Погода в Черновцах
 
На Буковині можна замовити майстер-клас із вишивки та ткацтва PDF Друк e-mail
П'ятниця, 30 квітня 2010, 17:26

     На Буковині можна замовити майстер-клас із вишивки та ткацтва. Для цього потрібно поїхати у село Ошихліби Кіцманського району та знайти там місцеву майстриню Ярославу Щербань. Жінка цими ремеслами займається із самого дитинства. Виготовляє будь-який елемент буковинського костюма.

Працює у себе вдома, там же проводить і навчання для усіх охочих. У цьому переконалися наші журналісти, які побували в гостях у майстрині під час прес-туру, організованого у рамках проекту за співфінансування Німецького Товариства Технічного Співпробітництва.

Ярославу Щербань ми зустріли за верстатом, якому понад сто років. У майстрині чергове замовлення, потрібно його вчасно зробити.

Ярослава ЩЕРБАНЬ, майстриня: «Чесно – приваблива. Важкий заробіток. Є ночі безсонні, маєш встигнути, якщо пообіцяв зробити у певний час, то зобовязаний встигнути».

Біля майстрині сидить її мати. Жінка оздоблює бісером пояс, розповідає – ця робота у них передається із покоління у покоління.

Орися Степанівна, мати Ярослави Щербань: «Мала трьох доньок – усі роблять. І їхні доньки теж роблять. Бо з цього ми і живемо».

 Та крім заробітку, запевняють жінки, отримують і задоволення, адже це їхнє захоплення. Пані Ярослава розповідає, протягом десяти років вона ще й по виставках зі своїми роботами їде. Відтак, у оселі майстрині майже щодня – повно народу. Хтось замовляє сорочку та кептарик, комусь до вподоби сумки, горбатки та боярки. Тут можна знайти усі елементи буковинського одягу. Тканина, яку використовують жінки, білоруська, нитки – румунські. Стверджують, усе має бути високої якості. Чимало учнів та туристів записуються на майстер-класи. Їх також пропонує господиня. Хоча, зазначає, вчитися цьому ремеслу потрібно не один день і навіть місяць.

Ярослава ЩЕРБАНЬ: «Якщо в хату прийдуть і раз спробують – це мало. Місяцями треба вчитися, аби придумати щось нове, інколи ж і захочеться поміняти орнамент, доробити, особливо ткацтво».

Скільки коштує та чи інша річ – майстриня не каже, просто запрошує усіх любителів національного вбрання до себе в гості.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Коментарі 

 
+3 #1 09.11.2012 22:16
Мали щастя спілкуватися з майстринею неодноразово, оскільки замовляли вже декілька речей. Завжди виходить все чудово, навіть більше, ніж очікуєш. Велика подяка пані Славі за золоті руки, творчий підхід і любов до своєї праці. Захоплюємось і наполегливістю її матері у праці. Ви робите велику справу - більше, ніж просто гарні вироби - Ви бережете нашу культуру і традиції. Будьте здоровими і щасливим на всі роки життя!!!
Цитувати
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2010 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29    

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 2091 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.