Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Водозабірна станція у Миткові готується до зими
Середа, 24 листопада 2010, 16:32
Водозабірна станція у Миткові готується до зими. Саме тепер водолази прочищають водозабірні труби, а інженери та оператори перевіряють готовність насосів до зимового періоду. За годину станція перекачує три з половиною тисячі тон води та забезпечує нею Чернівці майже на 85%. З цієї станції починається основна водопостачальна артерія міста, тому її співробітники не можуть дозволити собі жодної помилки, внаслідок однієї необачності без води можуть залишитися не тільки Чернівці, а й Заставна та деякі села Заставніського району.

Водозабірна станція у Миткові була запущена у 1982 році. Вона має 5 насосів, які повинні були постачати  воду не тільки чернівчанам, а й на великі промислові заводи, котрі сьогодні вже не діють, тому наразі  достатньо лише одного насосу. Його потужність – три з половиною тисячі тон води за годину. До шахти вона надходить з Дністра.

Аби всі механізми запрацювали, станцію довелося заглибити на 25 метрів, у рівень з дном річки.

На станції працюють 15 інженерів та операторів. Саме тепер вони перевіряють усі системи і їх готовність до зими. Тут не може бути чогось, що недогледіли, наголошує Василь Фурлет, адже із замерзанням річки взимку робота стає складнішою, одна невелика неполадка – і все місто, а також кілька заставнівських сіл залишаться без води. Станцію перевіряють не тільки всередині, особливої уваги потребують водозабірні пристрої на дні річки. Їх прочищають від намулу та іншого забруднення. Для цього один раз на рік наймають водолаза. Працювати Юрію доводиться на глибині 4 метрів  у спорядженні 30-літньої давності, але це, як і вага костюму, його не лякає.

Загалом на підводні чищення потрібно близько місяця, водолази поспішають, аби встигнути до перших морозів.

Леся Воронюк.  Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 25 26 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 113 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.