Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
працівниками УМВС у нашій області було затримано 763 курця-правопорушника
Четвер, 24 січня 2013, 18:43

Закон про заборону куріння тютюнових виробів на стаціонарно обладнаних зупинках маршрутних транспортних засобів, під’їздах житлових будинків, на дитячих майданчиках і у ліфтах набрав чинності 16 грудня 2012 року, цього разу цей закон значно роширили у порівнянні з його попередником, який був затверджений у 2005. Вже з грудня минулого року працівниками УМВС у нашій області було затримано 763 курця-правопорушника, на яких складено адміністративны протоколи, в тому числі і понад 400 курців безпосередньо з міста Чернівці. Всі "за" і "проти", цього закону, і якщо "не можна тут, то де мені палити?"

Ці слова з відомої пісні Віктора Цоя, гріють душу багатьом курцям. Однак вже з 16 грудня минулого року для любителів цигарок «не так погано» означає – знайти спеціальне відведене для паління місце. Цей закон вже другий законодавчий крок України у боротьбі проти тютюну. Майже вісім років тому було прийнято Закон, що мав сприяти зменшенню вживання тютюнових виробів. Основна відмінність одного від іншого - повна заборона паління у кафе, барах і ресторанах. Крім того, у сукупності із двома актами до місць, де заборонено палити, потрапили транспортні зупинки, ліфти, спортивні, фізкультурно-оздоровчі споруди, заклади фізичної культури і спорту, приміщення об’єктів культурного призначення, приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ. Перелік чималий, але люди, які вже залежні від цієї звички просто не розуміють де їм можна палити взагалі.

Роман МІгорян, керівник СЗГ УМВС області: «Я думаю, що навіть пересічний громадянин бачить, що зменшилася кількість курців, бо все таки люди знають, що закон діє».

Не мало й не багато, знають чи ні, але з початку дії закону вже понад 700 буковинців стали його правопорушниками і це лише ті, на яких склали адміністративний протокол, є ж і такі, які на перший раз відбуваються звичайним попередженням працівників міліції. 37-ми річний пан Андрій розповідає, що вже близько 20 років свого життя палить і просто відмовитися від такої звички не можливо. Зараз же, коли прийняли цей закон має, так би мовити, двостороннє ставлення до нього.

Андрій, курець: «как курец я не очень доволен, как человек, то не в плюс, не в минус. Я понимаю, что куря я кому-то мешаю, но запретя мне курить вообще, я буду против. Насколько я трактую закон, то на площадях, остановках,вокзалах, тоесть в общественных местах я курить не могу, но идя по улице курить я могу».

Як же розповідають міліціянти, то зазвичай саме на просто на вулиці їм трапляються такі курці-правопорушники.

Роман МІгорян, керівник СЗГ УМВС області: «Як правило патрульна служба ходить по маршруту і виявляє - попереджає. Запалили, пішли все нормально, а якщо раз, два і вони не розуміють, поченають прерікатися, то складається протокол».

Журналісти Чернівецького Репортера впродовж цілого дня намагалися дізнатися, хто ж у нашому місті відповідає за, так би мовити, спеціально відведенні місця джля паління. У результаті одне управління відправляє до іншого, ті у різні департаменти й так далі. Змогли ж дізнатися лише те, що такі спеціалізовані місця вже точно є на усіх великих площах Чернівців і у трьох місцях по вулиці Ольги Кобилянської, далі ж кожен сам собі має шукати місце, щоб, як кажуть, задовільнити власні потреби. Так, курці й не проти цього закону, але все таки місця для паління замало, та й не скрізь вони чітко окресленні, а за статистикою в Україні майже чверть населення – курці, тому як не крути, а їх не мало і вимоги чи то потреби їхні також потрібно задовільняти.

Генрієтта Беух. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 734 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.