Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
лікарі закликають буковинців бути обачнішими
П'ятниця, 28 січня 2011, 19:20
Менше часу проводити на повітрі, тепліше одягатися та бути обачнішими на вихідних закликають буковинців лікарі. Лише минулої суботи та неділі до травмпункту лікарні швидкої допомоги у Чернівцях звернулося близько сорока людей із переломами, які вони отримали на слизьких дорогах та тротуарах. Одним наклали гіпс, інших – госпіталізували, декого навіть довелося прооперувати. Саме вихідні медики називають піковим періодом , коли збільшується кількість звернень до лікарні, відтак, аби минулотижнева статистика не повторилася – вони дають застереження та поради на найближчі суботу та неділю.

 

У лікарні Ірина всього декілька годин. Жінку сюди привезли після того, як вона упала на одній із вулиць міста.

Ірина, зламала ногу: «Йшла на роботу, зісковзнулася, впала і зламала ногу. Швидка мене забрала, тут вже все нормально, сидимо».

Лікарі діагностували зміщення з двома переломами. Одразу ж наклали гіпс, тепер з ним доведеться пролежати понад два місяці.

Ірина: «І це ж взуття в мене було на резиновій підошві, не слизьке, всеодно впала».

У іншій палаті лежить Людмила Іванівна. Жінка працює вчителькою у одній з гімназій міста. Розповідає, травмувалася не дорогою на роботу, а вдома, на рівному місці у кімнаті.

Людмила, зламала ногу: «Дома була, встала з ліжка десь о восьмій вечора. Зашпорталася об килим, упала і отримала перелом. Сюди потрапила вже о дев’ятій годині. Слизька, ламінована підлога, і все».

Тепер з класним керівником учні бачаться у лікарні. Сьогодні Людмилу Іванівну провідала Даша, дівчинка стверджує, в класі дуже скучили за своєю вчителькою і не можуть дочекатися її повернення.

Даша, учениця Людмили Іванівни: «Важко без класного керівника».

Лікує свій перелом і Марія. В жінки складний перелом, довелося здійснити оперативне втручання.

Марія, зламала ногу: «Йшла з дочкою, була ожеледиця, упала. Ще 400 метрів пройшла і зразу, як щось ніби обірвалося у нозі».

Півтора місяці жінці доведеться відлежати. Лише потім після чергового знімку медики скажуть, чи можна ставати на травмовану ногу. З переломами рук та ніг лежать потерпілі й у інших палатах.

Ігор СТОРОЩУК, черговий лікар-травматолог ЛШМД: «У відділенні зараз 72 хворих, спостерігається перевантаження. Це так завжди на зиму, але нічого – в тісноті та не в образі. Частіше домінують переломи променевої кістки в нижній третині. Люди більш похилого віку здебільшого дістають перелом шийки стегна, це найбільш поширено серед жінок».

Найбільше звернень до травмпункту –у вихідні. Лише минулої суботи, розповідають медики,  звернулося біля 80 буковинців, з них у 40 лікарі виявили переломи кінцівок.

Микола ЩЕРБАН, заступник головного лікаря ЛШМД: «Причина – слизька дорога, кілька травм люди дістали в сучасних магазинах, де вимощено слизьку плитку при вході без жодних гумових прокладок. 4 переломи у нас – саме з магазину».

Тому, аби не лікувати кілька тижнів перелом, лікарі радять бути обачними на дорогах в цю пору. Ходити повільно, не поспішаючи. Тепло одягатися, не вживати спиртного та якнайменше перебувати надворі.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 29 30
31            

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 330 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.