Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник викинув із ЗНО видатних діячів української історії
Четвер, 24 січня 2013, 18:46
Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник викинув із ЗНО видатних діячів української історії. За інформацією міносвіти, зміни викликані тим, що на ЗНО тепер відводиться менше часу. А відповідно, історія має бути стислою та максимально узагальнювати знання абітурієнтів. Про іншу сторону тестування - 2013 та державних діячів, яких випускники вже не знайдуть в контрольних завданнях з історії?

Олександр Коркоїл, журналіст: "Чергові новації від міністра освіти Дмитра Табачника. Цього разу вони стосуватимуться ЗНО. З програми тестування міносвіти викреслило імена Степана Бандери, Романа Шухевича та низки дисидентів-шістдесятників. Замість цього, скандальний міністр пропонує додати пункти про ряд воєначальників та партійних активістів, таких як червоний командир часів Громадянськорї війни Щорс та секретар ЦК компартії України П"ятаков. Зміни вже викликали хвилю обурення в українському суспільстві".

Буковинські освітяни неохоче пояснили новації з Києва. На думку представників регіональних центрів оцінювання якості освіти, зміни викликані тим, що на ЗНО тепер відводиться менше часу. Зокрема,в цьому році час проходження тестів з історії України скоротився з 150 до 135 хвилин. А це цілком ймовірно і спричинило виключення деяких питань. Шкільні підручники не змінилися, однак в програмі ЗНО спостерігається явний перекіс у бік радянської історії.

Любов Якименко, зав. відділу тестових технологій ЗНО групи моніторингу області: "Є програма на сайті Українського центру оцінювання якості освіти з історії України і важливо, щоб абітурієнт готувався до зовнішнього оцінювання саме за цією програмою, тому що тести складені відповідно до програми і, звичайно, потрібно дотримуватися цієї програми".

Фахівці ж вважають таку програму напрямком на "русский мир", куди Бандера з Шухевичем не зовсім вписуються. За словами, історика Ігоря Буркута, - без цих видатних постатей, історія України буде не те що, неповною, - вона стане незрозумілою. А це в першу чергу вплине на молоде покоління українців.

Ігор Буркут, історик, політолог: "Якщо вже навіть не будуть знати імен видатних діячів історичних, то про що взагалі говорити. Як можна цим майбутнім студентам буде вести мову про історичні процеси в Україні".

Ігор Буркут вбачає в новаціях Табачника певну "радянщину" та яскраво виражений проросійський курс. Адже, окрім Бандери та Шухевича, скандальний міністр пропонує викреслити з тестування згадки про десталінізацію та припинення репресій: "Тих, хто справив великий вплив на розвиток історичних процесів, треба знати. Хто, хто, а Бандера мав дуже великий вплив на розвиток українського націоналізму. Бандеру можна сприймати, можна не сприймати. Можна молитися на нього і можна його критикувати нещадно. Але забувати про існування таких фігур і процесів, не можна аж ніяк".

Фахівці поки не беруться прогнозувати, як вплинуть зміни в тестуванні на свідомість абітурієнтів, а глобально - на свідомість молодого покоління. Однак переконані, що люди повинні знати про все, що відбулося в історії. А міністру Дмитру Табачнику, кажуть історики, не потрібно змішувати свої пострадянські вподобання з історичними фактами та відстоювати в першу чергу українські інтереси.

Олександр Коркоїл. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 25 26 27
28 29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 803 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.