Погода в Черновцах
 
Земля на аварійній ділянці в районі вулиці Анрі Барбюса постійно рухається PDF Друк e-mail
Середа, 30 червня 2010, 18:43
Земля на аварійній ділянці в районі вулиці Анрі Барбюса постійно рухається. Сьогодні в загальному вона посунулася на 4 метри, тож цієї ночі з  вулиці вже відселили шістнадцятеро людей. Внаслідок зсувів сталися тріщини у двох будинках на провулку Білоруському. Він знаходиться далеко від зони основного зсуву.  Підрозділи МНС на  місцях зсуву зрубують здорові дерева, аби розчистити місце для роботи геодезистів. Про кількість зруйновано ґрунту науковці скажуть пізніше. За попередніми даними, він буде обраховуватися мільйонами кубів. Ще вчора з цього місця до вулиці Барбюса можна було піднятися без будь-якої допоміжної кладки. Сьогодні висота зсуву тут складає два метри. В загальному по всій аварійній ділянці земля просунулася на 4 метри.

Мешканка будинку 57 на аварійній Барбюса Лідія Груба  вже готується до відселення –каже о шостій ранку було керівництво.

Лідія Груба мешканка вулиці Барбюса: «Нам сказали в домуправлєнія, шо будьте на поготові. Я зібрала трохи, але не все, на що сподіваєтесь. На гуртожиток, на квартиру, що дадуть квартиру. Мусять дати, на вулиці ж не викинуть». У цьому дворі жінка прожила 48 років: «Дворик є всьо ,базар рядом. Може, дасть Бог, що ми не будемо сунутися. Це сусіди, вони вже вибираються, бо там провалилося сильно – під саму хату».

Ось ця дірка за гаражем у господаря Івана Антимійчука утворилася цієї ночі, та зсувні процеси його теща пані Марія побачила ще місяць тому – зверталася до міського голови.

Марія Іванівна: «Просила Фелорука: щось робіть, вони подивилися кажуть: сидіть, у вас все дуже добре. А потім почався зсов: вони прийшли сказали – будуть відселяти.  Вони дають общежитіє, а ми потратили 50 тисяч на ремонт доларів, ви знаєте. А тепер, що іти в обжчежитіє – це можна здохнути. Боже, Боже, я не знаю, що робити».

Цієї ночі пані Марія із зятем Іваном вдома не ночуватимуть, речі вивозять до родичів, а самі - куди  - поки не знають.

Микола Попадюк перший заступник мера, керівник міського штабу по ліквідації надзвичайних ситуцій. Пропонується всім мешканцям відселятися в відселенський фонд на вулиці Полєтаєва»

Від вулиці Барбюса відключено водопостачання  - питну воду людям підвозять цистернами, весь мікрорайон відключений від газу, однак, як пообіцяв пан Попадюк, газ будуть перепідключати через інші канали. Зсувні процеси активні – на думку комісії, яка працює на місці зсуву, – поки, на жаль, не припиняться. Бригади еменесівців зрубують дерева, щоб очистити площадку для геодезистів.  

Про кількість зруйновано ґрунту науковці скажуть пізніше. За попередніми даними,

Ігор Грицак начальник міського управління МНС: «Кількість зруйнованого ґрунту обраховується мільйонами кубів. Так можна попередньо сказати зсув масивний, об’ємний. Щось зараз об’єктивно сказати важко».

Як пообіцяв міністр з Надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич, протизсувні роботи будуть профінансовані аж до повної ліквідації наслідків зсуву.

Нестор Шуфрич міністр МНС Ураїни: «До кінця року з цим зсувом має бути вирішено. Фінансування з резервного фонду. І безпосередньо до цього залучиться Укрзалізниця, яка зацікавлена в тому, щоб вони не автомобілями перевозили з потяга на потяг, а забезпечили нормальний рух відповідних поїздів».

Поки  ситуація критична – є загроза подальшого зсуву та розколу будівель.

 Оксана Зима. Телеканал «Чернівці». 
 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< червня 2010 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29        

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 668 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.