Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
За останню декаду продукти першої необхідності зросли в ціні
Понеділок, 31 січня 2011, 21:59
За останню декаду продукти першої необхідності зросли в ціні, - кажуть в інспекції з контролю за цінами. Гречана крупа – серед лідерів з високих цін. Зараз, в середньому вона коштує 17 гривень і 45 копійок за кілограм, але на базарах, подекуди, за неї правлять 20 і вище. Не відстає від гречки і олія, щоправда, - пояснюють в інспекції,  - пік її подорожчання припав ще на кінець минулого року – зараз ми переживаємо наслідки цього подорожчання.

Основна причина такого подорожчання гречки та олії – підвищення ціни виробника,  - пояснює Василь Лащак. Гречка в продажі  подорожчала на 10 відсотків, бо ціна виробника стала більшою маже на тридцять відсотків.

Василь Лащак начальник управління з контролю за цінами в Чернівецькій області: «Ми отримали останню ціну з київського комбінату, де ріст ціни на крупу гречану склав приблизно 20 відсотків».

Виробники олії найбільш уживаніших в Україні марок підняли ціну на 25 відсотків – продовжує Василь Лащак, -проте ціна на олію зросла ще наприкінці минулого року: «Це було ще на початку осені і підвищувалася вона поступово – декількома етапами. На сьогодні ми це підвищення переживаємо».

Сімнадцять гривень і сорок п’ять копійок – середня ціна на гречку каже пан Лащак. А одному із чернівецьких ринків ціна за кілограм сягає 20 гривень, продавці називають і більші ціни.

Чернівчани лише з’ясовують ціну на гречану крупу і йдуть далі.

А для хворого чоловіка потрібно купувати по три кілограма гречки на місяць – бідкається жінка.

Недоступними для пенсіонерів стали також і інші продукти першої необхідності – олія, молоко, сметана.  За словами деяких покупців на базарі вони щодня залишають по 100 гривень лише на найнеобхідніше.

Як зауважив начальник управління з контролю за цінами в Чернівецькій області Василь Лащак, під час перевірок минулого року на виявлених порушеннях  їм вдалося зекономити майже пів мільйона коштів чернівчан на виявлених порушеннях.  Підприємців, які встановлюють необґрунтовану ціну на гречку та інші продукти, невдовзі знову перевірятимуть, - пообіцяв він.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2011 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
           

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 437 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.