Погода в Черновцах
 
На Центральній площі Чернівців відбулася церемонія запалення свічок Мінори PDF Друк e-mail
Понеділок, 17 грудня 2012, 18:21
На Центральній площі Чернівців відбулася церемонія запалення свічок Мінори, які символізують святкування іудейського свята світла - ХАнука. Перед церемонією запалення свічки, присутні на площі мали змогу подивитись фільм про те, як святкують ХАнуку в різних куточках світу. Після чого головний рабин Чернівецької області МенАхем МЕндель ГліценштЕйн разом із відомим винахідником Марком ФАйнером запалили усі дев"ять свічок.

Навпроти міської ратуші з нагоди єврейського свята Хануки впродовж восьми днів запалювали по одній свічці, які встановлювали на ковану ханукію (підсвічник на дев’ять свічок). Свято Ханука вважають одним із найбільших свят єврейської громади, а запалення ханукії - головним обрядом свята. Він символізує духовну стійкість і перемогу святості над нечистю.

Марк Шикович Файнер, хоч і не мав змоги приходити на Центральну площу щодня, щоб запалювати свічку, але свято Хануки цінує та вважає, що не лише євреї, а й інші віруюючі народи мають святкувати його.

Історія святкування Хануки розпочинається ще з тих часів, коли Ізраїль перебував під владою ассірійського царя Антіоха, який вкрай негативно ставився до всіх іудейських традицій і намагався насадити еллінські звичаї навіть серед негрецького населення своїх земель. Євреям було заборонено вивчати Тору, робити обрізання немовлятам, а також дотримуватися шабату. В результаті повстання, яке тривало три роки, євреї перемогли війська Антіоха і повалили владу сирійського правителя, проте всі горщики з маслом для менори в Храмі виявилися розбитими, крім одного. І тут сталося диво - масла з одного-єдиного горшечка вистачило, щоб освятити Храм, і вогонь горів рівно вісім днів. За цей час священики Храму встигли приготувати ще священного масла. Відтоді свято перемоги й світла відзначають та оспівують учі представники єврейської громади.

У Хануку в дітей канікули, прийнято дарувати їм іграшки і давати гроші, щоб заохочувати їх вивчати Тору. У пам'ять про чудо в це свято їдять пончики та млинці «латкес», смажені в олії. В домівках же світильник розташовують навпроти мезузи, при вході в кімнату, де зазвичай збираються всі члени родини.Також, не можна використовувати світло ханукальних свіч для роботи і читання

Генрієтта Беух. Телеканал «Чернівці».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2012 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 385 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.