Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Університет без першокурсників не залишиться
Четвер, 13 січня 2011, 16:29
Університет без першокурсників не залишиться! Незважаючи на скорочення майже вдвічі місць державного замовлення для майбутніх абітурієнтів, - це не повинно призвести до кризи у вузах, переконаний ректор Чернівецького національного університету Степан Мельничук.

В порівнянні з минулим роком кількість випускників шкіл зменшиться з понад трьохсот п’ятдесяти тисяч до майже двох сотень тисяч. Відповідно, що державні місця не можуть залишитися на тому самому рівні, що й торік, ­ стверджує Степан Мельничук.

Степан Мельничук, ректор ЧНУ: «Тому, що тоді на державні місця треба буде брати людей, які погано вчилися в школі. Тобто, логіка в цьому є. Це не є скорочення. У процентному відношенні воно не змінилося».

Чи призведуть нові зміни до скорочення викладацького штату – поки що невідомо. У ректораті також запевняють, що зроблять все можливе, щоб не допустити закриття окремих спеціальностей,  де буде недобір. Фахівці шукають варіанти розв’язання можливих ситуацій.

Степан Мельничук, ректор ЧНУ: «Десь може по якихось факультетах є близькі спеціальності, то в цьому році набрати на одну спеціальність , а на другий рік на другу спеціальність якусь групу не набрати».

В управлінні освіти та науки облдержадміністрації запевнили, що вже через рік ситуація знову нормалізується. А кількість випускників навіть збільшиться. Тому не потрібно бачити лише негативи у майбутній вступній кампанії.

Михайло Бауер, начальник управління освіти та науки ОДА: «Найкращий рік для вступу до вищих навчальних закладів. Тому що попит не дивлячись на 42% скорочення державного замовлення буде великим, а людей буде мало».

Скоротять держзамовлення і для вузів першого та другого рівнів акредитації. Ректор ЧНУ розповів, які ж зміни чекають на коледж університету.

Степан Мельничук, ректор ЧНУ: «В коледжі там менше, там тільки 10% зменшать державне замовлення. Там взагалі немає проблем, тому що 10% - це не так багато».

Олександр Коркоіл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 225 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.