Погода в Черновцах
 
Чи бути торгівельно-виставковому центру на Центральній площі міста? PDF Друк e-mail
П'ятниця, 11 січня 2013, 16:55

Чи бути торгівельно-виставковому центру на Центральній площі міста? В міській раді побоюються, що така забудова в кращому випадку не впишеться в архітектурний ансамбль міста, в гіршому ж призведе до того, що площа піде під землю. Чи зрушилось з місця проблема забудови центральної частини і до яких наслідків може призвести реконструкція Центральної площі?

Міською радою у 2004 році був проведений інвестиційний конкурс , який виграв підприємство «Центр-Плаза», яке підготувало всю документацію та отримало дозвіл на будівництво, проте вже перед 600 річчям міста підприємству запропонували зачекати із забудовою і продовжити роботу над проектом після міського ювілею. Декілька років тому рішенням міської сесії ради було припинено договір оренди землі, на якій підприємство «Центр-Плаза» планувало звести торгівельно–виставковий центр.

Олександр Шиба, начальник юридичного управління Чернівецької міської ради: «Стосовно інвестиційного договору ну ми принаймні інвестиційний договір ми розглядаємо в контексті і нерозривно із землею тому тут дофантозовувати комісійно тоді коли сесія вже щось вирішила, а вирішила вона вже озвучив що, мабуть просто будемо тратити час. Доти поки сесія не змінить свою позицію обговорювати перспективи забудови мабуть просто не будемо витрачати час. Сьогодні у нас формат один – якщо є в тому необхідність обговорювати питання затрат».

Зокрема міська рада готова відшкодувати підприємству затрати на розробку проекту будівництва, за умови підтвердження розходів документально. Нагадаємо, що у зв’язку з тим, що у 2011 році колишня резиденція буковинських митрополитів була включена до культурної спадщини ЮНЕСКО і Центральна площа увійшла до її буферної зони будь які масштабні забудови у цій зоні без погодження комісії культурної спадщини заборонені. До того ж начальник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міськради побоюється, що подібні роботи призведуть до значних зсувів та руйнування площі.

Олена Пушкова, начальник відділу охорони культурної спадщини Чернівецької міськради: «При всіх позитивних висновках у нас є приклад будівництва навпроти вокзалу, всі були позитивні досліди але територія там визначне змінилися, якщо ви хочите почати копати тут на Центральній площі ви просто можете завалити всю цю центральну площу разом з ратушею. Тому, що сьогодні якогось фахового рішення по інженерно – геологічних умовах в центральній частині міста в нас немає. Ви великий фахівець? – А я от не довіряю тим експертизам, т-що в нас є випадок який після позитивних експертиз поїхала вся територія».

У господарському суді краю наразі перебуває 2 позова «Визнати незаконним передчасне припинення договору оренди, за місяць до строку» і другий «зобов’язати чернівецьку міськраду вирішити питання щодо продовження договору оренди землі». Представник підприємства ж заявив, що вони вже втомились гаяти час й готові вирішувати це питання якщо не в міській раді то в суді.

Юрій Савицький, представник підприємства «Центр-Плаза»: «Нам не потрібна інша земельна ділянка, ми хочемо поставити крапку на вирішенні цього питання – ми будуємо чи ми не будуємо. А вже якщо не будуємо то вже будемо переходити до іншого питання».

Під час півторагодинного засідання спеціально створена комісія не прийняла жодного рішення окрім як дочекатись вироку суду після якого вони продовжать свою роботу.

Дар’я Товпіч. Телеканал "Чернівці".

 

Радіо Блиск ФМ 106.6 онлайн

Радіо Блиск ФМ 106.6

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Справжня вода

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 689 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.