Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Дізнаватися про те, що починається повінь, можна вже задовго до її початку
Четвер, 13 січня 2011, 19:20
Дізнаватися про те, що починається повінь, можна вже задовго до її початку. На дні річок Сірет та Черемош встановили три інтелектуальні датчики, вартість яких п’ятсот тисяч гривень. За допомогою цих пристроїв до Дністровсько-Прутського управління передається інформація про підняття рівня води. Це стає відомо через комп’ютер, або, якщо це відбувається вночі, то за допомогою СМС на телефони працівників.

Інтелектуальні датчики визначають рівень води, температуру води та повітря. Їх розміщено під мостом біля опори у трубі. Датчики простягаються від дна річки на декілька метрів доверху.Коли рівень води піднімається на півметри і більше, то ця інформація одразу надходить до Дністровсько-Прутського управління водних ресурсів.

Ян Дзюба, начальник Дністровсько-Прутського управління водних ресурсів: “Надійність сьогодні наші очікування перевищує. Ні мороз двадцятиградусний, ніщо інше не вплинуло на робото спроможність цих датчиків. Є ще один плюс. Ця система повністю автономна. Воно живиться від однієї невеликої батарейки і протягом 2-х років працює».

Раз на добу на комп’ютер надходить інформація про підняття води за попередню добу. Це видно за допомогою графіків на моніторі.

Григорій Кікерчук, начальник відділу техногенно-екологічної безпекиДністровсько-Прутського управління водних ресурсів: «При виникненні надзвичайних ситуацій відбувається почащена інформація на комп‘ютері. На базі цього взаємодіємо з МНС і гідрометеоцентром».

Зараз датчики встановлені у селах Чортория, Верхні Петрівці, та Лопушне. Надалі планується в інших районах річок покласти більше двадцяти датчиків. А до кінця лютого розпочати співпрацю із Румунією, де вже практикують таку систему сповіщення про повінь. В Україні майже два роки вона діє лише на Закарпатті.

Тетяна Колосок. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 298 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.