Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Буковинські екологи знищили нову партію сіток, вилучених під час рейдових перевірок на Дністрі
П'ятниця, 15 жовтня 2010, 15:44

     Буковинські екологи знищили нову партію сіток, вилучених під час рейдових перевірок на Дністрі. Ліквідацію засобів вилову риби організували на території свого обласного управління. Загальна довжина екранів склала понад 7 кілометрів. Серед браконьєрських сітей – кілька дорогих, їхня  вартість за оцінками фахівців складає від двох до трьох тисяч гривень.

Ще кілька місяців тому цими сітками володіли браконьєри, тепер вони опинилися в руках екологів. Протягом року з Дністра співробітникам обласної екоінспекції вдалося витягнути біля семи з половиною кілометрів сіток, для цього довелося організувати понад півсотні рейдових перевірок як у денний, так і в нічний час. Причому, крім браконьєрів закон порушували навіть бригади, які мали дозволи на відлов.

Василь ДУТЧАК, начальник Державної екологічної інспекції краю: «Я можу офіційно сказати – узаконений вилов риби бригадами на Дністрі – узаконене браконьєрство. Два останні наші виїзди підтвердили – в них законною виявилася лише одна сітка, інші – були протизаконні. При останній перевірці теж на бригаду пішли – рибалки втекли, сітки залишили. Тобто, законні рибалки перетворюються в незаконних браконьєрів».

Серед вилучених протягом цього року сіток – найдорожчі вартістю від двох до трьох тисяч гривень. Вони золотистого кольору, сплетені з трьох жилок.

Роман ПРИКАЗКА, начальник відділу екологічного контролю біоресурсів ДЕІ: «Зараз бачимо сітку-мононіч. Вилучена вона з Дністровського водосховища. Тут розмір вічка великий, ліска складається з трьох жилок. Розмір вічок розрахований на найбільшу рибу».

Василь ДУТЧАК:  «Один раз витягнули верезуба, який занесений до Червоної книги. Ми витягали з сіток і сомів, карпів, щук – вся риба, яка є в Дністрі, потрапляла в сіті».

Під час одного з нічних рейдів із представниками спецпідрозділу «Беркуту» екологам вдалося упіймати на гарячому 4 браконьєрів. У чоловіків вилучено два надувні човни, за порушення закону усіх притягнуто до адмінвідповідальності.

Олександра Хмеля. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< жовтня 2010 >
П В С Ч П С Н
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 407 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.