Погода в Черновцах
 
На Буковині побільшало стихійних сміттєзвалищ PDF Друк e-mail
Четвер, 13 травня 2010, 20:03

     На Буковині побільшало стихійних сміттєзвалищ. Люди, які проживають у селах, викидають сміття прямо біля своїх осель. Прибирати не хочуть, у всьому звинувачують місцеву владу, яка не може навести лад. Відтак, забруднюється навколишнє середовиище та страждають ті ж самі люди. До прикладу можна взяти село Стрілецький Кут Кіцманського району.

Тут лише на одному відрізку дороги, яка сполучає ближні села, можна нарахувати до десяти стихійних смітників. Причому, за кілька метрів від них знаходяться два законні. Екологи бють на сполох, адже з кожним роком таких несанкціонованих сміттєзвалищ більшає, ліквідовувати їх ніхто не поспішає.

Стрілецький Кут гостинно запрошує. Однак, замість мальовничої природи ви зустрінете тут чимало стихійних сміттєзвалищ.

Біля одного із них дід Євген випасає корів. Старенький розповідає, сміття сюди вивозять вже давно. Причому, роблять це переважно у вечірній час, аби ніхто не бачив.

Дід Євген: «Вони увчечері везуть, коли нікого нема. Приїхав самоскидом, викинув і втік. Що зробиш. Мене раз застали, сказали розгребти, а то битим буду».

За кількасот метрів знову сміттєзвалище. Воно також велике, і також незаконне. І так уздовж дороги, яка сполучає ближні села. У деяких місцях люди викидають непотріб майже перед своїми будинками. При цьому, усі знають, якої шкоди завдають такими діями не лише навколишньому середовищу, а й собі.

Валерій ЛАТКОВСЬКИЙ, старший інспектор Держекоінспекції області: «По-перше, це естетичний вигляд, забруднюючі речовини просочуються в грунт та потрапляють у підземні води. Ці ж люди, що смітять, пють ту воду, вирощують на цій землі сільськогосподарські культури. Це ж шкідливо для людей».

Місцеві жителі бідкаються, сміття сюди привозять не лише із села, а з міста. Раніше збирали гроші та вивозили його. Тепер не знають, як цьому раду дати.

Віталій ДЕМЧУК, місцевий житель: «Самі люди сюди ностяь. КАМАЗи їдуть, вантажні автомобілі з Чернівців попри дорогу кидають сміття».

 Дідусь Віталія, якому 90 років, розповідає, раніше такого безладу у їхньому селі не було.

Дід Василь:  «Відколи Україна, відтоді тут сміття. За Радянського Союзу було чисто, файно. Луг тут був, як парк, скріщзь усе прочищено».

Люди скаржаться, неодноразово зверталися до сільського голови з проханням прибрати ці смітники, та контролювати, аби непотріб викидали лише у дозволених місцях. Проте, жодних дій з боку влади так і не дочекалися. Однак, заходи із ліквідації стихійних сміттєзвалищ у селі вже проводяться, стверджує голова Мирослав Шарлей. Показує металевий контейнер, які розставлено у різних точках. За його словами, люди давно вже викидають сюди скляну тару.

Мирослав ШАРЛЕЙ, голова с. Стрілецький Кут: «Ваш візит несподіваний, але зніміть. Ось тут є бите скло, стакан, пляшка від ліків. Від горілки та вина. Це великий крок, так скрізь має бути».

Ще одним кроком сільський гоова вважає утилізацію пластикових пляшок. Стверджує, на таких смітниках потрібно заробляти гроші. Є уже домовленості із підприємствоами, які будуть забирати тару та переробляти. Стосовно того, що місць, де незаконнот викидають сміття, у селі побільшало, пан Шарлей ствердує

Мирослав ШАРЛЕЙ: «Це політика була, комусь треба було це використати проти нас. Людина має стояти на варті і дивитися за тим».

Така людина, запевняє голова, обовязково зявиться, з часом стихійних сміттєзвалищ не буде. Щоправда, коли це станеться, часу не називає. Відтак, дід Василь, який є ветераном війни і 9 травня отримав звання підполковника, продовжує самотужки воювати із порушниками чистоти біля своєї домівки.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2010 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 520 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.