Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Вже понад 12 років жителі села Бочківці Хотинського району живуть в страху за своє життя
Понеділок, 28 лютого 2011, 18:45
Життя над прірвою! Вже понад 12 років жителі села Бочківці Хотинського району живуть в страху за своє життя. Адже, на тому місці, де споконвіку були горби, утворилися глибокі урвища, які з кожним днем поглинають все більше і більше їхньої власності. Там, де ще донедавна були будівлі, - тепер одні руїни.

Надія навчається у торгово-економічному інституті. Вдома буває рідко, однак відколи активізувалися зсуви, намагається приїжджати сюди частіше, щоб підтримати батька у важку годину. Каже, що кожного тижня земля осипається на метр-два. Страхові компанії відмовили у страхуванні через величезні ризики. Востаннє виплатили 150 гривень два роки тому. Сьогодні сім’я живе у постійному страху втратити дах над головою.

Надія Шкляренко, проживає у зоні зсуву: «От як завтра залишимося під відкритим небом і без нічого, без речей. Якось я , в місті на навчанні і мені тато телефонує ввечері, і його аж трясе, і каже: «Надюша, приїжджай , треба речі вивозити, щоб ми завтра без нічого не залишилися».

Ще у 2008 році, коли зсуви знову активізувалися та випало багато опадів, постраждалим від стихії виділили деякі кошти з держбюджету для відновлення господарства та будинків, однак тепер губернатор Михайло Папієв заявляє, що кошти використовували не раціонально: «43 будинок, 68 тисяч 500….Куди вони пішли? Робили ремонт. Ну не видавалися вам гроші на ремонт, шановний…..Покажіть мені заключення когось, хто рекомендував вам у будинку де треба відселятися робити ремонт».

А що ж потрібно було робити з тими коштами? Відкласти окремо та чекати поки зсув не зруйнує повністю будинок? Більшість людей використали їх на укріплення фундаменту та на косметичний ремонт житла. Адже за 50 тисяч гривень купити новий будинок  практично неможливо. Надія Грижак розповідає, що її город зруйнувало майже повністю. Тепер зсув добирається до хати. Є внуки, але і в них жити нема де.

Надія Грижак, проживає у зоні лиха: «Приходю до онучки. Вони у баби сидять. Він лягає на землю, а я на постелі з онучкою, бо де мене приймити».

Є загроза, що понад 100 будинків залишаться без газу, тому що по вулиці Дружби проходить центральний газопровід, - розповідає сільський голова Ніна Боднар. Причиною зсувів є грунтові води і котлован, який залишився від колишнього цегельного заводу. За рекомендацією геологів, сільська рада спустила всі ставки у районі зсуву та насадила дерева. Однак це не допомогло. Розлом продовжує наступати. Загальна площа вже становить понад 300 гектарів. Переселити людей практично нікуди.

Ніна Боднар, сільський голова с. Бочківці: «Да, є вільні хати, різні ціни….. а такі хати, які продаються вже газифіковані, телефони є, вони коштують дорого».

Голова обласної державної адміністрації Михайло Папієв пообіцяв постраждалим від стихії, що влада не залишить їх один на один з бідою.

Михайло Папієв, голова ОДА: «По кожній сім’ї, по кожній будівлі районна комісія, разом з обласною, подивиться куди використовувалися кошти, подивиться, яка потреба зараз є у грошах і я беру на себе ф-цію саму головну – я беру пошук грошей, це будуть благодійні кошти від спонсорів».

Мешканці Бочківців уважно слухали владників. Тепер вони їхня остання надія. Адже у зоні лиха опинилися люди, які змушені жити у аварійних будинках, бо піти більше нікуди. Серед них старенькі та хворі люди, старші та зовсім маленькі дітки. Яке майбутнє їх чекає залежить тільки від нашої допомоги.

Олександр Коркоіл. Телеканал  «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< лютого 2011 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
           

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 266 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.