Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Відтепер буковинці через інтернет зможуть повідомляти екологів про порушення у сфері природного середовища.
Вівторок, 22 лютого 2011, 16:22
Відтепер буковинці через інтернет зможуть повідомляти екологів про порушення у сфері природного середовища. Держекоінспекція краю першою в Україні запровадила на сайті гарячу лінію ЕКО он-лайн. Виявивши незаконну вибірку гравію, вирубку лісу чи відлов риби, кожен громадянин зможе зафіксувати факт порушення, розмістити фото з місця події на сайті та повідомити про це керівництво екоінспекції. З таким нововведенням, переконані екологи, покращаться результати роботи їхньої служби. Якими вони були у 2010 – розповів начальник відомства.

Минулий рік, зазначають в обласній екоінспекції, відмінним від попередніх не був -  у 2010 теж не санкціоновано вибирали гравій з русел річок, вирубували ліси та виловлювали рибу. Екологи стверджують, постійно проводили рейдові перевірки, оперативно виїжджали на місця подій, фіксували порушення та затримували винуватців. Відтак, показники, з якими відомство вступило в новий рік, непогані, констатував керівник інспекції.

Василь ДУТЧАК, начальник державної екологічної інспекції області: «Я сьогодні з гордістю хочу повідомити – ми займаємо 14-15 місце за показниками роботи Держекоінспекції України».

Досягнути таких результатів, зазначив Василь Дутчак, вдалося завдяки злагодженим діям колективу, який оновився кілька років тому. Зокрема, керівник задоволений результатами боротьби із незаконною вибіркою гравійно-піщаної суміші.

Василь ДУТЧАК: «Була програма розроблена – план дій спільно з управлінням внутріщніх справ, за дорученням голови ОДА портягом 2010 року домоглися того, що дерибан припинений».

Відмітив Дутчак і покращення у боротьбі з браконьєрами на річках. Протягом 2010 року, відзначив він, вдалося вилучити 10 кілометрів сіток. Цьогоріч в екоінспекції теж обіцяють темпів не знижувати, відловлювати не лише любителів незаконної рибалки, а й тих, хто нищить ліси.

Василь ДУТЧАК: «По наших матеріалах порушено 13 гучних кримінальних справ, винні притягнуті до відповідальності. Раніше незаконним вирубкам не було кінця, сьогодні – справи у суді, порушники притягнуті до відповідальності».

Покращення показників роботи служби у 2011 екологи очікують вже після нововведення. На сайті інспекції відкрито гарячу лінію ЕКО-он-лайн. Буковина – перша серед областей, де створено таку послугу.

Ольга ПИЖОВА, головний спеціаліст відділу моніторингу Державної екологічної інспекції області: «Крім цієї ліній є телефонна, але в інтернеті збільшується кількість користувачів, тому запровадити таку послугу – доречно. Аби усі могли оперативно повідомляти на сайті».

Відтепер кожен житель краю про виявлене порушення природоохоронного законодавства зможе повідомляти екологів безпосередньо через інтернет. Місце порушення можна зафіксувати та розмістити фото на сайті, як підтвердження. Працює лінія більше місяця. Екологи показують, за цей час отримали вже три звернення від громадян – про вибірку гравію та засмічення територій. Наразі чекають нових повідомлень від краян, аби зреагувати та притягнути порушників до відповідальності.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2011 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 23 24 25 26 27
28            

Langate

Молодий Буковинець

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 452 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.