Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Чернівцях відкрився кінофестиваль «Білий птах»
Вівторок, 12 жовтня 2010, 18:57

     У Чернівцях відкрився кінофестиваль «Білий птах», присвячений Іванові Миколайчикові та ювілею фільму «Білий птах з чорною ознакою». Ідею товариства «Гуцульщина» про створення фестивалю  підтримали меценати та науковці Чернівецького національного університету. Ретроспектива фільмів Миколайчука  протягом трьох днів проходитиме в кінотеатрах міста, а відкрив фестиваль філь-ювіляр.

Сорок років минуло як один день. Саме стільки часу пройшло з дня завершення роботи над фільмом «Білий птах з чорною ознакою». Георгій Кожелянко з особливою приємністю відзначає цей день. Тоді під час зйомок у селах путильщини він керував етнографічною експедицією.
Георгій Кожелянко професор кафедри етнології ЧНУ: «Ми разом співпрацювали з групою зйомки, зустрічалися з Іваном Миколайчиком, разом сиділи в їдальні їли борщ та ділилися різними враженнями, консультували знімальну групу, оскільки ми були етнографами. Питання, яке краще намисто підібрати, яку зачіску краще».

Скільки  б не минуло часу стрічка «Білий птах» актуальна, - вважає професор,  - завжди цікава, це національновиховний фільм.
Як зазначив організатор фестивалю Олександр Каленик, цей захід – підтримали спонсори матеріально та влада морально, оскільки по допомогу до влади організатори не зверталися –бережуть сили для більш масштабних подій – цей фестиваль репетиція перед серйознішим заходом. Готуються, очевидно і школярі, які прийшли дивитися «Білого птаха».

Святослав Мельничук учень ЗОШ №24: «Івана Миколайчука ми поки що не дивилися: нас набрали групу, наша школа працює над проектом.  Тому нам буде цікаво подивитися його фільм. Знаю, що він наш земляк… він яскраве обличчя буковинської культури».

Під час урочистого відкриття виступали науковці, поети, які пам’ятають часи створення фільму «Білий птах», а перед його показом на екрані гортали сторінки історії кіно – кадр за кадром  - обличчя за обличчям – видатних акторів і режисерів, яких вже немає з нами.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2010 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 243 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.