 ст. 299 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) за бажанням зареєстрований платник єдиного податку може безоплатно та безумовно отримати витяг з реєстру платників єдиного податку.

У бюджеті Чернівців майже 85 мільйонів податку на доходи фізосіб
Упродовж двох місяців цього року бюджет столиці Буковини отримав 84,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 30,8 млн. грн., або на 36,3 відсотки перевищує минулорічні надходження.

Задекларувати інвестиційний прибуток необхідно до 3 травня
Триває кампанія декларування доходів, отриманих у 2016 році. Серед тих, хто обов'язково має подати податкову декларацію – громадяни, що отримали минулоріч інвестиційні прибутки.

За довідкою про доходи зверніться до «Електронного кабінету»
Чернівецька ОДПІ звертає увагу громадян на те, що з метою декларування доходів за минулий рік фізичні особи мають можливість отримати довідку про свої доходи за допомогою електронного сервісу ДФС України «Електронний кабінет платника»

Які доходи потрібно задекларувати?
Податковим кодексом України визначено, які види доходів, отримані протягом звітного року, зобов’язані декларувати громадяни.

Дарунки та призи вартістю 800 гривень не оподатковуються
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що Законом України від 20.12.2016 №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році»

Увага! «Податкові» аферисти змінили шахрайську схему
Вже не вперше Чернівецька ОДПІ повідомляє про те, що підприємців тероризують телефонні шахраї.

Землекористувачі сплатили до бюджету Чернівців 22,4 млн. грн.
Упродовж двох місяців цього року землекористувачі сплатили до бюджету 22,4 млн. грн. плати за землю, що на 4,0 млн. грн., або на 18 відсотків більше, ніж минулого року.

Увага: зміни до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість
Чернівецька ОДПІ повідомляє, що Міністерством фінансів України видано наказ від 21.12.2016 №1125 «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість», що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16.01.2017 за №42/29910.

З 1 березня 2017 року - нова податкова накладна та декларація з ПДВ
Міністерство фінансів України наказом від 23.02.2017 № 276 у новій редакції: - податкову накладну та порядок її заповнення; - звітність з ПДВ та Порядок її заповнення.

Які організації можуть потрапити до Реєстру неприбуткових
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що відповідно до ст. 133 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) до неприбуткових організацій, що відповідають спеціальним вимогам п. 133.4 ст. 133 ПКУ і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені:

Особливості заповнення оновленої форми податкової накладної
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що з 1 березня 2017 року діє оновлена форма податкової накладної, яка була змінена наказом Міністерства фінансів України від 23.02.2017 р. № 276.

Чернівецькі працедавці сплатили майже 170 мільйонів єдиного внеску
Упродовж двох місяців цього року чернівецькі працедавці перерахували 169,4 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Сплачена цьогоріч сума на 58,7 млн. грн., або на 34,6% перевищує надходження аналогічного періоду минулого року.

Ековнесок представників чернівецького бізнесу додав до бюджету понад 400 тис. грн.
З початку року представники чернівецького бізнесу перерахували до бюджетів усіх рівнів 414,5 тис. гривень екологічного податку. Зокрема, у лютому до бюджетів надійшло 285,2 тис. грн. цього податку.

Деклараційна кампанія триває – чернівчани вже задекларували 36 мільйонів доходів
З 1 січня 2017 року стартувала кампанія минулорічних доходів громадян, за якою окремі категорії фізичних осіб зобов'язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначити податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб і військового збору, або мають право подати декларації для отримання податкової знижки.

Податкові надходження чернівецького бізнесу склали понад 300 мільйонів
Упродовж двох місяців 2017 року платники податків, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили 322,4 млн. грн. податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. Це на 108,2 млн. грн. або на третину перевищує минулорічні показники.

Економічний ефект від кампанії декларування у Чернівцях – майже 2 мільйони
Cума податкового зобов’язання, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 01 серпня 2017 року. Натомість, чимало декларантів, завчасно потурбувались про сплату податкових зобов’язань. Так, станом на 01.03.2017р. бюджет Чернівців декларанти вже поповнили на 1,8 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Продаж одного легковика не оподатковується
Згідно з абзацом першим пункту 173.2 статті 173 Податкового Кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом звітного (податкового) року одного з об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, як виняток із положень пункту 173.1 статті 173 ПКУ, не підлягає оподаткуванню.

До 16 березня податкові накладні реєструються за старою формою!
Міністерством фінансів України видано наказ від 23.02.2017 №276 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.02.2017 за № 269/30137.

За нежитлову нерухомість чернівчани платитимуть по 13,78 грн.
Як розповів начальник відділу адміністрування майнових податків Чернівецької ОДПІ Степан Германюк, упродовж двох місяців 2017-го року платники податку на нерухоме майно сплатили до бюджету столиці Буковини 1,2 млн. грн. податку, що на 822,7 тис. грн., або майже упівтора рази більше, ніж торік.

