Погода в Черновцах
 

грудня 2019

Четвер 12 грудня 2019
Програма «Пряма відповідь» PDF Друк Написати листа
Четвер, 12 грудня 2019, 20:33

Середа 11 грудня 2019
У суді, щодо управлінських команій - "Єврокомунбуд" та "Порядок в домі", припинилось провадження PDF Друк Написати листа
Середа, 11 грудня 2019, 19:20
Рішення так і не ухвалили, тож міський голова анонсував апеляційну скаргу у цій справі. До кінця року проведуть ще громадські слухання, щодо підняття ціни на проїзд у міському електротранспорті

Рішення так і не ухвалили, тож міський голова анонсував апеляційну скаргу у цій справі. До кінця року проведуть ще громадські слухання, щодо підняття ціни на проїзд у міському електротранспорті. Прогнозована ціна за поїздку в тролейбусі - становитиме 5 гривень. Подбробиці щотижневого брифінгу міського голови - у наступному матеріалі.

Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова: "Рішення суду сьогодні отримали по управителям, не зовсім воно мені зрозуміло, тому що після такого тривалого провадження, заслуховування всіх сторін, свідків і всього іншого - рішення про те що це ніби-то не підсудність адміністративного суда, не знаю з чим це пов’язано, нам не відмовлено в позові, просто припинилося провадження".

Тож каже Олексій Каспрук, що наразі рішення суду вивчають юристи і скоріш за все буде оскарження по цій справі в апеляційному суді.

Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова: "Чітко встановлено, по показах свідків, по документах, що управлінські компанії, які виграли конкурс, подали підроблені документи, збрехали конкурсній комісії, а комісія ніби в це повірила. І фактично ті підприємства, які на момент проведення конкурсу не мали ні людей, ні техніки, ні приміщень, отримати в комунальне кріпацтво тисячі чернівчан".
Та й каже міський голова, що в цій справі є явні ознаки - розкрадання державних коштів, адже держава заплатила субсидію за не надані послуги. Також мер анонсував підвищення ціни на проїзд в міському електротранпорті. Поїздка в тролейбусі - має коштувати 5 гривень.

Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова: "Підвищують заробітню плату, і вона на сьогоднішній день одна з найвищих в Україні, тобто входимо десь в 5 міст, в нас вакансія близько 40 водіїв тролейбусів. Відповідно ми не можемо забезпечити нормальну роботу в 2 зміни рухомого складу, ну і інші речі - електроенергія зростає і тощо".

Тролейбусне управління провело підрахунки економічно обгрунтованого тарифу, він становить 6 гривень 40 копійок. Та каже мер - доведеться частину грошей відшкодовувати з міського бюджету.

Олексій Каспрук, Чернівецький міський голова: "Обговорюємо питання, щоб підняти ціну на проїзд до 5 гривень, частину нам доведеться дофінсовувати з міського бюджету. Плюс забезпечувати пільговий проїзд громадян. Це все сумарно призведе до дофінансування тролейбусного управління на суму близько 140 мільйонів гривень і це ще дуже оптимістичний прогноз".

Наразі існують бюрократичні проблеми із запровадженням електронного квитка, тож каже Олексій Каспрук, скоріш за все доведеться фінансувати пільгу на проїзд виключно мешканцям міста Чернівці. Та поки це тільки тема для обговорення, адже громадські слухання, щодо підняття ціни на проїзд в міському електротранспорті проведуть 18 грудня.

Анастасія Кокоячук, Ярослава Боячук, Чернівецький репортер, Чернівці
У Чернівцях за минулу добу патрульні виявили у двох водіїв підроблені документи PDF Друк Написати листа
Середа, 11 грудня 2019, 18:29
Як розповіли у пресслужбі патрульної поліції області, вчора по вулиці Б. Хмельницького за порушення ПДР патрульні зупинили автомобіль Volkswagen Golf під керуванням 20-річного жителя нашої області
Детальніше......
«16 днів проти насилля» PDF Друк Написати листа
Середа, 11 грудня 2019, 17:15
Добігла до кінця акція «16 днів проти насилля», однак патрульні поліцейські разом із представниками правових служб продовжують інформувати населення про те як запобігати булінгу та сімейному насиллю. Детальніше в сюжеті

Добігла до кінця акція «16 днів проти насилля», однак патрульні поліцейські разом із представниками правових служб продовжують інформувати населення про те як запобігати булінгу та сімейному насиллю. Детальніше в сюжеті.

З початку року зафіксовано 5 випадків булінгу в школах області, представники сектору ювенальної превенції розповідають що раніше явищам цькування не надавали достатньої уваги однак зараз зміни законодавства та просвітницька робота повинні змінити ситуацію.

Микола Басараб керівник сектору ювенальної превенції ГУ НП у Чернівецькій області: "Це дуже болюче питання, воно соціальне його потрібно розглядати не тільки з боку правопорушення. Разом з тим йому не надавали серйозно оцінки, але робота проводилась, ситуації документувались, проводилась робота не тільки нашими колегами а ще й працівниками освіти".

Аркадій Мунтяну директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області каже, що ситуацію з домашнім насиллям ускладнюють психологічні бар’єри громадян які не готові відстоювати свої права на законодавчому рівні та бояться осуду з боку оточуючих.

Аркадій Мунтяну директор регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області: "Насправді це велика проблема адже за оцінками від 0 відсотків всіх випадків насилля є закритими. Люди важко діляться проблемою адже є різні проблеми і страх що насилля може повторитись, і фінансова проблема адже якщо накладається штраф на насильника то сім’я страждає і вони повинні його сплачувати".

У рамках акції відбувалась просвітницька робота для пішоходів та школярів.

Юрій Телегуз заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП у Чернівецькій області: "Ця акція для того щоб привернути увагу громадськості що вони зрозуміли що про дані факти потрібно повідомляти і цим вони можуть уберегти свою сім’ю, сусідів, близьких".

Микола Швець. Ярослава Боячук. «Чернівецький репортер». Телеканал «Чернівці».