Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
21 січня – Міжнародний день обіймів
П'ятниця, 21 січня 2011, 17:11
21 січня – Міжнародний день обіймів, день, коли в дружніх обіймах можна стиснути навіть незнайому людину. Свято досить молоде. Виникло воно в студентському середовищі західноєвропейської молоді. Саме цього дня хлопці та дівчата просто обнімали один одного – без жодного інтимного підґрунтя. У Чернівцях про цей день знають не всі, проте в центральній частині міста перехожі таки обнімалися один з одним. Флеш-моб організувала ініціативна молодь. Спілкувалися та обнімалися з нею й журналісти Чернівецького репортера.

Андрій, співорганізатор флеш-мобу: «Цей день по всьому світу. Кілька років він уже триває. У Чернівцях теж було, але флеш-моб ми у місті такий проводимо вперше».

Іра, учасниця флеш-мобу: «Ми ходимо по вулицях, площах, шукаємо перехожих та обнімаємося».

Про міжнародний день обійм, який традиційно святкують по всьому світі 21 січня, у Чернівцях знають не всі, тому на пропозицію хлопців та дівчат безкоштовно обнятися городяни реагували по-різному.

Тетяна, співорганізатор флеш-мобу: «Вони вичитуються, думають. Питають, що це таке. Коли ми їм пояснюємо, що так відзначають сьогодні День обіймів - обнімаються».

Аліна, учасниця флеш-мобу: «Це лише початок, люди поступово приєднуються. Хто постарше – не зовсім нас розуміють, що написано на наших плакатах – навіть не дивляться».

Себе молодь називає моберами. Центральними вулицями міста хлопці та дівчата ходять із різноманітними плакатами, на яких пропонують в Міжнародний день обіймів обнятися безкоштовно.

Андрій, співорганізатор флеш-мобу: «Я виготовляв цей плакат близько години. Інші розпечатували, малювали, використовували навіть різні фарби для цього».

Навіть при звичайному мобі, коли потрібно лише обнятися, зазначають учасники, городяни не забувають про політику та владу.

Андрій: «Я вже 10 обняв, то 4 із них мені про владу казали. Люди на неї обурені, ми все ж таки хочемо усім підняти настрій, подарувати радість та тепло».

Науковці довели, обійми для людей – надзвичайно корисні, оскільки при них відбувається обмін щиросердного тепла.  До того ж, доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують в крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоксина, що знімає депресію і відчуття самоти і знижує кров’яний тиск. Крім того, за словами психологів, прагнення доторкнутися до іншої людини, обійняти її - це прояв довіри. Тож усім, хто цього дня ще не встиг обійнятися, учасники флеш мобу радять.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 355 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.