Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Вузи зменшать державне замовлення!
Середа, 12 січня 2011, 17:17
Вузи зменшать державне замовлення! Це пов’язано із скороченням майже наполовину випускників шкіл в 2011 році. Відповідного листа університети та коледжі вже отримали від Міністерства освіти та науки. До чого призведе таке скорочення, та чи вплине воно на майбутню вступну кампанію, наші журналісти дізнавалися у головного освітянина краю Михайла Бауера.

Як повідомляється у листі Міносвіти до вищих  навчальних закладів кількість випускників шкіл скоротиться в порівнянні з минулим роком вдвічі. Торік повну середню освіту здобули 7 тисяч школярів, цьогоріч їх буде лише 3 з половиною. Михайло Бауер зазначає, що державне замовлення необхідно пропорційно розподілити між зменшеною кількістю випускників.

Михайло Бауер, начальник головного управління освіти і науки ОДА: «В середньому на 42% буде зменшене державне замовлення на базі повної середньої освіти і на 10% на базі основної школи, тобто, після 9-ти класів».

На деякі фахи, збільшать держзамовлення, а на деякі зменшать. Зокрема, як стверджують в управлінні освіти, вісім наших вузів готують юристів, а вісімнадцять економістів, яких не в змозі забезпечити роботою.

Михайло Бауер, начальник головного управління освіти і науки ОДА: «А біологів хороших, фізиків тут велика потреба є. На превеликий жаль, бажаючих вступати на ці факультети немає, а потреба є гарного інженера, гарного техніка державі і у виробництві нам би було треба».

Майбутня вступна кампанія стане справжнім іспитом і для вишів. Адже, як каже Михайло Бауер , ті вузи, які не наберуть достатньої кількості студентів можуть ліквідувати. Окрім того, Міносвіти перевірить  і технічно-лабораторну  спроможність навчальних закладів.

Наразі керівникидеяких чернівецьких вузів перебувають на нараді у Міністерстві освіти та науки. Про реакцію буковинських освітян щодо нововведень ми вам розповімо у найближчому випуску новин.

Олександр Коркоіл. Телеканал «Чернівці».

 

Коментарі 

 
0 #1 30.07.2011 19:48
Прикро чути такі новини особливо коли це стосується тебе безпосередньо. На мою спеціальність на заочну форму навчання, кваліфікаційний рівень магістр не виділено жодного місця держзамовлення. У мене навіть документи не хочуть приймати в приймальній комісії незважаючи на те що я є інвалідом 1-"Б" групи по зору і відповідно проходжу поза конкурсом
Цитувати
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 211 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.