Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Двадцять сьомого листопада в Україні відзначали день пам’яті жертв голодоморів
Понеділок, 29 листопада 2010, 14:32
Двадцять сьомого листопада в Україні відзначали день пам’яті жертв голодоморів. Біля пам’ятного каменя на розі вулиць Шевченка та Руської вшанували загиблих поминальною панахидою представники міської та обласної влади. На Центральній площі в пам’ять про тих, хто помер під час голодомору запалили свічки.

До мітингу-реквієму «Не дамо загасити свічку пам’яті», який проводиться у всіх містах України приєдналися Чернівці. Організували його представники конгресу українців та обласного товариства політв’язнів. На Центральній площі згадували тих, хто загинув під час репресій радянської влади та голодомору.

Ірина Войцехівська, голова обласного товариства політв’язнів: «Друг приходить, він тебе шанує. Коли приходять окупанти, то він тебе нищить. Він використовує тебе. Спочатку Коли прийшли комуністи, вони забрали в Донецьку вугілля і газ. А потім сказали, що ми вороги народу».

Згадати про те, що пережив, побачити тих, хто зміг вижити під час голодомору прийшов Іларій Терлецький. Те, що бачив в дитинстві в Чернівцях пам’ятає досі.

Іларій Терлецький, очевидець голодомору: «Я їхав з батьком попри вокзал. Це для мене страшне було. Я питав у батька, чому люди такі товсті, а він сказав, що вони спухли з голоду. Своїми очами бачив як на машину кидали людей».

На площі встановили щит на якому виставлені фотографії тих, хто призвів до голодомору, а також тих , хто загинув. Також вивішені документи, які свідчать про те, хто був винен у скоєному. Пам’ятають про це і очевидці голодомору.

Євдокія Козуб, очевидець голодомору: «Радянська влада, комуністи прийшли з комсомольцями. Забирали у людей хліб і все, що було. Хоч би щось лишили, щоб люди не пухли з голоду».

Марія Карп‘юк, очевидець голодомору: «Не давали ніяких продуктів завозити в село. Стояли з автоматами і нікого не пускали. Це було направлено на знищення нації України».

Тетяна Колосок. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 447 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.