Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Кожен житель нашого краю може стати громадським екологічним інспектором
П'ятниця, 26 листопада 2010, 21:59
Кожен житель нашого краю може стати громадським екологічним інспектором. Держекоінспекція вручить спеціальне посвідчення, з ним новоспечений еколог матиме право фіксувати порушення, яке сталося в його місцевості, складати на місці протокол та відправляти його в інспекцію. З таким нововведенням, вважає керівництво структури, стане результативнішою робота по виявленню та притягненню до відповідальністю осіб, які погіршують стан навколишнього середовища.

Кіцманський район – один з найбагатших на порушників, які несанкціоновано вибирають з берегів Прута гравійно-піщану суміш. Її місцеві жителі возять не лише вантажівками, а й фірами. У одному із сіл екологи на гарячому затримують двох хлопців, які чомусь розвантажують на дорозі вже вибраний пісок.

Імен юнаки не називають, просять, аби інспектори на перший раз їх пробачили. Пісок, який висипали, обіцяють не забирати, а усипати ним дорогу. За кілька кілометрів далі екологи показують вже вантажівку. Автомобіль стоїть на обочині з середи, поруч висипаний пісок.

Тепер водія розшукують даішники, стверджує Дімідов. Їх екологи викликали того ж дня після інциденту. Ще в одному місці цього ж району у хащах стоїть екскаватор. Ковш у нього сухий, а це означає – найближчим часом техніка не працювала.

Інспектор наводить статистику – протягом цього року за самовільне користування надрами та незаконну вибірку гравійно-піщаної суміші до адмінвідповідальності притягнуто понад тисячу осіб на суму понад сто тисяч гривень. На відшкодування збитків виставлено 406 позовів та претензій, загальна сума доходить вже до двохсот тисяч гривень. Відтак, відзначають екологи, порушників поменшало. Хоча, вони ще є, про це свідчить навіть той же залишений без нагляду біля Прута екскаватор.

А це означає, що в цьому місці досі гравій ще вибирають. Оскільки на всі звернення місцевих жителів екоінспекція реагувати не встигає, екологи пропонують людям самим стати інспекторами з охорони навколишнього середовища.

Громадським екоінспектором може стати кожен охочий, відзначає Вадим …. Йому вручать посвідчення, і з ним новоспечений еколог зможе самостійно на місці скласти протокол на порушника та передати його в екоінспекцію.

З таким нововведенням, зазначають екологи, виявлятимуть та притягуватимуть до адмінвідповідальності більше порушників, відтак, екологічна ситуація в краї помітно покращиться.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 27 28
29 30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 110 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.