Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Студенти Чернівецького національного університету розпочнуть навчання 11 лютого
П'ятниця, 18 січня 2013, 19:32
Студенти Чернівецького національного університету розпочнуть навчання 11 лютого. Такі затяжні канікули спричинені економією теплоносіїв та електричної енергії навчальним закладом. В ЧНУ переконані, що незважаючи на вимушені заходи, навчальний процес не постраждає. Відпрацьовувати пропущені заняття студенти знову будуть по суботах. Олександр Коркоіл продовжить тему.

У Чернівецькому національному університеті навчальний процес розпочнеться в середині лютого. Тут чітко пояснюють - все заради економії. Зимові канікули для студентів університету затягуються постійно впродовж останніх років, але цього року вони особливо тривалі - з 7 січня до 11 лютого. Всьому виною - дорогі теплоносії.

Степан Мельничук, ректор ЧНУ: "Підтримуємо тепловий режим в корпусах, гуртожитках, тільки так, щоб не замерзли труби, щоб витримала система".

Наразі обігрівається лише п’ятий адміністративний корпус ЧНУ. Викладачі, які ходять на роботу, зігріваються, вмикаючи обігрівачі. Теж мінімальне опалення і у гуртожитках. Обігрівається лише один гуртожиток, де живуть діти-сироти, студенти пелколеджу та аспіранти. Завдяки такій жорсткій економії, переконаний ректор, вдається зекономити 30-40 відсотків енергоносіїв: "Я не кажу, що це добре, я кажу, що це погано, але це є вихід із ситуації хоч якийсь".

Спокійно зараз і в студмістечку. Звичну останніх тижнів тишу порушують лише в п"ятому гуртожитку, де залишилися проживати 35-теро студентів. Серед яких, діти-сироти, студенти коледжу та аспіранти. Зимову паузу працівники студмістечка використали з користю. В деяких гуртожитках закінчили ремонти, в деяких він ще триває.

Галина Юркевич, в.о. директора студмістечка: "Деякі студенти будуть заїхати 4-го лютого, деякі 10-го. Взагалі, з 1-го, 2-го, ми включимо повністю опалення, щоби поки студенти не приїдуть, вони заїхали в теплу будівлю".

Вимушені тривалі канікули студенти відпрацьовуватимуть по суботах. Однак, на відміну від першого семестру, їх буде не десять, а всього п"ять. Чи стане подібна практика традиційною, в ЧНУ прогнозувати не беруться. Все залежатиме від вартості енергоносіїв в наступні роки.

Олександр Коркоїл. Телеканал «Чернівці».

 

Коментарі 

 
0 #2 21.01.2013 17:26
Це цитата, якщо ви не розумієте призначення лапок у тексті!! Грамотний ви наш!!!
Цитувати
 
 
0 #1 19.01.2013 01:26
Будуть заїхати- це дослівне цитування, чи журналіст свій рідний діалект вжив?)
Цитувати
 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Банер

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 106 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.