Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Комітеті виборців повідомили і про заплутану ситуацію довкола спеціальних виборчих дільниць
Понеділок, 01 листопада 2010, 18:57

У Комітеті виборців повідомили і про заплутану ситуацію довкола спеціальних виборчих дільниць. Зокрема, на дільниці в обласному госпіталі інвалідів війни виборці не отримали бюлетенів для голосування за кандидатів по мажоритарних округах. А на ДВК №93, в обласній лікарні швидкої медичної допомоги комісія отримала лише 20 комплектів бюлетенів для голосування.

Найбільше питань виникло з приводу, так званої, «пам’ятки», –зазначив керівник однієї із моніторингових груп.

Ігор Баб’юк, керівник моніторингової групи: «Памятка, про порядок голосування на спец дільницях видана Чернівецькою міською виборчою комісією, де зазначається, що для голосування на спец дільницях видавати бюлетені лише за партійними списками».

 Ігор Бабюк тут же повідомив, що обласна територіальна комісія відмінила цю «Памятку», а міська визнала її неправомірною в переддень виборів. Але чи поставили до відома всі ДВК ми намагалися довідатися.

Віктор Щербаков, голова ДВК №13096: «Такую памятку я тоже получил, в которой записано, что в нашем участе голосуют только по многомандатном округе и за міського голову. И мы исполняем полностью требования и рекомендации городской избирательной комиссии».

Голова порекомендував звернутися до міської виборчої комісії за поясненнями, мотивуючи, що спростувань пам’ятки він не отримував.

Віктор Щербаков, голова ДВК №13096: « Для етого мне не нужно телефонное право, мне нужен документ, по которому я буду работать».

 А це вже ДВК №93 – лікарня швидкої медичної допомоги. Саме тут комісія отримала лише 20 бюлетенів для голосування за міського голову. Виборців на дільниці – 40. Голова комісії сам не до кінця розумів, що відбувається на його дільниці.

Віталій Мухін, голова ДВК №93: «Мы получили 20 всего бюллетеней. Скільки вже проголосувало людей? Значить процентов 60. І люди приходять до вас, ще є бюлетені, залишилися? Да, восемь бюлетеней».

У момент перебування знімальної групи на дільниці, присутніми були лише двоє спостерігачів,  які не володіли повністю інформацією щодо недокомплекту бюлетенів.

Юрій Іванович, спостерігач: «Я что-то чув, шо на мера треба 40 чоловік, а є 20 бюлетенів. Це я просто чув (розводить руками).

 Вдалося поспілкуватися із виборцями дільниці, які водночас є пацієнтами лікарні. Старенькі розповіли як голосували в цей день.

Дуся: «В двох розписалася, а одну длінну таку. Вам видали тільки два бюлетені? Ні, у двох розписалася, а на третю я зігнула і кинула в ящик».

Марія Іллічна: «Ну прийшли до нас, дали нам ті бумажки. Скільки ви на руки отримали? Отримала два, шо розписалася, а третій довгий, великий, шо почитала, подивилася і закреслила там що мені треба і кинула в ящик. А в тих двох? Розписувалася. Це було три бумажки? В одній ви розписувалися за голову міського? Не знаю за кого, хлопці».

За роз’ясненням ситуації по спец дільницях ми звернулися до міської виборчої комісії. Там запевнили, що ситуація ускладнювалася і тим, що наперед неможливо спрогнозувати кількість виборців, які будуть на момент виборів у лікарнях. А список виборців формується на 12 годину дня за добу до виборів.

Дмитро Поліщук, секретар Чернівецької міської виборчої комісії: «Ви запевняєте, що вони отримали всі бюлетені? Я впевнений, що це так. Тому що наша комісія, заплановану кількість бюлетенів видала своєчасно. Сім бюлетенів на кожного, на кожну особу, яка має право голосу на сьогодні день, день виборів».

Чому слова представників дільничних комісій та міської так кардинально різняться можна тільки здогадуватися. Але через такі непорозуміння виборці спец дільниць не змогли в повній мірі проголосувати.

Олександр Коркоіл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 461 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.