Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Адмінвідповідальність передбачена, а от карати нікому
Четвер, 24 січня 2013, 19:42

Адмінвідповідальність передбачена, а от карати нікому. Йдеться про техогляд транспортних засобів. Як відомо, його скасували ще влітку 2011-го року. Закон про відміну стосується лише власників приватних легкових автомобілів, причепів і мототранспортних засобів, що не використовуються для одержання прибутку. Решта видів транспорту поділили на три категорії. Дві перші з них ТО повинні проходити раз на рік, остання - двічі. Попри те, що технічний контроль є обовязковим, не всі водії поспішають його проводити. В Конституції за таке порушення передбачена окрема стаття, в якій навіть розмір стягнення вказано. А от у правилах дорожнього руху поки що немає чіткої вказівки, у який спосіб працівники ДАІ мають карати водіїв, які ігнорують Закон. Відтак, правоохоронці закликають власників транспортних засобів, для яких техогляд є обов"язковим, не чекати доповнень у ПДР, а якнайшвидше пройти технічний контроль аби почуватися у безпеці і не переживати за інших учасників дорожнього руху.

Для повного проходження техогляду достатньо усього 15-20 хвилин. Протягом дня на станції ТО можуть прийняти до двох десятків авт. І це при тому, що в середньому на сервісі працює до пяти чоловік, а транспонтний засіб оглядає одна-дві особи.

З відміною техогляду для приватних автомобілів кількість власників транспортних засобів, для яких техконтроль залишився обовязковим, дещо зменшилася. Аби не виникло плутанини, їх поділили на три категорії.

Роман ВИННИЧУК, старший інспектор ДАТІ УДАІ області: "Легкові автомобілі, які використовуються з метою одержання прибутку, вантажніавтомобілі незалежно від форми власності вантажопідйомністю до 3,5 тонни, причепи до них зі строком експлуатації більш ніж два роки - перша категорія, вантажні автомобілі вантажопідйомністю більш як 3,5 тонни, причепи до них і автомобілі таксі незалежно від строку експлуатації - друга, і третя - це автобуси і спеціалізовані транспортні засоби, що перевозять небезпечні вантажі".

Проходження технічного контролю для власників транспортних засобів, які відносяться до цих категорій, є обовязковою, відзначають в Державтоінспекції. Хоча його тепер здійснюють ліцензовані підприємства, а не працівники державтоінспекції, як раніше. Наразі в області функціонує шість пунктів, де можна пройти цю процедуру. Називаються вони вимірювальними лабораторіями.

Ігор ШУХ, керівник вимірювальної лабораторії: "Плюси цих лабораторій у тому, що ми виявляємо несправності ТЗ, і це допомагає запобігти важким ДТП. ТЗ, який потрапляє до нас, бачимо недоліки, радимо, як їх усунути, самі допомагаємо. Якщо ж виявляємо такі ТЗ, то не видаємо протоколу технічного стану".

Стаття, якою передбачено адмінпокарання за порушення цього закону, прописана у Конституції. На перший раз доведеться сплатити від 340 до 425 гривень штрафу. А от ПДР поки що доопрацьовують, аби інспектори мали повноваження притягувати порушників тієї статті до відповідальності. Коли це буде - експерти не кажуть, наразі покладаються лише на свідомість водїв.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

АВКстенд

Банер

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 257 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.