Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
В Україні зростає рівень безробіття
Четвер, 17 січня 2013, 19:29
В Україні зростає рівень безробіття. На одне робоче місце наразі претендують десятеро безробітних. В Чернівецькому центрі зайнятості переконують, що на Буковині ситуація стабільна та особливого ажіотажу довкола ринку зайнятості немає. Однак певна тенденція до зростання спостерігається і тут.

Олена шукає роботу вже третій місць. Жінка розповідає, що раніше працювала державним службовцем, однак через скорочення її звільнили. Тепер же знайти роботу набагато складніше. Довелося звернутися в центр зайнятості, де допомогли знайти одразу дві вакансії. Приємно здивувала і електронна база даних.

Олена, безробітна: "Так, дуже зручно. Підходиш до комп"ютера, набираєш професію, яка тебе цікавить і умови роботи, і монітор висвітлює і зарплату, і всю необхідну інформацію".

В центрі зайнятості нас запевнили, що на Буковині поки вдається стримувати ріст безробіття. До того ж, соціальними послугами центру в поточному році скористалися понад 30 тисяч буковинців. З них працевлаштовано майже третину.

Алла Чебанюк, начальник відділу статистики та моніторингу обласного центру зайнятості: "Також служба зайнятості співпрацює з роботодавцями і близько 900 безробітних були працевлаштовані на робочі місця, створені шляхом надання дотацій роботодавцем з фонду загального страхування....на випадок безробіття".

Алла Чебанюк зазначає, що більше ста безробітних отримали одноразову допомогу для організації ними підприємницької діяльності. Ще для значної частини громадян, фахівці центру зайнятості організовують професійні курси підвищення кваліфікації та направляють безробітних на перенавчання. Подібні заходи сприяюють росту конкурентноздатності потенційних працівників, для яких знаходять щомісячно понад тисячу вакансій: "В зимовий період дещо менше, а в весняно-літній, кількість вакансій збільшується. Біля 50% - це вакансії робітничих професій і ще 25 і 25% - це вакансії для службовців і осіб, які не мають професії.....досвіду".

Владники обіцяють збільшити розмір фінансової допомоги для безробітних. До того ж, Президент України підписав указ про реорганізацію державної служби зайнятості з метою оптимізації її роботи. Тому, в нашої героїні Олени є всі шанси змінити статус безробітної на працюючу вже назабаром.

Олександр Коркоіл. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 84 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.