Погода в Черновцах
 
Десятим лауреатом щорічної премії "Князь роси" імені Тараса Мальничука цього року став український поет Леонід Талалай PDF Друк e-mail
Вівторок, 29 березня 2011, 17:53
Десятим лауреатом щорічної премії "Князь роси" імені Тараса Мальничука цього року став український поет Леонід Талалай. Вручення премії присвячене 16-им роковинам смерті Тараса Мельничука. З нагоди цих двох дат у меморіальному музеї Володмиира Івасюка зібралися усі лауреати "цієї премії минулих років, а також письменники, журналісти, художники, громадські діячі. На вечорі слово по праву взяли поети. Говорили про поезію Тараса Мельничука, сьогоднішнього лауреата Леоніда Талалая і його поезію. також - про те, як держава шанує чи не шанує своїх митців.

Поети- лавреати премії "Князь Роси" минулих років долучилися до привітань на адресу десятого лауреата Талалая - хто читав поезію, хто говорив про неї.

Дуже добре, що вручення премії відбувається саме в Чернівцях, - зауважив поет Василь Герасим’юк, - з цим містом, напевне, найтісніше був пов‘язаний поет Тарас Мельничук. Потрібно, найперше, цінувати своїх митців - переконаний Герасим’юк - проводити дні Мельничука, дні Івасюка, а вже тоді шанувати європейських.

Десятий лауреат премії "Князь Роси" Леонід Талалай мало говорив про себе - більше про свого сучасника і ровесника Тараса Мельничука. Його недарма назвають "князем роси", в поезіях цього поета, - є оця свіжість, роса, пахощі західнянського краю. Доля поета-дисидента трагічна. Лавреат премії вважає, що вона була б такою, не залежно від часів і обаставин: «Кому він був потрбіний. Я пам’ятаю дев’яності роки. Уже одне те, що досі не вийшла книга в цій серії, можна бачити як держава оцінює своїх поетів. Він був приречений на згорання - він жив тільки поезією».

Пермія імені Мельничука - зізінався Леонід Миколайович - це честь для нього і пам’ять про великого поета. "За високу духовну поезію та публікації останніх літ" - за це, власне, премія. Щоправда, самих публікацій є небагато - дві збірки вийшло від тоді, як отримав державу премію, - розповів поет: «Я пишу статті про письменників. воно все розкидано: розвідки про Рильського, про мову, поетів, які загинули у тридцяті роки. Все поки що лежить і чекає свого часу».

до 16-х роковин від кончини Тараса Мельничука, поети - лавреати премії "Князь роси" різних років зансували фестиваль поезії "Від гуцілії до кряжів донецьких". вперше він відбувався сьогодні в органному залі.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< березня 2011 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 30 31      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 344 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.