Погода в Черновцах
 
На Буковині побільшало злочинів, пов’язаних із викраденням мобільних телефонів PDF Друк e-mail
Середа, 19 травня 2010, 18:51

     На Буковині побільшало злочинів, пов’язаних із викраденням мобільних телефонів. Причому мобілками крадії заволодівають різними способами. Якщо раніше телефон просто витягували у громадському транспорті з кишені, то тепер його можуть відібрати серед білого дня на вулиці або ж обдурити власника – попросити терміново зателефонувати і втекти.

Важливим моментом є і те, що останнім часом чимало потерпілих, які звертаються із заявою про викрадення телефону до міліції, завідомо дають неправдиві свідчення. Після перевірки з’ясовується – мобілку ніхто не крав, власник сам її залишив десь без нагляду.

 Лише з початку нинішнього року, розповідає начальник сектору зв’язків з громадськістю обласного УМВС В’ячеслав Хабайло, до міліції звернулося понад 600 громадян із заявами про викрадення у них мобільних телефонів. Після проведення перевірок за третиною таких звернень порушено кримінальні справи. П’яту частину цих злочинів розкрито. Зі збільшенням крадіжок мобілок побільшало і випадків, коли люди намагаються обдурити правоохоронців.

Схема проста. Людина розмовляє по телефону в громадському місці. Відволікається на мить на якусь іншу справу, при цьому навіть не помічає, що забула телефон. Спокійно йде у справах, телефон залишає на місці, де до цього перебувала. У такому випадку мала імовірність того, що побачивши залишений телефон, про знахідку повідомлять власника. Такі мобілки, зазвичай, забирають та продають на ринку. Усвідомлюючи свою халатність, власник звертається до міліції, сподіваючись на те, що міліціонери шукатимуть крадія і рано чи пізно вийдуть на людину, яка знайшла телефон.

Проте, після перевірок правоохоронці виводять заявника на чисту воду. У такому разі доведеться відповідати по Закону. За неправдиве повідомлення про злочин може світити навіть позбавлення волі.

 В’ячеслав ХАБАЙЛО, керівник СЗГ УМВС області: «Лише впродовж останнього місяця до прокуратури направлено 4 матеріали відносно осіб, які завідомо неправдиво повідомили правоохоронні органи про вчинення відносно них злочину. Відповідно до статті 383 Карного кодексу України, особу, яка неправдиво повідомила про вчинення злочину може бути позбавлено волі на термін до п’яти років».

 Як правило, більшість викрадених телефонів правоохоронці знаходять, та повертають власникам. Але це у тих випадках, коли мобілку дійсно викрали: «Перед тим, як звернутися до міліції із заявою про зникнення мобільного телефону, переконайтеся, чи дійсно його у вас викрали, чи може по власній необережності ви його десь залишили без нагляду. Адже у такому випадку не вдасться уникнути відповідальності».

 Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< травня 2010 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 1339 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.