Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Крім непорозумінь на спец дільницях зафіксовано і факти підкупу виборців
Понеділок, 01 листопада 2010, 18:53

     Крім непорозумінь на спец дільницях зафіксовано і факти підкупу виборців. Міліція затримала осіб, які пропонували чернівчанам продати свій голос за одного із кандидатів в депутати до міської ради.

Увечері, за кілька годин до завершення голосування, прокурором області Петром Ковалем була скликана термінова прес-конференція, на якій повідомили про грубі порушення на виборчих дільницях у студмістечку Чернівецького національного університету.  Прокурор розповів про спецоперацію по затриманню громадян, які намагалися підкупляти виборців, в основному, студентів.

Петро Коваль, прокурор Чернівецької області: «Встановлено, що двоє громадян: агітатори і касир, діючи за попередньою змовою в інтересах кандидата в депутати до Чернівецької міської ради по одномандатному округу, який висунутий партією «Народна самооборона», скоїли підкуп виборців, двох студентів, пропонуючи їм по 100 гривень. Виборчий бюлетень за результатами голосування студентами, фіксувався на мобільний телефон та пред’являвся особам, які діяли в інтересах кандидата в депутати до міської ради. Підкуп здійснювався студентів із самих бідних, малозабезпечених і багатодітних сімей».

За інформацією факт підкупу задокументований. Вразив і відсоток порушень, який лише на трьох дільницях склав фантастичну цифру.

Микола Харабара, начальник обласного УМВС: «Сигнали, які пов’язані з підкупом виборців, поступають з одного, в більшості – 90% з одного мікрорайону. Пов'язаний з нашим студмістечком нашого державного університету».

Після оголошення такої інформації правоохоронними органами, наша знімальна група одразу прибула на місце подій. Спектр порушень на території студмістечка просто вразив. Крім підтвердження фактів підкупу виборців, ми стали свідками ще декількох грубих порушень законодавства.

Олег Пинзенко, спостерігач на ДВК №14: «Були деякі порушення. Дівчина сфотографувала бюлетень і органи правопорядку її забрали. Побачили вспишку, і спостерігачі, органи правопорядку її забрали».

Намагаючись розібратися в тому, що ж тут трапилося, ми натрапили на конфлікт між головою комісії № 14 та представниками від політичних партій: «Голова комісії не має посвідчення. Відповідно до законодавства воно має бути у всіх членів комісії, у всіх спостерігачів, у всіх кандидатів. Якщо він виконує свої функції, то це є порушенням закону».

У голови ДВК на такі аргументи була власна думка.

Андрій Каспрук, голова ДВК №14: «По-перше, у цьому проблеми нема. Ми спілкувалися з Шевченківською райрадою і довели до відома претензії кандидатів, нам повідомили, що посвідчення не є обов’язковим, що достатньо опублікованих списків членів виборчої комісії».

Як підтвердив сам Андрій Каспрук, у решти членів комісії посвідчення були. Представники кандидатів намагалися скласти акт про правопорушення, але голова комісії відмовився його реєструвати.

Про факти підкупу виборців підтвердили на ДВК №12.

Алла Клименко, голова комісії: «Багато студентів, коли голосували у кабінках знімали на мобільний телефон. Виявляли спостерігачі, викликали правоохоронні органи, брали у цих студентів пояснення».

Спостерігач: «Протягом трьох випадків ми звернулися до правоохоронних органів, а також до голови комісії….. Міліція приїхала протягом 5-10 хвилин і вони забрали правопорушників у відділок».

Як запевнили нас у дільничній комісії, все це відбувалося у проміжку від 18 до 19 години. Після втручання міліції, порушень більше не спостерігалося.

Не обійшлося без скандалу і на ще одній виборчій дільниці студмістечка – 13-й. Величезна черга, яка утворилася на дільниці, просувалася надзвичайно повільно, що і спричинило хвилю обурення у виборців: «…Значить вони не справляються з своєю роботою. Як люди тут стоять і ми не можемо півгодини і ніхто не відходить. Та ні одна людина не відійшла. Поки я стою, ні одна людина не відійшла. Ми не здвинулися з місця навіть».

Олександр Коркоіл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 457 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.