Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Чернівецькі вчені винайшли прилад за допомогою якого можна діагностувати рак на ранніх стадіях
Середа, 09 січня 2013, 18:44
Чернівецькі вчені винайшли прилад за допомогою якого можна діагностувати рак на ранніх стадіях. Науковці з кафедри кореляційної оптики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича завершили розробку приладу, який діагностуватиме та візу-алі-зуватиме результати дослідження, що дозволить виявити онкологічне захворювання на ранній стадії.

15 років колективної роботи доцентів та аспірантів кафедри кореляційної оптики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича принесли вагомі результати. «Мікро-спектро-поляри-метр для біометричних застосувань» допоможе вітчизняним медикам виявити ранні онкологічні зміни м’яких тканин, шкіри, тканини гінекологічної та урологічної сфери, колагенові захворювання, хвороби Альцгеймера, остеоартрит, остеопатію, остеопороз. Проте наразі такий прилад є тільки у Польщі.

Сергій Єрмоленко, доцент кафедри кореляційної оптики ЧНУ імені Юрія Федьковича: «Прилад який ми розробили ми розробили в рамках співпраці з нашими колегами з варшавської політехніки, це була угода, угода котру ми виконали і в даний момент цей прилад працює у Варшавській політехніці, виконує задачі по діагностиці гінекологічних особливостей тканин в тій галузі якій вона використовується».

Розроблений прилад дозволяє отримати зображення стану ткани на монітор і одразу проводить її діагностування в результаті якого відбувається розпізнання нормальної і ураженої тканини. Для того, аби провести необхідні аналізи та дослідження аби діагностувати онкологічне захворювання лікарям подекуди потрібно декілька днів а то й тижнів, новий прилад зможе зробити це майже миттєво.

Сергій Єрмоленко, доцент кафедри кореляційної оптики ЧНУ імені Юрія Федьковича: «В силу того, що ті існуючі методи встановлення діагнозу онкологія чи нормальна тканина потребують тривалого часу досліджень як то гістологічних досліджень то в порівнянні з цими методами наш метод він є не кінцевим це є перед діагностика, перед клінічний стан тканини але його висока точність дозволяє використовувати його прямо безпосередньо в клініці».

На сьогодні вчені вже провели перемовини головним онкологом країни, а також домовились з однією з київських клінік щодо тестування приладу на базі лікувальної установи. Проте, для того аби втілити розробку в життя і дати поштовх роботі нового методу потрібні кошти, яких в науковців немає ведеться. Наразі ж ведеться пошук спонсорів та інвесторів для того аби прилад, який зміг би рятувати людські життя запрацював.

Дар’яТовпіч. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 386 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.