Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Чергові зміни для підприємців
Четвер, 10 січня 2013, 19:32
Чергові зміни для підприємців. Цього разу вони торкнулися, так званих, КВЕДів - кодів видів економічної діяльності. Згідно із оновленням податкового законодавства, платники податків мали змінити старі КВЕДи - 2005-го року на нові - 2010-го. І з 1 січня подавати податкову звітність виключно в такій формі. Однак, за повідомленням відділу державної реєстрації, подібну процедуру зробила лише половина підприємців. Решта продовжують стояти в довжелезних чергах.

Чернівецькі підприємці тісняться в коридорах відділу державного реєстру із самого ранку. Дехто розповідає, що ночував в машині, щоб бути першим, дехто ходить сюди вже не перший день. Часто, в людей не витримують нерви.

Підприємець: "Тому, що я прийшла в грудні і сказали, тут були такі черги, люди сказали, що від 1-го червня, відколи міняли патент, тут черга не кінчалася. І приходить 5-та година, 4-а, шоста ранку. Це в кого стільки здоров"я є?"

Підприємець: "Ну, а тут. Сьогодні перша людина зайшла, вже в 4-й годині була уже тут. Я з 5-ї години, то я 17-й в черзі. Це нереально. Тому що, я третю добу тут і кожен день приймають від 60 до 65 чоловік. Так що, 120-му вже нічого не світить".

Подібний ажіотаж під стінами держреєстру створили нові вимоги податкової служби до платників податків. Так, протягом минулого року всі підприємці повинні були замінити старі КВЕДИ - коди видів економічної діяльності, за допомогою яких і подається податкова звітність, на нові. Досі діяли КВЕДи - 2005, тепер же чинні КВЕДи-2010-го року. Підігріває ситуацію і той факт, що серед підприємців ширяться чутки, ніби-то з 1 січня ті платники, які не замінили старі коди, матимуть проблеми в податковій та не зможуть подати звітність. Начальник відділу держреєстру міської ради Зоя Лєскова переконана, що проблена створена штучно і спричинили її самі ж таки підприємці.

Зоя Лєскова, начальник відділу державного реєстру міськради: "Вони всі не пройшли. Проходили, не вважаючи за потрібне поспішати, рахували, що може буде якась відміна, чи ще з яких причин. Черги в нас були завжди, однак реальні ми завжди закінчували прийом і люди не стояли. Якщо не бажали літом стояти, якщо і були черги. Але таких черг як зараз в нас ніколи не було. Початок року, звітність".

Людей заспокоюють податківці. Кажуть - ніхто поки штрафувати підприємців, які не встигли перейти на нові КВЕДи не буде. Відповідного листа з Києва вже отримала обласна податкова служба.

Наталя Залуцька, завідувач сектору взаємодії із громадськістю та ЗМІ ДПС області: "Не потрібно хвилюватися, враховуючи те, що ДПС пішла на зустріч платникам. Але, це не означає, що підприємці цьогоне повинні робити. Вони повинні поступово, спочатку в державного реєстратора внести зміни до тих видів діяльності".

Наталя Залуцька втім, зазначає, що вже за підсумками 1-го кварталу можуть виникнути деякі питання до платників. Однак, підприємці зможуть вирішити всі питання шляхом змін в свідоцтві платника податків на нові КВЕДи. Тим часом, черги в держреєстрі не зменшуються, а самі реєстратори переконані, що обслужити всіх підприємців до кінця 1-го кварталу вони не встигнуть фізично, тому процес переходу на нову форму звітності триватиме весь 2013-й рік.

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 142 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.