Погода в Черновцах
 
Десять чернівецьких ліфтів були виведені з експлуатації PDF Друк e-mail
Вівторок, 18 травня 2010, 20:00

     Десять чернівецьких ліфтів, які отримали негативну оцінку за результатами обстеження Державного підприємства «Чернівецький експертно-технічний центр науково-дослідного інституту з питань охорони праці»,  були виведені з експлуатації. Через двадцять п’ять років вони стали непридатними для використання.

Відтак, аби не загинули люди, ліфти зупинили і тепер їх доведеться або ж міняти на нові, або ж проводити випробовування і робити висновки, чи можливим є їх ремонт і  чи придатні механізми до подальшого перевезення жителів будинків. Шість днів не може вийти зі свого помешкання пенсіонерка Нінель Блінова. В її будинку на Ентузіастів 6 А відключено ліфт. А вона проживає на сьомому поверсі.

Нінель  Блінова, жителька будинку: «Мені збиратися по сходах, ну ніяк я не можу. Ну хоча б зубами трималася. Я проходжу декілька сходинок і треба брати під язик таблетку».

Жінка ледве пересувається по квартирі. Хворіє на цукровий діабет, аритмію серця та перенесла інсульт. Їй потрібно часто відвідувати лікаря. А оскільки живе сама, то і в магазин за продуктами теж потрібно ходити самій.

Нінель  Блінова, жителька будинку: «Я тут сижу як в клітці. Ні туди, ні сюди. Добре, що сусіди допомагають. Купляють молоко, хліб. То, що я скажу, сходять. Мені жаль їм це казати. Бо на сьомий поверх. А всі старі і хворі. Я дуже прошу. Ну, що ж вони собі гадають».

Сумку вагою  близько двадцяти кілограмів тягне на шостий поверх Людмила Жукова.

Робота на базарі змушує жінку самотужки виживати без ліфта. Майже п’ятнадцять хвилин із перервами для відпочинку вона дістається своєї оселі..

Людмила Жукова, жителька будинку: «Тяжко. Ви ж бачите. Кожен день. Туди й назад. Тут не тільки я. Тут с колясками, інваліди тут живуть. Нових ліфтів немає. Так нащо відключати. Його ж немає. Спочатку купити треба, а потім вже відключати».

Наразі Десять ліфтів у багатоповерхівках на вулицях Ентузіастів, Червоноармійської та Південно –Кільцевої відключені.

Микола Федорук, міський голова: «Вийшов термін експлуатації -25 років. Треба провести випробовування. А у нас за все треба платити гроші. Шевченківська районна рада шукає , щоб оплатити випробовування. Проблема буде вирішена».

Коли запрацюють ліфти з»ясується  протягом цього тижня. Якщо ж  доведеться купувати нові, то кожен з них обійдеться міському бюджетові  близько двохсот тисяч гривень. Наразі із майже 440 чернівецьких ліфтів 106 відпрацювали нормативний термін експлуатації 25 років.

Тетяна Колосок. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2010 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1786 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.