Щоб стати „спрощенцем” – подайте заяву до 16 березня
Чернівецька ОДПІ звертає увагу, що останній день подання заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування з 1 квітня 2017 року та розрахунку доходу за попередній календарний рік – 16 березня 2017 року (пп. 298.1.4 Податкового кодексу України).

До уваги керівників, головних бухгалтерів підприємств, установ та організацій, приватних підприємців!
Чернівецька ОДПІ запрошує вас на безкоштовний семінар, що відбудеться 24 березня 2017 року за адресою: м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, 176, (конференц-зала колишньої Шевченківської районної ради (ІІ поверх) початок – об 11.00 год

Держслужбовці можуть отримати довідку про доходи в «Електронному кабінеті»
В рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків можна за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника».

Отримали спадок – сплатіть податок
Чернівецька ОДПІ нагадує, що громадянам, які у 2016 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Інформацію про доходи держслужбовці можуть отримати в «Електронному кабінеті платника»
В рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців отримати інформацію про суми виплачених доходів та утриманих податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків можна за допомогою електронного сервісу «Електронний кабінет платника».

Податкова соціальна пільга на дітей у 2017 році
Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді зарплати, на суму податкової соціальної пільги.

Задекларувати доходи можна в електронному вигляді
Для зручності громадян в Електронному кабінеті платника функціонує сервіс «Декларація про майновий стан і доходи в електронному вигляді».

До Чернівецької ОДПІ громадяни подали півтисячі декларацій про доходи
Упродовж кампанії декларування, яка стартувала з 1 січня, до Чернівецької ОДПІ встигли відзвітувати про свої доходи 498 громадян на суму 30,6 млн. грн., в тому числі 419 - мешканців столиці Буковини задекларували 29,1 млн. грн. доходів, а 79 глибочан відзвітували про 1,5 млн. грн. зароблених статків.

Подати заяву на єдиний податок можна до 15 березня
Підприємець, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 к.д. до початку наступного календарного кварталу.

Благодійники можуть повернути частину сплаченого податку
Чернівецька ОДПІ нагадує, що нормами статті 166.3.2 ПКУ визначено, що платник податку - резидент має право включити до податкової знижки суму коштів або вартість майна, перерахованих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям у розмірі, що не перевищує 4% суми загального оподатковуваного доходу такого звітного року.


Заробляєте репетиторством – подайте декларацію
До таких послуг відноситься: підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування,
навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо.


Отримали подарунок чи спадок – задекларуйте доходи
Громадянам, які у 2016 році отримували доходи в результаті прийняття ними у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, необхідно подати до органу фіскальної служби за місцем реєстрації декларацію про майновий стан і доходи.

Маєте квартирантів – задекларуйте доходи
Здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, це може бути й кімната у квартирі, власне, сама квартира, гараж, дачний будиночок тощо, юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна.

Цьогоріч 78 чернівчан відмовились від «конвертів»
У січні цього року завдяки діям чернівецьких податківців спільно з іншими контролюючими органами із 78-ми громадянами працедавці оформили трудові договори.

Авто на біопаливі - знижка для автовласника
Фізичній особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) та хоче скористатися правом на податкову знижку, слід подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

Аніматори та конферансьє теж мають сплачувати податки
Громадяни, які надають послуги на розважальних заходах (весіллях, ювілеях, корпоративах, дитячих святах, днях народження тощо) і отримують при цьому дохід  від особи, яка не є податковим агентом, зобов'язані включити зароблену і одержану суму до загального річного оподатковуваного доходу.
Особливості відображення у формі № 1ДФ виплат підприємцям PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:47

Особливості відображення у формі № 1ДФ виплат підприємцям

Чернівецька ОДПІ звертає  увагу, що довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом МФУ від 13.01.2015 №4, визначено, що дохід, виплачений самозайнятій особі, відображається у формі № 1ДФ під ознакою доходу «157».

Під час нарахування (виплати) фізичній особі — підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності (пункт 177.8 Податкового кодексу України).

Заповнення розділу II форми № 1ДФ передбачено пунктом 3.11 Порядку №4, зокрема у рядку «Військовий збір» відображається загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору.

При заповненні графи 3а «Сума нарахованого доходу» та 3 «Сума виплаченого доходу» рядка «Військовий збір» необхідно зазначати всі нараховані доходи фізичним особам, у тому числі підприємцям. Порядком № 4 не передбачено виключення будь-яких ознак доходів при заповненні цього рядка, зокрема доходів, які не підлягають оподаткуванню.

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Повідомити фіскальні органи про прийнятого працівника можна онлайн PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:46

Повідомити фіскальні органи про прийнятого працівника можна онлайн

Чернівецька ОДПІ нагадує, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування одним із таких способів:

-засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладено не більше ніж із п'ятьма особами.

Повідомлення про прийняття працівника на роботу  подається до початку роботи працівника за формою згідно з додатком до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413.

