Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Для буковинців провели майстер-клас по користуванню електронною інтернет-енциклопедією «Вікіпедія»
Середа, 18 квітня 2012, 18:59
Для буковинців провели майстер-клас по користуванню електронною інтернет-енциклопедією «Вікіпедія». Учасникам круглого столу розповіли головні правила редагування  та створення на сайті власних тем.  Основною метою проведення такого заходу саме в нашому місті є популяризація вітчизняного сайту серед буковинських юзерів.

Аспірант Чернівецького національного університету, Ігор Наконечний,  прийшов на зустріч оскільки сам часом долучається до наповнення Вікіпедії. Переважно він доповнює сторінки з історії Буковини та малодосліджені періоди національно-визвольних рухів краю. Каже, що таких статей в Інтернет ресурсі дуже мало і задля того, аби люди могли більше дізнатись про історію рідного краю та про  повстанський рух на Буковині просто зайшовши на Вікіпедію хлопець вже не перший рік створює відповідні статті на сайті.

Ігор Наконечний, аспірант ЧНУ: «Ну насправді я зацікавився цією темою близько 2х років тому і хоча в мене не так багато вийшло створити статей, можливо десяток, може трошки більше проте я намагаюсь працювати над цим крім того, оскільки я є пластуном ми залучаємо наших дітей до наповнення Вікіпедії і їм це дуже цікаво, те що вони можуть створити сторінку а потім її зможуть побачити всі, всі, всі люди».

Тема майстер-класу, який провели в чернівецькому відділенні  КНТУ, «Українська Вікіпедія. Як долучитись до спільної справи». Представник громадської організації «Вікімедіа Україна» розповів зокрема про сайт та про основні правила при створенні власної статті на інтернет ресурсі.

Андрій Бондаренко, представник ГО «Вікімедіа Україна»: «Ну власне Українська Вікіпедія відкрита для всіх, тобто кожен бажаючий може зайти на цей сайт, зареєструватися, навіть можна без реєстрації редагувати сторінки. На кожній сторінці ви побачите вкладку редагувати натискаючи на неї ви потрапляєте в поле редагування статтей ви можете їх доповнювати, корегувати, вносити туди зміни».

Проте, не дивлячись на вільний доступ користувачів до редагування інформації, що розміщена на сайті, тут діють досить жорсткі правила. Вся інформація повинна спиратись на авторитетні джерела, окрім цього на Вікіпедії є патрульні та адміністратори, які слідкують за тим, щоб користувачі дотримувались всіх правил, якщо ж хтось їх порушує  або ж вводить неправдиву інформацію то такий матеріал буде відкинутий, а в крайньому випадку користувача можуть і заблокувати. Ми поцікавились у нетрадиційного Інтернет користувача  про те, чи знають вони про Вікіпедію і чи користуються цим сайтом: «Ні, я тільки гулом користуюсь. 0,09 + 00,24 Там є багато неправдивої інформації, власне дописати може кожен хто що хоче. Не заходила на цей сайт, я взагалі комп’ютером не користуюсь,оскільки я старого образця і я вважаю, що треба з першоджерелами працювати. Ні, я нічим не користуюсь, мені не до цього».

«Вікімедія Україна»  тільки розпочила практикувати проведення майстер класів по користуванню та редагуванню сайту. До Чернівців представники громадської організації побували у Сумах, Львові, Києві, а найближчим часом планують провести Вікі-конференцію в Харкові.

Дар’я Товпіч. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< квітня 2012 >
П В С Ч П С Н
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 271 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.