Погода в Черновцах
 

Єдина країна

Проект Єдина країна на МТРК Чернівці

Офіційні сайти

Курси валют

Завантажуємо курси валют від minfin.com.ua
Кінотеатр імені Івана Миколайчука з 2011 року занепадає
Вівторок, 29 січня 2013, 18:36

Кінотеатр імені Івана Миколайчука з 2011 року занепадає. В 2010 році там розпочали ремонт, який мав закінчитися до ювілею Івана Миколайчука - 15 червня 2011 року, кінотеатр мав залишитися у комунальній власності міста і на його базі мав бути створений кіно-мистецький центр, де би транслювалися фільми Миколайчука та інші шедеври українського та світового кінематоргафу. Згодом, після зміни міської влади, ремонт припинили, виникли певні юридичні колізії. Зараз питання про кінотеатр імені Миколайчука виносять на розгляд найближчої сесії міської ради - 31 січня, де визначатимуть тепер вже умови конкурсу на право укладання договору довгострокової оренди приміщень на вул. Головній, 140, а факт існування кінотеатру в проекті рішення згадується в кількох словах. А, отже, вочевидь кінотеарт припинить бути власністю чернівецької територіальної громади, і питання ставиться лише про приміщення. Це занепокоїло як родину відомого українського режисера, так і просто небадужих людей. Вони створили ініціативну групу, яка підготувала своє відкрите звернення до депутатів міської ради.

Генрієтта Беух, кориспондент: «Величний і гарний кінотеатр, який носить знатне ім"я сина буковинського краю Івана Миколайчука, уже кілька років стоїть занедбаний і, що зрозуміло, не працює. Від нього залишилась вивіска, банер із зображенням відомого українського режисера, сценариста та актора і ось така скульптурна композиція, яка нагадує крила білого птаха з чорною ознакою».

Роки йдуть а приміщення кінотеатру імені Івана Миколайчука занепадає. Протікає дах, на ремон якого, як відомо, саме міська влада, але ще тодішня, виділила чималі кошти, розбиті шибки, що ж твориться в середині можна тільки уявити, адже його не обігрівають, не підремонтовують, та й взагалі, у стінах кінотеатру немає людсьго духу. Тепер вже вирішили до нього повернутися, самі зробити не мають можливості - хочуть віддати в оренду на термін до 10 років, у будь-якому разі саме так зазначається у проекті рішення, який виносять на розгляд вже цього четверга на сесію міської ради. Ще, що найбільше зачіпає небайдужих до долі культурної спадщини, у цьому ж проекті рішення зазначається цитую: "Профіль використання приміщень – під кіно-культурно-мистецький центр ім. І.Миколайчука з обов’язковим збереженням демонстрації фільмів сучасного кінопрокату та найкращих здобутків національної кінокласики і світового кіно." - кінець цитати. У Чернівцях, щоб переконатися, як мінімум, у збережені профілю, створили ініціативну групу, яка має своє бачення, щодо цієї цитати.

Надія Вірна, член ініціативної групи, журналіст: «Демонстрація фільмів може відбуватися навіть тут у нас в кімнаті, ми поставимо проектор, або плазму якусь і будемо збиратися з вами і це вже буде демострацією фільма».

Лариса Вандюк, член ініціативної групи, архітектор: «По суті громада Чернівців позбувається поступово отаких мість, де можна було б і подиввитися альтернативне кіно і поспілкуватися. Нажаль економічний стан і наші можновладці, наші великі олігархи, бізнесмени якось думають про що завгодно, тільки не про українську культуру і тому, якщо ми позбудемося ще цього закладу, то потім будуть і наслідки відповідні».

Нещодавно створена ця ж ініціативна група, заручивчись підтримкою дружини івана Миколайчука - Марії Миколайчук, спілки кінематографістів України, Національного центру імені Довженка та інших небайдужих людей, розробила відкрите звернення до депутатів міської ради. В зверненні розписали, яким саме культурна громада бачить культурно-кіно-мистецький центр імені Миколайчука, і подють його на розгляд міських депутатів.

Надія Вірна, член ініціативної групи, журналіст: «Ми не вимагаємо захмарних речей, не вимагаємо в МР виділити 10 чи 20млн на ремонт, бо розуміємо, що таких коштів немає. Ми не вимагаємо, щоб взагалі там нікого не підпускали до приміщення, нехай прийдуть інвестори, але ті, які готові реконструювати кіно-мистецький центр імені Миколайчука».

Лариса Вандюк, член ініціативної групи, архітектор: «Ніхто ж не проти інвестування. Інвестор - це дуже поважна роль в суспільстві, але якщо будуть знищуватися книгарні, бібліотеки, тепер кінотеатри, то нас чекає невігластво і темрява».

Зараз же бажанням цієї групи є зняття цього питання з розгляду сесії міської ради і доопрацювання проекту рішення

Надія Вірна, член ініціативної групи, журналіст: «Якщо вони його знімуть, то це вже буде кроком до того, що вони усвідомили і будуть опрацьовувати. прислухаються до наших пропозиційі вимог».

... принаймні, в кінотеатрі, який носить ім’я славетного буковинського сина Івана Миколайчука. Марія Миколайчук, також звертатиметься із проханням про позбавлення культурного центру без кіно імені Івана. Журналісти "Чернівецького Репортера" запитали у людей, якм вони пам"ятають кінотеатр.

-  «Кінотеатр був колись дуже хороший, дуже гарні фільми йшли, на всякі виховні теми, тепер незнаю щось там не зрозуміле, навіть до 70-річчя його не відкрили».

-  «Тоді було цікаво, зараз срмі бачите що є».

Генрієтта Беух. Телеканал «Чернівці».

 

Слідкуйте за нами

Відео архів

Відеоархів МТРК Чернівці

Календар новин

< січня 2013 >
П В С Ч П С Н
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 30 31      

Langate

Молодий Буковинець

Глобус відвідувачів

Статистика

На даний момент 748 гостей на сайті
 
Copyright © 2010 Телеканал "Чернівці".Всі права захищені.