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Податкові пільги зобов’язують до подання Звіту про суми податкових пільг PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:44

Податкові пільги зобов’язують до подання Звіту про суми податкових пільг

Відповідно до п. 30.6 ст. 30 Податкового кодексу України суми податку та збору не сплачені суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг обліковуються таким суб’єктом - платником податків. Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2010 року №1233 затверджено Порядок обліку сум податків та зборів, не сплачених суб’єктом господарювання до бюджету у зв’язку з отриманням податкових пільг (далі – Порядок) та Звіт про суми податкових пільг (далі – Звіт).

Порядком визначено, що Звіт подається суб’єктом господарювання за три, шість, дев’ять і дванадцять календарних місяців за місцем його реєстрації протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового періоду. У разі коли суб’єкт господарювання пільгами не користується, Звіт не подається.

Звіт заповнюється відповідно до Порядку, зокрема, у графах «Код пільги згідно з довідником пільг» та «Найменування податкової пільги» Звіту зазначаються код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до Довідника пільг, форма та порядок ведення якого затверджуються Державною податковою службою.

Суб’єкт господарювання, який подає Звіт до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації, в якому зазначає код та найменування податкової пільги за кожним видом податкових пільг відповідно до Довідника податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, та Довідника інших податкових пільг, затверджених Державною фіскальною службою України (далі – Довідники).

При поданні Звіту:

- за дванадцять календарних місяців минулого року використовуються Довідники пільг станом на 01 січня поточного року;

- за три календарних місяці поточного року – Довідники пільг станом на 01 квітня поточного року;

- за шість календарних місяців поточного року – Довідники пільг станом на 01 липня поточного року;

- за дев’ять календарних місяців поточного року – Довідники пільг станом на 01 жовтня поточного року.

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Податкові відрахування чернівецьких платників - 1,7 мільярда гривень PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:41

Податкові відрахування чернівецьких платників - 1,7 мільярда гривень

Упродовж десяти місяців цього року платники податків, які перебувають на обліку в Чернівецькій ОДПІ, сплатили до зведеного бюджету 1701,5 млн. грн. податків, що на 308,1 млн. грн., або на 18 відс. більше, ніж минулого року. До державної скарбниці чернівчани перерахували 636,2 млн. грн., а до  місцевого бюджету надходження склали – 1065,4 млн. грн.

Головними складовими податкових надходжень до бюджету є надходження податку на доходи фізичних осіб – 883,6  млн. грн., податку на додану  вартість – 246,4 млн. грн.; плати за землю – 135,2 млн. грн.; акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів – 80,2 млн. грн.

За підсумками десяти місяців платники єдиного податку - юридичні  та фізичні особи сплатили до бюджету 139,9 млн. грн., що на 42,8  млн. грн. більше, ніж торік.

З початку року чернівчани перерахували до держбюджету 72,4 млн. грн. військового збору та 16,1 млн. грн. податку з пасивних доходів.

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ
Матеріальна допомога колишнім працівникам: правила оподаткування PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:40

Матеріальна допомога колишнім працівникам: правила оподаткування

Не включається до оподатковуваного доходу, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами-юридичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу, встановленого на 1 січня такого року (у 2017 році така неоподатковувана сума становить 2240 грн).

Перевищення допомоги над вказаним розміром підлягає оподаткуванню, як інші доходи, у джерела виплати за ставкою 18%.

При цьому підприємство зазначає відомості про надані суми нецільової благодійної допомоги у податковій звітності за формою 1ДФ.

У разі отримання нецільової благодійної допомоги від юридичної особи платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням її суми, якщо загальна сума отриманої нецільової благодійної допомоги протягом звітного податкового року перевищує її граничний розмір, установлений абз. першим п.п. 169.4.1 ст. 169 Податкового кодексу (у 2017 році така сума становить 2240 грн).

Отже, якщо колективним договором передбачено виплату підприємством разової матеріальної допомоги колишнім працівникам (ветеранам, пенсіонерам) до святкових дат, то така сума визначається як нецільова благодійна допомога, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб з урахуванням п.п. 170.7.3 ст. 170 Податкового кодексу, тобто оподатковується сума, що перевищує в 2017 році 2240 грн.

Зазначена норма передбачена п.п. 164.2.20 ст. 164; п.п. 170.7.3 ст. 170 Податкового кодексу.

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Вартість ліцензій на тютюн та алкоголь у витратах підприємця PDF Друк Написати листа
Понеділок, 13 листопада 2017, 11:39

Вартість ліцензій на тютюн та алкоголь у витратах підприємця

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначений ст.177 Податкового кодексу України, зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця (п.177.2 ст. 177 ПКУ).

Підпунктом 177.4.3 ст.177 ПКУ визначено перелік витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою – підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування, зокрема, платежі, сплачені за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності фізичною особою – підприємцем, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з господарською діяльністю фізичної особи – підприємця.

Отже, платежі, сплачені фізичною особою – підприємцем за одержання ліцензій на провадження певних видів господарської діяльності, одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, які пов’язані з його господарською діяльністю, включаються до складу витрат по факту їх сплати на підставі підтверджуючих документів.

Сектор організації роботи Чернівецької ОДПІ


Сторінка 1 з 2
<< Початок < Попередня 1 2 Наступна > Кінець >>

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2017 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 496 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.