Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Поселення слов’ян восьмого дев’ятого століть відкопали під час експедиції вчені-археологи
Середа, 03 листопада 2010, 19:34

Поселення слов’ян восьмого дев’ятого століть відкопали під час експедиції чернівецькі вчені-археологи. Припущення, що неподалік села Рідківці проживали ремісники та торгівці зробили ще десять років тому. Та цього літа розпочалися розкопки.

Рештки давнього поселення знайшли студенти та викладачі неподалік села Рідківці. Серед більше двохсот видів старожитностей є жіночі прикраси. Це підвіски, обручки та  закріплення для одягу. Деякі з них із сплавів срібла та міді та прикрашені викарбуваними малюнками.

Сергій Пивоваров, доктор історичних наук: «Унікальні є прикраси. Рідкісні є серед них. Наприклад перстень,який закінчується у вигляді голів тварин. Схожі на голівки плазуна».

Також є накладки для поясів. Надписи на них свідчать про те, що на той час люди, які проживали на території Буковини мали зв’язки із Візантією.

Сергій Пивоваров, доктор історичних наук: «Воно дозволить встановити, яке тут було конкретно поселення. Де виникли тиверці, хорвати. Певні намітки для цього вже є».

Вперше археологи знайшли дві цілі залізні залишки сокир різного розміру. Також є чотири  серпи і чересло, які добре збереглися. Є копачі. Серед них вперше знайдено один маленького розміру. Тож вчені не визначилися, чи він використовувався для землеробства або інших цілей.

Сергій Пивоваров, доктор історичних наук: «Унікальним є те, що проживали ремісники та торгівці. Знайшли навколо 5 жител, в яких займалися ремеслами по обробці шкіри».

Від майстерень залишилися каміння для заточування кісток, якими робили дірки в шкірі, керамічні посудини для фарб та рідин для обробки та вичинки шкіри. Також інструменти для ковальства та заготовки сплавів заліза. Знахідки настільки зацікавила науковців, що вони і у вихідні дні продовжують розкопки в колишньому поселенні слов’ян.

Тетяна Колосок. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 481 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.