Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
В Україні спочатку року зареєстровано понад 160 тисяч ВІЛ-інфікованих
П'ятниця, 08 жовтня 2010, 18:12

     В Україні спочатку року зареєстровано понад 160 тисяч ВІЛ-інфікованих,  - число незареєстрованих хворих може перевищувати ці дані у майже чотири рази,  - зазначають в Чернівецькому обласному центрі Сніду.  Буковина належить до так званих благополучних областей,  а значить, що профілактика і лікування захворюваності на потрібному рівні.

Проте, заспокоюватися не можна. Снід - це не лише медична, але й соціальна проблема, тому профілактика хвороби повинна проходити і на інформаційному та міжособистісному рівні.   Про важливість бізнес-асоціацій у системі профілактики віл-СНІДУ в сфері праці сьогодні говорили за тематичним круглим  столом.

За темпами поширення Віл СНІДУ Україна  - одна з перших в Європі, тому начальник головного управління охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації Ігор Шкробанець назвав профілактики хвороби питанням національної безпеки. Потрібно вживати всіляких заходів, щоб вчасно попередити або діагностувати хворобу, бо не такий Снід страшний, як його малюють.

Ігор Шкробанець начальник ГУ охорони здоров’я ОДА: «Ця хвороба сьогодні лікується потребує постійного лікування».

Для цього у нашій області працює центр СНІДУ і як запевняє  головний лікар центру, у них є необхідне обладнання, ліки та персонал.

Окрім медичного, Снід носить суспільний характер – за весь період спостережень, зі слів Юрія Лесюка не було зафіксовано жодного випадку інфікування на робочому місці, це очевидно свідчить про високий рівень уваги, яку роботодавці приділяють цій проблемі.

Крім того, – зазначив пан Лесюк, - в лікувальних закладах це питання контролює СЕС.

Роботодавців повинні заохочувати своїх працівників до медичного обстеження, до здорового способу життя навіть через систему оплати праці, - переконаний головний медик області, такої ж думки і  представник федерації роботодавців.

Питання профілактики цієї хвороби в сфері праці вже не один рік допомагає вирішувати німецьке технологічне бюро допомоги – більше  відоме як GTZ. Вони, зокрема,  готують спеціальний інформативний матеріал, зразки якого сьогодні роздали присутнім роботодавцям. Там викладена законодавча база з питань профілактики ВІЛ Сніду у сфері праці.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».    

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2010 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 898 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.