Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Українці курять все менше.
Понеділок, 16 серпня 2010, 19:27

 Українці курять все менше, тому виробники цигарок підвищують ціни на свій товар, переконані представники громадської ініціативи «За вільну від тютюнового диму Україну». Вони констатують, ціни і далі зростатимуть, тому закликають українців кидати палити задля економії грошей та збереження здоров’я.

Востаннє акцизи на цигарки держава підняла 1 липня цього року. Та фахівці підрахували, що виробники підняли ціни більше, аніж того вимагають акцизні збори. Скажімо, ціну пачки дешевих марок  підвищено на півтори гривні, хоча зростання акцизу та ПДВ вимагало підвищення лише на гривню. Вартість дорогих цигарок збільшилася як мінімум на 2 гривні. Представники громадської ініціативи «За вільну від тютюнового диму Україну» пояснюють, тютюнові корпорації змушені додатково підвищувати свої безподаткові ціни, щоб зберегти рівень прибутків, адже за опитуваннями, українці курять менше. За даними Київського інституту соціології,  в 2005 році курило 62 відсотки чоловіків,  а у 2009 вже 47, зменшилася кількість курців і серед жінок. Такі дані втішні для країни, але не втішні для тютюнових корпорацій, - наголошують активісти антитютюнового руху.

За українським законодавством, виробники та імпортери тютюнових виробів самостійно встановлюють максимальні роздрібні ціни, а уряд
може слідкувати лише за тим, щоб роздрібні торговці не перевищували цих цін. З іншого боку  активісти антитютюнового руху констатують: проаналізувавши цінову політику тютюнових корпорацій, можна зробити висновок, що у держави ще є резерв для подальшого підвищення акцизів, адже поки що тютюнові підприємства не бояться втратити ринок через надмірне підвищення цін.

 

Леся Воронюк  «Телеканал Чернівці»

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2010 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 644 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.