Погода в Черновцах
 
Депутати обласної ради беруть приклад з ради верховної PDF Друк e-mail
П'ятниця, 21 грудня 2012, 18:14
Депутати обласної ради беруть приклад з ради верховної. Сьогодні під час обговорювання питання порядку денного на сесії облради виникла сутичка. Опозиціонери намагалися внести на розгляд сесії питання про відміну рішення травневої сесії про реорганізацію комунальних книгарень. Більшість відмовилася вносити це питання. Опозиція спробувала заблокувати трибуну. Депутат від партії регіонів, голова Герцаївської райдержадміністрації Кришмару зчепився з депутатом-"фронтовиком" Миколою Салагором. Бійку зупинили інші депутати.

На сесії обласної ради вперше побилися депутати. Початок пленарного засідання зовсім не обіцяв конфліктних ситуацій. Здавалося, що місцеві обранці консолідуються та будуть спільно ухвалювати всі необхідні для області рішення. Порядку денному передував звіт керівників найбільш постраждалих від снігової негоди районів краю. А перший віце-губернатор Георгій Галиць заспокоїв присутніх повідомленням, що боротьба із стихією відбувається успішно.

Георгій Галиць, перший заступник голови ОДА: "МНС-ники, які починаючи з неділі і до цього дня працюють по всіх напрямках. Так само, як дорожні служби. За рахунок техніки, яка була залучена нами з інших регіонів.....на даний момент у нас залишається без доступу 8 населених пунктів області".

Одразу ж після спроби сформувати та затвердити порядок денний між опозицією та провладною більшістю виникли сутички та непорозуміння. Опозиційні депутати вимагали внести до порядку денного питання про відміну рішення травневої сесії про ліквідацію комунальних книгарень у Чернівцях. Проект рішення ще 3 грудня зареєстрував в секретаріаті облради депутат від "Фронту змін" Микола Салагор. Однак проект рішення не був оприлюднений на сайті облради і голова Михайло Гайничеру відмовився поставити на голосування включення цього питання до порядку денного сесії. Присутні на пленарному засідання народні депутати України скоординували дії своїх колег з обласного парламенту в блокування трибуни. Спікер оголосив десятихвилинну перерву.

Максим Бурбак,  народний депутат України: "Не треба ховатися від того рішення, яке треба приймати....реорганізація книгарень м.Чернівці - це нагальне питання і його треба розглядати. Вони поставили питання бюджету, переставили для того, щоб його розглянули, а потім всі розійдуться, нікого ці книгарні не цікавлять".

Консультації в кулуарах нічого не дали. Більшість відмовилася міняти порядок денний, вимагаючи спершу розглянути питання бюджету, а вже потім взятися за книгарні. Опозиція знову спробувала заблокувати трибуну, однак цього разу депутати-регіонали перекрили їм шлях до трибуни. Почалася штовханина, і депутат від ПР голова Герцаївської райдержадміністрації Кришмару зчепився із "фронтовиком" Салагором і силою відштовхнув останнього від президії. Втрутилися інші депутати, які зупинили бійку.

Головуючий змушений був знову зупинити сесію та оголосити перерву для консультацій із керівниками фракцій. В результаті питання "фронтовика" Салагора внесли в порядок денний, однак спершу розглянули бюджет краю на 2013 рік.

Михайло Папієв, депутат обласної ради: "Ходіння, блокування трибуни - це не функції нардепів, які бігали і блокували трибуну облради. Блокуйте в себе в ВР і не вносьте цей розбрат в діяльність нашого обласного парламенту".

Опозиція дійсно бюджет не підтримала, однак це не завадило провладній більшості прийняти головний фінансовий документ краю на наступний рік всього за 15 хвилин. А рівно вдвічі менше ніж розглядався державний бюджет у ВР. Опозиціонери розкритикували бюджет, назвавши його незбалансованим та необдуманим. Регіонали ж стверджують, що документ збалансований, окрім того – без дефіциту.

Олег Унгурян, депутат обласної ради: "Після такого рішення всі бюджетні працівники отримають в січні зарплати....і область буде продовжувати працювати....в нас одна має бути політика - на забезпечення життєдіяльності нашого краю".

Опісля місцеві обранці нарешті взялися за питання звільнення директорів комунальних книгарень міста. Більшість на чолі з Георгієм Галицем відмовилися надати слово директорці "Букініста" Марині Лібановій для висловлення власної позиції. Однак, надшвидке кнопконатискання здивувало самих регіоналів. За звільнення Лібанової рада дала лише 44 голоси "за". В таких умовах голова крайового парламенту Михайло Гайничеру поставив на голосування питання щодо продовження контракту директорки на період реорганізації книгарні. Та і таке голосування не набрало необхідної більшості голосів. Ситуація з Лібановою стала по-справжньому патовою. Тим часом, поки юристи обласної ради вивчають можливі варіанти виходу із ситуації, опозиція та сама директорка вважають, що контракт продовжився автоматично, так як депутати не змогли її звільнити.

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< грудня 2012 >
П В С Ч П С Н
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 465 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.