Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Україна посідає перше місце в Європі за розповсюдженням ВІЛ-інфекції
Понеділок, 29 листопада 2010, 19:11
Україна посідає перше місце в Європі за розповсюдженням ВІЛ-інфекції.  Щодня від СНІДу в державі помирає десяток людей. Тому всесвітня мережа людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ),  - в тому числі і на регіональному рівні, -  вирішила привернути до цієї проблеми увагу глави держави. Для цього до першого грудня, коли весь світ бореться зі СНІДом, ЛЖВ готує акцію «Тест для президнта».

Якщо президент відповість «так» на перше питання тесту – це значить, що усі віл-позитивні українці отримають необхідні ліки, - говорять організатори акції. Вони кажуть лише  19 і 5 тисяч з 92 тисяч отримують нині необхідне лікування. Усі люди, які поставлять свій підпис у цьому зошиті, закличуть Президента пройти тест і взяти розвиток епідемії віл СНІД в Україні під особистий контроль,- впевнений вадим Велижанін.

Другий етап акції – відправити зошит президенту до Києва і третє – провести акції, які б допомагали суспільсьтву толерантно ставитися до Віл+ краян.

Першого грудня, коли у світі відзначають день боротьби з ВІЛ, Снідом, на Буковині пройдуть студентські акції та акції в місцях позбавлення волі з метою формування в суспільстві  толерантоного ставлення до інфікованих. Акція також закличе до тестування на ВІЛ.

Саме тестування, - переконаний лікар Юрій Лесюк, - дуже важливе і Буковина, з його слів, в цьому розуміння успішна.

Тим не менше, зі слів Лесюка, в області як і по Україні досі високі тепми розвитку ВІЛ-інфекції – зареєстровано цього року 77 нових випадків інфікування.

Поки прохання взяти під контроль розповсюження інфекції дійде до гаранта Конституції, - цікавилися журналісти – чи фінансується обласна програма протидії ВІЛ-СНІД. Цього року обласна програма не фінансувалася, - каже Велижанін, але не за горами час, коли підприємців на народному Майдані замінять філ-інфіковані люди.

Вадим Велижанін переконаний, що результати не забаряться, якщо нагадувати владі що є проблема -  що помирають люди.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2010 >
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
30          

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 415 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.