Погода в Черновцах
 
В Чернівецькій області в Герцаївському районі внаслідок повені загинула одна літня жінка PDF Друк e-mail
Вівторок, 29 червня 2010, 20:07

     В Чернівецькій області в Герцаївському районі внаслідок повені загинула одна літня жінка, крім того без вісти пропав 9-літній хлопчик. Загалом внаслідок сильного дощу, який пройшов  Буковиною в ніч з двадцять восьмого на двадцять дев’яте червня в семи районах області зруйновано більше трьох з половиною тисяч житлових будинків, підтоплено біля восьми тисяч присадибних ділянок, зруйновано сім автомобільних мостів.

На ліквідацію наслідків повені уряд виділив п’ятдесят мільйонів гривень, крім того на засіданні державної комісії з техногенної і екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась в Чернівцях під головуванням першого віце-прем’єр міністра Андрія Клюєва,  всім постраждалим мешканцям було вирішено виплатити першу допомогу- по тисячі гривень.

В ніч з двадцять восьмого на двадцять дев’яте червня за три години в чернівецькій області випала пׄятдесяти а подекуди сімдесятивідсоткова норма місячних опадів, через це в річках та ставках краю розпочалось різке підняття води, в деяких місцях дамби не витримали  і вода пішла на домівки та двори. Всю ніч працівники МНС краю рятували людей, літніх осіб та дітей виносили з домівок прямо на руках. Загалом по області було евакуйовано майже дві з половиною тисячі та врятовано  більше дев’ятисот буковинців.

Нестор Шуфрич ( міністр з питань надзвичайних ситуацій та наслідків Чорнобилської катастрофи ): «Врятовано було 963 особи, з них 65 дітей, що значить врятовано, рятувальники допомагали тим людям, які потребували допомоги, які самостійно не могли залишити свої домівки».

Під час рятування людей, мнсники зіштовхнулись із серйозними труднощами, деякі буковинців в основному старшого віку, відмовлялись залишати свої домівки, і тому їх доводилось витягати звідти силою, проте не всі такі спроби увінчались успіхом.

Андрій Клюєв ( 1-й віце-прем’єр міністр України ): «Женщина пожилая отказалась выходить из дома, ей предлагали, она сказала лучше я буду здесь в это время подлило дом и он рухнул».

Щодо інших жертв, то рятувальники не можуть встановити місцезнаходження дев’ятилітнього хлопчика, ввечері він разом із шістнадцятирічною  сестрою поверталися додому від бабусі. По дорозі треба було перепригнути через потічок, сестра перепригнула, а він не зміг. Сестра наказала йому повертатися до бабусі, сама пішла додому, але хлопець до бабусі так і не прийшов. За словами голови Чернівецької облдержадміністрації Михайла Папієва всіх цих трагічних випадків та руйнувань могло б і не бути, якби гроші виділені на ліквідацію повені дві тисячі восьмого року були витрачені так як треба.

Михайло Папієв ( голова Чернівецької облдержадміністрації ): «Те що відбулось в 2008-2009 роках з тими коштами, які були виділені а це 1 мільярд 500 тисяч гривень, ми можем зробити екскурсію по всім 55 об’єктам жодного завершеного не має, жодного мосту, жодної берегоукріплюючої споруди, це берегоукріплення зараз 22-го числа було знесено і кінці у воду».

На засіданні державної комісії з техногенної і екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась в Чернівцях під головуванням першого віце-прем’єр міністра Андрія Клюєва,  всім постраждалим мешканцям було вирішено виплатити першу допомогу- по тисячі гривень. Крім того уряд виділив Буковині п’ятдесят мільйонів гривень необхідні для виконання першочергових завдань з ліквідації наслідків стихії. Загалом за словами голови облдержадміністрації Михайла Папієва на сьогодні збитки від повені сягають трьохсот мільйонів гривень.

Єгор Подкидишев. Телеканал «Чернівці».

 
Слухати онлайн - Радіо Блиск FM 106,6 - Станція блискучого настрою

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2010 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 30        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 430 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.