Погода в Черновцах
 
У Чернівцях вперше святкували Маланку на міжобласному рівні PDF Друк e-mail
Понеділок, 17 січня 2011, 14:51
У Чернівцях вперше святкували Маланку на міжобласному рівні. Минулої суботи на Соборній площі відбувся Міжобласний фольклорно – етнографічний фестиваль «Маланка». З метою  відродження традиційних святоргнаізатори скликали в обласний центр Маланок з усіх районів Буковини та сусідніх областей.Як повідомили «Чернівецькому репортерові» організатори, давню ідею цього року підтримали міська та обласна влада, також спонсори. Це дало змогу  провести конкурс і нагородити трьох найкращих Маланок грошовими призами – 10, 5  і 2 тисячі гривень.  На сцені, встановленій на Соборній площі, виступили 15 заявлених на фестиваль учасників. Найбільш чисельніші з Маланок – Красноїльська та Вашківецька, остання також має назву Вашківецькіпереберії.

Маланка села Котелеве, Новоселицького району мішана. Як розповіла керівник місцевого хору Алла Постулатій, їхня традиція, як і  село двомовна. Румунська Маланка у них називається Турки –  переодягнені тільки чоловіки.

Кінь і яскраво вбрані вояки з пришитими до форми дзеркалами, паєтками, квітками та монетами – це вже румунська традиція: «Подивіться – монети, потруси плечима. Це треба, щоб чули люди, бо ми йдемо з колядою».

Крім того, усе дійство ведеться румунською мовою. Ці учасники, зі слів їхнього керівника Алли Постулатій, привезли на фестиваль дві сценки – румунську і українську.

А це гуляє Маланка із Сокриящини: «В нашій області головна особа кінь – не Маланка, а ми вже як помічники його : пан, пані, циган, офіцер веде коня».

Василь у виставі офіцер – розповідає - цю традицію, започатковану в їхньому селі Шебутинці ще за румунської влади, попри заборони, вдалося зберегти донині.

Організатори першого  фестивалю вже помітили неабиякий інтерес до нього з боку учасників та  простих людей. Оксана Лелюк  висловила віру в те, що наступного року цей фестиваль повториться і стане традиційним.

Оксана Лелюкголовний спеціаліст відділу з питань туризму Чернівецької ОДА: «Хотілося зробити цілісний продукт, щоб привернути увагу до Буковини, як до краю різнобарвного, до краю, який має потенціал для розвитку етнографічного та фестивального».

За виступами Маланок стежило журі – тож у конкурсі перемогла Красноїльська Маланка і забрала першу нагороду: 10 тисяч гривень. Друге місце і 5 тисяч розділили: село БелелуйСнятинського району, Івано-Франківської області, Вашківецькіпереберії, Суховерхів Кіцманського району. А третє місце  і дві тисячі гривень  дісталося Хотинській Маланці та учасникам  із с. КотелевеНовоселицького району.  Вашківецька Маланка також отримала приз глядацьких симпатій.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».

 
Слухати онлайн - Радіо Блиск FM 106,6 - Станція блискучого настрою

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 464 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.