Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Білі лебеді-шипуни, які вже багато років зимують на озерах у селі Чортория Кіцманського району, вже давно стали окрасою Буковини
Понеділок, 28 січня 2013, 18:45

Білі лебеді-шипуни, які вже багато років зимують на озерах у селі Чортория Кіцманського району, вже давно стали окрасою Буковини та магнітом для туристів. Білими красенями взимку переймаються і МНС-ники, котрі рубають для них ополонки на озерах і громада і екологи, які дбають, аби плахти не залишалися в сувору пору без їжі. Учні 1-ї школи міста Чернівців також долучилися до благородної справи - своїми силами зібрали 700 гривень. Хоча це і не дуже значні кошти, однак їх вистачило для того, аби, хоча би на один день, нагодувати усіх Чорторийських лебедів.

Ідея нагодувати Чорторийських лебедів виникла у старшокласників 1-ї школи кілька тижнів тому. До неї вирішили залучити якомога більше вихованців цього навчального закладу, заодно і потренувалися у розповсюдженні інформації.

Анна, учениця 10-го класу ЗОШ №1: "У нас були різні агітаційні способи. За допомогою вчителів, учнів, допомагали дітям дізнатися про цю проблему. За допомогою різних засобів інформації розповідали про цю проблему".

Через складні погодні умови поїхати змогли лише кілька старшокласників-організаторів. На зібрані гроші, а їх було понад 700 гривень, закупили спеціальні комбікорми, дехто з учнів приносив просту крупу у пакетах. Село Чортория знаходиться у низині, а тому, через важкі погодні умови, деяку частину шляху довелося нести пригощення для пернатих власноруч. Та реакція лебедів того була варта.

6868 - інтершум

Екологи кажуть, цьогоріч на Чорторийських водоймах зимує близько півтори сотні лебедів. Точно порахувати важко, адже птахи перелітають зі става на став, іноді їх бачать аж на Черемоші. У цих озерах є термальні джерела, тому вони майже не замерзають. До минулорічних повеней основною їжею було так зване жаботиння - так називають місцеві жителі водорості, але після минулорічних повеней вони майже зникли. Нині основне харчування забезпечують люди.

Валентина Рушковська, вчитель біології: "Діти ознайомилися з тим, що лебеді мають їсти. А саме, ми прочитали що зернові культури. Хліб може зашкодити здоров'ю цих птахів. Діти ще приносили зернові культури - пшоно, кукурудзу, рис, овес".

Корм розсипали на березі, по снігу. Лебеді трохи лякалися, але як тільки людина відходила від берега, починали їсти. Вчителі, які приїхали разом зі старшокласниками, кажуть, такі акції рятують не лише природу - вони виховують доброту в дитячих серцях.

Марія Галузинська, директор ЗОШ №1: "У цьому світі хочеться, щоб більше було любові як у лебедів, і більше щирості і вірності як у цих дітей, які прийшли погодувати цих птахів".

Катерина: "Я неймовірно щаслива, що ми сюди доїхали і дуже приємно робити щось корисне для тварин і для суспільства. Я думала, що лебеді маленькі, менші, ніж є. Але вони досить великі і дуже гарні".

Марина: "Тут чудово! За добу лебідь-шипун може з'їсти до 4-х кілограмів корму або водоростей. Рис, просо, пшоно - усе це вони їли із великим задоволенням. Після фотографувань на згадку майбутні екологи подбали, не лише про харчування, а й про чисту територію».

Надія Величко. Телеканал "Чернівці".

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
29 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 297 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.