Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Перегони у Лужанах знімали не лише журналісти на землі, а й аматори в повітрі
Понеділок, 28 січня 2013, 18:37
Перегони у Лужанах знімали не лише журналісти на землі, а й аматори в повітрі. Весь день над трасою літав мотопароплан. Це невеличкий ономісний літальний апарат, на якого причепили відеокамеру і фіксували цікаві моменти з висоти пташиного польоту. Після всього хлопці поспілкувалися із журналістами Ченівецького репортера. Вони розповіли, що такі польоти здійснюють часто. Переважно в святкові дні. Опісля відзнятий матеріал монтують та виставляють в інтернеті.

Так про польоти в небі розповідають учасники місцевого аероклубу "Крила Буковини". Усі ці чоловіки - з щонайменше десятирічним досвідом. Польоти для них - сенс життя. Літають самі, іншим також радять.

Віктор ПАНІМАРЧУК, керівник польотів: "Просто це люди, які помішані на цілу голву, без неба вони жити не можуть. За свої гроші купують дороге обладнання, щоб відчути той політ. Його ні з чим не зрівняти. За красотою польоту скривається велика праця"

Михайло БРЕНИК, учасник аероклубу: "Все на ентузіазмі, самотужки. Навички набували з падінням і набиттям шишок. Зліт, посадка і падіння - цього було вже багато. Все приходить з часом".

На сьогоднішній день аероклуб налічує два десятки чоловік. До себе запрошують і молодь. Обіцяють, основним навичкам навчити пртягом одного сезону. Єдині правила - погода. Головне аби лоьтною була. І безпека. Крім себе самого про неї ніхто інший не подбає. А також -відповідні місця для польотів.

Василь ПОЛОЗ, учасник аероклубу: "Залежно, де і як літати. Безпека понад усе. Над містом не можна. Якщо велике скупчення людей і немає де приземлитися, теж не можна. Є свої правила".

Кожен свій політ любителі віднедавна знімають на відекоамеру. Її кріплять на літальному апараті, переважно мотопароплані. І в небо. Після всього відзнятий матеріал монтують і виставляють в інтернеті. Щоправда, відзначають аероклубівці, останнім часом кожен свій політ у небо доводиться відстоювати.

Віктор ПАНІМАРЧУК: "У нашій державі після Радянського Союзу всі кружки, самодіяльність знищено. Аматорство одне лишилося, яке законом присікається. Неприємно зараз говорити про закон, бо це така штука, де крутяться лиш гроші. Склалося так, що якщо літаєш, можеш за свої гроші, а це 15-20 тисяч доларів, придбати літальний апарат, цього не дають зробити держслужбовці, молоді працівники міліції. Вони хочуть ущемити і не дати нам такої можливості. Тобто, по закону літати зараз неможливо. Треба багато інстанцій пройти, щоб все це пройти".

Чи настануть зміни на краще і коли - учасники аероклубу не знають, вони далі продовжують різними шляхами злітати в небо, аби відзняти красу пташиного польоту і показати її своїм друзям на землі.

Олександр Хмель. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 323 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.