Погода в Черновцах
 
Через несприятливі погодні умови аграрники не дозбирують у цьому році 14,5 тисяч тон ранніх зернових PDF Друк e-mail
Понеділок, 16 серпня 2010, 19:38

     Через несприятливі погодні умови аграрники не дозбирують у цьому році 14,5 тисяч тон ранніх зернових. Жнива на Буковині наближаються до завершення, порівняно з минулорічним, врожай цього року буде трохи меншим. Проте, у будинку із левами цьогорічну врожайність вважають таки високою, складає вона приблизно 28 центнерів на гектар.

Ще кілька місяців тому аграрії прогнозували в області високу врожайність. Посіви озимих відбулися в оптимальний термін, сприятливою виявилася зима – озимина добре перезимувала, гарною була і весна – не було різкого потепління. У травні пройшли легенькі дощі, відтак усі очікували на гарний врожай. Сподівання перекреслили червневі затяжні дощі – вони позначилися на якості та кількості зерна.

Олег НАДТОЧІЙ, начальник ГУ агропромислового розвитку ОДА:«На сьогоднішній день жнива майже завершилися. Триває дозбирування гречки. Наразі 66,6 тисяч гектарів скошено та обмолочено».

Усього, відзначив Олег Надточій, зібрано вже 95% зернових та зернобобових культур. Кращі показники врожайності на Кіцманщині та Кельменеччині. За оперативними даними, вона складає 32 центнери на гектар. Найбільше в області зібрано пшениці, відзначають в ОДА – 121 тисячу тон. Однак, порівняно з минулорічними показниками, це на 10,5 тон менше. Та це ніяк не вплине на вартість хлібобулочних виробів – завдяки торішнім запасам зерна у найближчі місяці ціна не зросте.

Олег НАДТОЧІЙ: «Зерно зібране достигає. Сьогодні тримаємося на запасах зерна ще з минулого року. На Неполоківському хлібокомбінаті зерно є ще з минулого року – тож два місяці будемо ще на залишках по старих цінах».

Наразі область готується до посіву озимих культур, відзначив Надточій. Він також закцентував увагу на протипожежній ситуації в краї.

На території краю дислокуються підрозділи місцевої пожежної охорони, приведено в готовність і пожежно-рятувальну техніку. У разі небезпеки, всі автомобілі забезпечені засобами для гасіння хліба на корені, відзначив Олег Надточій.

 Олександр Хмель "Телеканал Чернівці"

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< серпня 2010 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 422 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.