Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
У Чернівцях побільшало велосипедистів, зявилося 20 велопарковок та кілька веломаршрутів
Вівторок, 13 грудня 2011, 16:03

У Чернівцях побільшало велосипедистів, зявилося 20 велопарковок та кілька веломаршрутів. Однак, досі більшість городян не поспішає міняти своїх транспортних засобів. Двоколісними здебільшого користуються, як засобами для відпочинку та прогулянок містом, вулицями ж пересуваються на автомобілях. Стверджують - дорожче, проте надійніше. Оскільки водії на шляхах мають більше прав, ніж велосипедисти. До того ж, у нас немає інфраструктури для цього. У прес-клубі реформ журналістів запевнили - через кілька років Чернівці стануть велосипедним містом.

Міняти чотириколісні автомобілі на двоколісні велосипеди городяни не поспішають. І це при тому, що веломашини у порівняльній характеристиці багато в чому переважають автомашини. По-перше, велосипед набагато дешевший за ватомобіль як у придбанні, так і в експлуатації та обслуговуванні. Його не потрібно заправляти бензином, який сьогодні не з дешевих. Запчастини тут не такі дорогі, до того ж велосипед пройде там, де автівці і не снилося. По-друге, спокійні та розслаблені поїздки на двоколісному з середньою швидкістю позбавляють зайвих 400-500 калорій за кожен кілометр. Це довели науковці, зокрема, якщо вірити вченим із Нідерландського інституту, люди, котрі приїжджають на велосипеді на роботу, хворіють у середньому 7 днів на рік, ті ж, хто перевагу віддає автомобілю - майже 9 днів. У Чернівцях велосипедистів не так вже і багато, як у європейських містах, проте, відзначили учасники прес-клубу, останнім часом їхня кількість поступово збільшується.

Аби пересадити городян з автівок на велосипеди, довелося запровадити проект. За сприяння Канадського фонду підтрикми місцевих ініціатив протягом року в Чернівцях облаштували 20 велопарковок та створили кілька екологічних маршрутів. На черзі - розробка та розвиток велоінфраструктури. Цей етап, переконані керівники проекту, безумовно буде найважчим. Без підтрикми міської влади тут не обійтися. Діалог з чиновниками знайшли, наскільки він виявився успішним - покаже час.

Андрій Ходоровський, начальник відділу інформації МР: "Саме для вирішення проблем створено робочуц групу. Перші результати почуємо на початку наступного року"

На кого рівнятися, і владники, і керівники проекту знають. Мінімум - Львів, де велоуструктура успішно вже розвивається. Максимум - польське містечко Конін, де нещодавно побували представники міськради.

Андрій Ходоровський, начальник відділу інформації МР: "Два тижні тому вми відвідали Польшу, вивчали там це питання. Спочатку на проїжджій частині роблять полосу окрему, далі ставлять значки з підсвіткою".

Фінансує проект у Польщі єврокомісія. Відтак, при успішній реалізації проекту в Чернівцях у нас теж є всі шанси отримати підтримку від Європи. Головне, відзначили учасники прес-клубу, аби у місті дотримувалися  прав велосипедистів. До прикладу, в Будапешті пішоходам, які йдуть велосипедною доріжкою, поліцейські можуть виписати штраф до 300 євро. У нас же не всі водії відповідають за свої порушення.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2011 >
П В С Ч П С Н
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 305 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.