Погода в Черновцах
 
улюблене місце відпочинку чернівчан та гостей міста святкує ювілейну дату PDF Друк e-mail
Вівторок, 18 травня 2010, 19:55

     18-го травня 1830 року в Чернівцях було закладено парк, котрий тепер називається Центральним парком культури і відпочинку імені Тараса Григоровича  Шевченка. Відтак саме сьогодні улюблене місце відпочинку чернівчан та гостей міста святкує ювілейну дату – 180-ту річницю з дня заснування. Від початку парк носив назву Фолькгартен – Народний сад. Звідси і назва вулиці садової, що прилягає до парку. Його віднесено до парків-пам»яток садово-паркового мистецтва, які є національним природним надбанням.

За рішенням Чернівецького міського магістрату від 18 травня 1830 року з природного лісового масиву було вилучено частину лісу, прорізано головну алею та кілька поперечних. З того часу парк постійно змінювався, висаджувалися нові дерева та кущі, розбивалися клумби. Разом з тим будувалися і нові розважальні заклади та атракціони.

Чернівецький парк імені Шевченка двічі визнавався кращим в Асоціації парків України.

Атракціонний комплекс на сьогодні налічує 30 різноманітних каруселей – 4 екстремальних, 16 сімейних, 10 дитячих. Літній театр із залою на майже 1800 глядацьких місць приймає різні фестивалі, конкурси, концертні програми.

У Парк переїхав і Петрівський ярмарок, який із року і рік стає все більш масштабним і набув неабиякої популярності у чернівчан та гостей міста і не лише з України. Завдяки завзятості учасників творчих колективів парку на його території постійно відбуваються театралізовані свята, народні гуляння, огляди-конкурси, а також музично-розважальна програма «Караоке біля фонтану», яка збирає багато прихильників и вже 4-й сезон транслюється на телеканалі «Чернівці». При центральному парку культури і відпочинку імені Шевченка функціонують Вокальний ансамбль «Казка», шоу-група «Вікторія», вокально-інструментальні ансамблі «Рута» та «Лайф-парк» . Минулої неділі на честь відзначення 180-ї річниці з дня заснування творчі колективи парку у Літньому театрі провели святковий концерт, учасники представили близько 20 музичних номерів.

І все це вживу, ніякої фонограми. Центральний парк культури і відпочинку імені Шевченка і досі посідає і посідатиме центральне місце у сфері культурного обслуговування і є улюбленим місцем відпочинку не одного покоління чернівчан.

Лариса Сергєєва. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2010 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1018 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.