Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
"Зроби аналіз - попередь діабет"
Понеділок, 14 листопада 2011, 18:37

"Зроби аналіз - попередь діабет"  - у всесвітній день діабету акцію під такою назвою організували студенти та викладачі Буковинського державного медичного університету. Акцію підтримали  профільне міське управління та обласний ендикринологічний центр. Протягом трьох годин на Тетатральній площі усі бажаючі  могли зробити аналіз крові на цукор і убезпечити себе від будь-яких підозр. Лише за офіційними даними на Буковині 30 тисяч хворих діабетом. Але, за словами організаторів ще приблизно 100 тисяч ходять із недіагностованою недугою. Діабет уже носить назву неінфекційної епідемії, яка охопила чверть мільярда жителів планети. З акції наш репортаж.

"Щоб привернути увагу суспільства до цієї медико-соціальної проблеми, ми і організували акцію", - говорить Наталія Пашковська. Найперше перевіритися потрібно тим людям, яким вже виповнилось 45 років, хто має надмірну вагу, чи генетичну схильність.  Терміново, за її словами, потрібно перевіритися людям із такими симптомами.

Наталія Пашковська, завкафедри ендокринології БДМУ: «Терміново потрібно обстежувтася тим, кого турбує спрага, сухість у роті, часте сечовиділення, болі в ногах, прогресуюче зниження зору».

Саме через такі симптоми вперше виявила у себе  діабет Степанія Федорівна ще 5 років тому. Сьогодні жінка прийшла на акцію, щоб звірити показники свого глюкометра, тобто вимірювача цукру, і лікаського.

Жінка лікується не інсуліном, а таблетками, які держава дає безкоштовано.

Любов до солодкого привела на площу, щоб перевірити своє здоров’я, іншу учасницю акції - результат аналізу  заспокоїв жінку.

Серед тих, хто також вирішував долучитися до акції і здати кров на цукор, було чимало молоді - багато, хто із них підходив до медсестер після спілкування із волонтерами, які роздавалии тематичні листівки.  Серед переконаних і ці дівчата, хоча, кажуть, -  скарг нема: «Нема, але перевіритися треьа на всяк випадок».

Вчасне обстеження, і виявлення діабету, - застерігають організатори акції, - може попередити ускладенення хвороби, яке пов’язано із інвалідизацією. Зі слів Наталії Пашковської, тільки за попереднім аналізом результатів перевірок на площі можна твердити, що із приблизно трьохста людей, які перевірилися, кожен сьомий має явний або прихований діабет.

Медичні сестри розповідають про показники і їхнє значення.

Тих, у кого виявляють показник цукру вищий норми, відправляють на дообстеження в обласний ендокринологічний центр.

Людина може захворіти діабетом або через спадковість,  якщо хтось у родині хворів, або ж набути хворобу. Найчастіше, причиною набутого діабету стають стерси, надмірна вага, малорухливий спосіб життя. Шкідливі звички,  - зауважають лікарі. Якщо ж слідкувати за собою,  - набутого діабету можна уникнути.

Більш точний аналіз результатів тестувань, який став відомий дещо пізніше, з’ясував, що під час акції на Театральній площі аналіз крові на цукор здали 289 осіб. Вищий від норми показник був виявлений у 39 учасників тестувань, з них 15 вже хворіли діабетом, а 23 - вперше дізналися, що хворі.  Високі показники цукру були виявлені, в основному у людей старшого віку. Такі дані повідомили організатори акції.

Оксана Зима. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< листопада 2011 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 144 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.