Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Ризик чи відпочинок? Над першим питанням більше переймаються рятувальники. Про друге думають рибалки
Середа, 12 січня 2011, 18:49
Ризик чи відпочинок? Над першим питанням більше переймаються рятувальники. Про друге думають рибалки. Останнім часом їх побільшало на озерах та річках. Не лякає їх потепління, вони далі продовжують щодня виходити на лід та проводити кілька годин біля ополонки. Зігріваються гарячими напоями, однак, дехто не відмовляється і від спиртного. Хоча про наслідки такої рибалки напідпитку, до того ж під час відлиги, неодноразово наголошували в управлінні МНС.

Протягом сорока секунд рятувальники мають зібратися та виїхати на виклик. Це лише навчання на одному з міських озер, відпрацьовують еменесники три етапи. Людину спочатку тягнуть за допомогою канату. Потім рибалці допомагають двоє чоловік в лежачому положенні. Після чого використовують рятувальне коло. Аьи такі навчання не повторилися на практиці в житті, в управлінні МНС неодноразово попереджають любителів порибалити взимку бути надзвичайно обережними на льоду, не вживати спиртних напоїв та правильно розраховувати товщину льоду: «Навіть під час відлиги, коли за вікном плюсова температура, на міських озерах та річках повно рибалок. На цьому місці їх зібралося декілька десятків. Чоловіки стверджують, почувають себе спокійно, оскільки товщина льоду тут нормальна. До того ж замість спиртних напоїв зігріваються чаєм та кавою».

Здебільшого всі, хто тут зібрався, рибальством займаються усе життя. На цьому місці рибу ловлять майже щодня. Хіба Валентин до Прута прийшов уперше. Раніше рибалив лише на озері.

Валентин, рибалка: «Улов невеликий, але юшка ввечері вже буде рибою пахнути. Буває, і більших витягую, а це от така, живенька, бачите? Сподіваюся, до обіду ще зловлю».

На питання, чим зігрівається, рибалка спочатку жартує: «Думками про велике майбутнє».

А потім упевнено стверджує – гарячими напоями, без спиртних: «Чаєм, кавою. Горілка – ні, це погано. До того ж, я за кермом». За кілька метрів далі в ополонці, яку висвердлив Омелян, почало клювати.

Від ранку, розповідає чоловік, це шоста чи сьома рибина. До вечора планує хоча би двадцять упіймати. Відлиги рибалка не боїться, пояснює – тут він не уперше, має вже неабиякий досвід.

Омелян, рибалка: «Лід зараз ще товстий, то ж добре видно. Казали, рибалка, який приходить уперше, цього не знає. А той, хто постійно рибалить – добре знає товщину льоду».

Компанію Омеляну склав Віктор. Серед рибалок він – найбільш говорючий, як зізналися його друзі, та досвідчений. Це видно і по кількості риби – їх у торбині вже понад десяток. До того ж, саме Віктор і показав, як розпізнавати товщину льоду.

Віктор, рибалка:«От сьогодні тут біля берега 5 сантиметрів. За ніч наростає. Тут далі льоду не було, лиш вода. Тепер вже тут 5 сантиметрів, а на попередньому місці товщина уже 10. Отак і наросло».

Чоловік розповідає, колись самому доводилося рятувати рибалку. Однак, на льоду, за його словами, провалюються переважно ті, хто рідко рибалить і не вміє правильно встановлювати товщину, до того ж перед цим ще й вживає алкоголь. І хоча біля рибалок у деяких місцях лежать порожні пляшки від горілки і всі вони одноголосно заявляють – при плюсовій температурі лід зараз товстий: «Тут машина не звалиться».

В управлінні МНС застерігають – попереду ще півтора місяців зими. Поки що надворі відлига, а це небезпечно для любителів зимової рибалки.

Олексій СМИРНОВ, помічник начальника УМНС області: «УМНС просить буковинців не виходити на лід, бо він у таку пору нестійкий. Слід дотримуватися основних правил безпеки».

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 263 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.