Погода в Черновцах
 
7 вересня - день рятувальника PDF Друк e-mail
Середа, 15 вересня 2010, 20:38

     17 вересня - день рятувальника. В нашому наступному сюжеті ми хочемо розповісти про рятувальника з села Клішківці Хотинського району, який до цього ж є ще і священиком. Крім роботи в місцевій пожежній охороні він проводить службу божу в храмі сусіднього села.

Храм у селі Млинки на Хотинщині – невеличкий. Тут усього півтора сотні дворів, відтак, людей, які сюди приходять, отець Анатолій знає всіх у обличчя.

Отець Анатолій розповідає, в цьому храмі службу править уже третій рік. Крім цього, має ще приход у іншому такому ж невеличкому селі. Аби і там миряни почули боже слово, доводиться чергувати кожен тиждень. Одну неділю в Млинках, іншу – в Зеленому Гаї. Сам священик живе у Клішківцях. На недільну службу добирається на власному авто. Отець розповідає, обрав такий шлях через безкінечну любов до всевишнього.

Отець Анатолій:  «Батько в колгоспі працював, мати – бухгалтером. Були від цього далекі, до храму рідко ходили. А в моїй родині ще бабусі всі ходили до церкви. Колись ще малим був, 5-6 клас, з ровесниками збиралися в приходську школу. Нам там розповідали про Бога, вчили слово Боже. Після того я і залишився в Божому храмі»

Староста церкви розповідає, отця Анатолія поважають всі місцеві жителі. Людина дуже добра та чуйна.

Євген ФЕДОРУЦА, староста церкви: «Батюшка бєзвозмездний. День-ніч, до всіх на допомогу прийде. Чи хтось захворів, чи когось треба висповідати, чи поховати, чи причастити. Коли як»

Крім Божої служби священик несе й іншу. Він працює ще в місцевій пожежній охороні свого рідного села.

Професію рятувальника, розповідає отець Анатолій, обрав невипадково. Якщо у храмі він рятує людей від гріха, то на цій роботі – від вогню. Команда складається з п’яти чоловік. Протягом семи років обслуговують вісім ближніх сіл. За весь цей час, розповідає священик, довелося гасити понад три десятки пожеж.

Отець Анатолій:  «Буває в нас так, що є багато виїздів. Може їх не бути дві неділі, а буває, що за неділю – 5-6. Раз було в один день три виїзди. Тут не попадає»

Своє перше бойове хрещення, пригадує священик, пройшов у сусідніх Зарожанах. Тоді вперше довелося гасити дах будинку. Колеги отця Анатолія розповідають, спочатку почували себе не в своїй тарілці, коли дізналися, що з ними працюватиме батюшка. Однак, за сім років потоваришували і тепер це одна команда.

Володимир ГРИГОРИШИН, начальник місцевої пожежної охорони с. Клішківці:  «Нам працювалося легко. Він благословляє завжди нас, допомагає духовно у кожній справі» -

«Нам спочатку було трохи неловко, що священник працює з нами. Однак, тепер він допомагає нам, працює на вищому рівні»

Отець Анатолій:  «Заради того, щоб користь в житті людей була. Як я став працювати тут із цими хлопцями, коли дізналися, що я священик, казали – якщо вже батюшка взявся до цієї справи, то це серйозно»

Після чергування отець Анатолій поспішає додому. Там на нього чекає дружина та двоє діток.

Отець Анатолій:  «Самй менший – два рочки. Є старший, у 4 клас вже ходить. Цей бавиться вдома з мамою. Звати його Міша. В честь Архангела Мхаїла» -  «Другий – Августин. На честь блаженного Августина»

Священик показує обійстя, біля старого будується новий будинок. Чоловік стверджує, час іде, діти ростуть. Потрібно і для них життя влаштувати, і слід по собі залишити.

 

Олександр Хмель, телеканал «Чернівці»

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< вересня 2010 >
П В С Ч П С Н
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 528 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.