Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Чернівцях вперше святкували Маланку на міжобласному рівні
Понеділок, 17 січня 2011, 15:51
У Чернівцях вперше святкували Маланку на міжобласному рівні. Минулої суботи на Соборній площі відбувся Міжобласний фольклорно – етнографічний фестиваль «Маланка». З метою  відродження традиційних святоргнаізатори скликали в обласний центр Маланок з усіх районів Буковини та сусідніх областей.Як повідомили «Чернівецькому репортерові» організатори, давню ідею цього року підтримали міська та обласна влада, також спонсори. Це дало змогу  провести конкурс і нагородити трьох найкращих Маланок грошовими призами – 10, 5  і 2 тисячі гривень.  На сцені, встановленій на Соборній площі, виступили 15 заявлених на фестиваль учасників. Найбільш чисельніші з Маланок – Красноїльська та Вашківецька, остання також має назву Вашківецькіпереберії.

Маланка села Котелеве, Новоселицького району мішана. Як розповіла керівник місцевого хору Алла Постулатій, їхня традиція, як і  село двомовна. Румунська Маланка у них називається Турки –  переодягнені тільки чоловіки.

Кінь і яскраво вбрані вояки з пришитими до форми дзеркалами, паєтками, квітками та монетами – це вже румунська традиція: «Подивіться – монети, потруси плечима. Це треба, щоб чули люди, бо ми йдемо з колядою».

Крім того, усе дійство ведеться румунською мовою. Ці учасники, зі слів їхнього керівника Алли Постулатій, привезли на фестиваль дві сценки – румунську і українську.

А це гуляє Маланка із Сокриящини: «В нашій області головна особа кінь – не Маланка, а ми вже як помічники його : пан, пані, циган, офіцер веде коня».

Василь у виставі офіцер – розповідає - цю традицію, започатковану в їхньому селі Шебутинці ще за румунської влади, попри заборони, вдалося зберегти донині.

Організатори першого  фестивалю вже помітили неабиякий інтерес до нього з боку учасників та  простих людей. Оксана Лелюк  висловила віру в те, що наступного року цей фестиваль повториться і стане традиційним.

Оксана Лелюкголовний спеціаліст відділу з питань туризму Чернівецької ОДА: «Хотілося зробити цілісний продукт, щоб привернути увагу до Буковини, як до краю різнобарвного, до краю, який має потенціал для розвитку етнографічного та фестивального».

За виступами Маланок стежило журі – тож у конкурсі перемогла Красноїльська Маланка і забрала першу нагороду: 10 тисяч гривень. Друге місце і 5 тисяч розділили: село БелелуйСнятинського району, Івано-Франківської області, Вашківецькіпереберії, Суховерхів Кіцманського району. А третє місце  і дві тисячі гривень  дісталося Хотинській Маланці та учасникам  із с. КотелевеНовоселицького району.  Вашківецька Маланка також отримала приз глядацьких симпатій.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 356 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.